Informacje

OŚWIĘCIM. Poszukiwany listem gończym został zatrzymany w pociągu, miał narkotyki

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji, zatrzymali poszukiwanego 29 – letniego mieszkańca powiatu chrzanowskiego. Mężczyzna  będący pod wpływem alkoholu i narkotyków zasnął  w pociągu. Odpowie również za posiadanie narkotyków.

W niedzielę (10.12.2023) tuż przed godziną 9 policjanci oraz ratownicy medyczni interweniowali na Dworcu Kolejowym w Oświęcimiu, gdzie  kierownik jednego z pociągów miał problem z dobudzeniem śpiącego nietrzeźwego pasażera.

W wyniku działania ratowników medycznych mężczyzna odzyskał świadomość. Policjanci ustalili, że jest to 29 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego, poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Chrzanowie do odbycia 99 dni kary pozbawienia wolności. Podczas przeszukania mężczyzny funkcjonariusze ujawnili woreczek foliowy z zawartością białej sproszkowanej substancji. Zostyała ona zabezpieczona. Zatrzymany został przewieziony na badania do Szpitalnego  Oddziału Ratunkowego, gdzie stwierdzono, że w jego organizmie znajduje się 3,5 promila alkoholu oraz  amfetamina. Następnie trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Badanie zabezpieczonej substancji wykazało, że jest to amfetamina, w związku z powyższym, zatrzymanemu po wytrzeźwieniu został przedstawiony zarzut posiadania środków odurzających. W poniedziałek mężczyzna został osadzony w jednym z zakładów karnych.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Znasz miejsce pobytu osoby poszukiwanej? Powiadom Policję.
Przypominamy, że aktualne wykazy osób poszukiwanych znajdują się na stronach internetowych jednostek Policji.  Apelujemy do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego, ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości,  o powiadomienie wskazanej w komunikacie jednostki prowadzącej poszukiwanie lub dokonanie zgłoszenia pod numerem alarmowym 112.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend