Informacje

OŚWIĘCIM. Punkt szczepien na lodowisku tylko do 5 sierpnia

W punkcie szczepień powszechnych, który znajduje się w hali lodowej szczepienia przeciwko COVID-19 będą wykonywane tylko do 5 sierpnia. Na wygaszenie działalności Oświęcimskiego Punktu Szczepień wyraził zgodę Wojewoda Małopolski. Od 6 sierpnia szczepienia pacjentów drugimi dawkami będą wykonywane w przychodniach Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego. Zamknięcie związane jest z koniecznością przywrócenia hali lodowej właściwej funkcji, a także zmniejszającą się liczbą pacjentów rejestrujących się na szczepienia.

Na mapie punktów szczepień w Oświęcimiu, obok hali lodowej, są jeszcze cztery miejskie przychodnie zdrowia i Multimed oraz szpital powiatowy i Atma Rescuers w dawnym budynku dworca PKS. Ostatnio dołączyły do nich dwie apteki. Preparat chroniący przed COVID-19 można przyjąć w aptece Dr. Max przy ul. Powstańców Śląskich i aptece Zdrowit przy ul. Śniadeckiego.

Do tej pory  jedną dawką zaszczepiło się 19 427 oświęcimian. Liczba w pełni zaszczepionych sięga 14 542. To  38,7 proc. w pełni zaszczepionych mieszkańców.
Zachęcamy do rejestracji na szczepienia. Można to zrobić przez: infolinię 989, stronę, SMS o treści SZCZEPIEMYSIE na nr 880 333 333, aplikację IKP.

Szczepionka to ochrona naszego zdrowia, a także bezpieczne podróżowanie w czasie wakacji.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

18 komentarzy

 1. Ad.1.PSNLiN powstało z powodu kryzysu zdrowotnego Polek i Polaków i podejmowanych decyzji politycznych związanych z chorobą COVID 19. Do Stowarzyszenia należą lub pracują na jego rzecz oprócz dr n. med. Doroty Sienkiewicz i prof. zw. dr hab. n. med. Krystyny Lisieckiej – Opałko, dr epidemiolog, były wiceminister zdrowia i szef GIS Zbigniew Hałat, dr n. med. neurolog Beata Wrodycka – Żytkowiak i wielu innych. Podobne organizacje i stowarzyszenia powstały i działają na rzecz pacjentów w USA ,Wielkiej Brytanii, Francji, we Włoszech i Hiszpanii. Są to dziesiątki tysięcy lekarzy, pielęgniarek i pielęgniarzy, wielu znakomitych naukowców z bluszczowych uniwersytetów. Ad.2. nazwa ,,produkt leczniczy,, została przyjęta przez Parlament Europejski we wniosku Rozporządzenia PE z dnia 17 czerwca 2020 roku w sprawie prowadzenia badań klinicznych nad produktami leczniczymi do stosowania u ludzi, które zawierają organizmy zmodyfikowane genetycznie lub składają się z takich organizmów oraz są przeznaczone do leczenia choroby koronawirusowej z 2019 r lub zapobiegania jej oraz dostawy takich leków. ….,,celem politycznym proponowanego rozporządzenia jest zapewnienie możliwości szybkiego rozpoczęcia badań klinicznych u ludzi bez konieczności wcześniejszej oceny ryzyka (dot. Covid 19) pod warunkiem obowiązywania stanu pandemii ogłoszonego przez Światową Organizację Zdrowia,,. Wniosek nr 2020/0128 PE i Rady z dnia 17.06.2020 był umieszczony na stronie PE. Ad.3. O WHO to instytucja o upadającym autorytecie jak kilka innych światowych instytucji.

 2. Przeczytałem – ten list to opinia 6 lekarzy o szczepieniu dzieci powyżej 12 lat, nie o szczepieniu dorosłych. Więc co to ma do rzeczy? To po pierwsze. Po drugie: widać, że ta szóstka jest zafiksowana, o szczepionkach piszą: „eksperymentalnie, nieprzebadane preparaty” (co jest oczywistym kłamstwem), względnie pogardliwie: „produkty lecznicze”. W Polsce jest teraz około 140 000 lekarzy (bez dentystów). Statystycznie więc wśród nich musi się znaleźć powiedzmy – parudziesięciu głupców i frustratów, podobnie jak wśród zawodowych kierowców powinno być tylu zezowatych alkoholików, wśród policjantów – złodziei, itd. To po prostu prawo wielkich liczb. Po trzecie: sygnatariuszka listu prof. Krystyna Lisiecka-Opalko jest stomatologiem, Dorota Sienkiewicz – zna się na rehabilitacji dzieci, itd. Czy przyjmując Barnabo, że jesteś inżynierem od budowy mostów, uważałbyś się za kompetentnego, aby wypowiadać się w sprawach bezpieczeństwa lotów kosmicznych? Chyba nie. Kompetentni w tych sprawach są inżynierowie z NASA. Jeśli w sprawach bezpieczeństwa szczepionek wypowiadają się eksperci wirusolodzy WHO, z najlepszych światowych ośrodków badawczych i uniwersytetów, to jednak wolę wierzyć im, niż np. Ewelinie Gieryszewskiej, lekarzowi chorób wewnętrznych z przychodni w Chojnicach.

 3. Dla Prostego odpowiedź jest prosta. Warto jednak przeczytać ,,List do dyrektorów szkół i przedszkoli. Strona – Polskie Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców. Wystarczy wpisać w Internet.

 4. Po prostu: niezaszczepionych, którzy zachorują na covid, nie należy przyjmować do szpitali publicznych. Identycznie jak kierowców, którzy ulegli ciężkiemu wypadkowi nie mając zapiętych pasów. Jeśli ktoś jest idiotą powinien za swoją głupotę odpowiadać.

 5. Za produkt leczniczy producent nie bierze odpowiedzialności, rząd nie bierze odpowiedzialności, lekarz nie bierze odpowiedzialności. Odpowiedzialność bierze niezaszczepiony.

 6. @ciekawska Przed chwilą w wiadomościach Polsatu: najmniej zaszczepionych w województwach Podkarpackim i Małopolskim

 7. Tak Czesławie, wszyscy nawołujący do bojkotu szczepień to idioci. Twoja krew.

 8. XYZ jesteś głupszy niż ustawa przewiduje. Multimed i PKS nie mają takiej przepustowości jak ma lodowisko. Teraz ilość chętnych do zaszczepienia się diametralnie się zmniejszyła, więc tak duży punkt jest już niepotrzebny. Inna sprawa, że punkt w budynku byłego PKS-u powstał niedawno.

 9. @ciekawska Czyli wszyscy nawołujący do bojkotu szczepień z brownem włącznie to inteligenci z dziur ściany wschodniej.

 10. Od początku było wiadome, że to bez sensu. Obok Multimed i punkt w dawnym dworcu PKS, ale prezydent chciał się wykazać.

 11. Ja się nie szczepię, bo potem się ślepnie. Tak przeczytałem po internetach.

 12. Widziałem cwaniaków, którzy mieli w … szczepienia. Niestety już wąchają kwiatki od spodu. Może to i dobrze, bo ZUS zyska.

 13. Dobrze, że my z bratem nie musimy przyjmować szczepionki, bo od urodzenia jesteśmy szczepieni.

 14. Ile osób zaszczepiono w punkcie na oświęcimskim lodowisku?

 15. Do ciekawska. W informacji masz napisane, że do tej pory 38,7 proc.

 16. Kto chciał się zaszczepić – już to zrobił. Wątpię, żeby było teraz wielu chętnych. W zabitych dechami gminach na ścianie wschodniej jest po 15% zaszczepionych, w większych miastach odwrotnie. Ilu w Oświęcimiu – ktoś wie?

Send this to a friend