Informacje

OŚWIĘCIM. Przybyło 120 dodatkowych miejsc parkingowych

Tylko parę tygodni pozostało do zakończenia prac na osiedlu Szpitalna. Ekipa budowlana prowadzi ostatnie roboty brukarskie oraz urządza place zabaw. Sadzone są też drzewa i krzewy. Już teraz widać, że osiedle bardzo się zmieniło. Zniknęły stare i powykrzywiane chodniki, a w ich miejsce ułożono kostkę brukową. Ulice mają nowe nawierzchnie. Przybyło też 120 dodatkowych miejsc parkingowych. Łącznie na osiedlu można więc zaparkować 500 samochodów. Wzdłuż osiedlowych ulic zamontowano estetyczne oświetlenie uliczne.

W ramach inwestycji zaplanowano też przebudowę kanalizacji deszczowej, sieci elektrycznej, telekomunikacyjnej, wodociągowej, parkingów, altan śmietnikowych oraz placów pod altany śmietnikowe i pod trzepaki. Koszt inwestycji to blisko 5,7 mln zł, z czego 3,6 mln zł miasto pozyskało z funduszy zewnętrznych.

UM Oświęcim

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

10 komentarzy

  1. Jak to jest, że takiemu hotinowi za obrażanie ludzi nikt nic nie robi, natomiast inny za komentarze niezbyt przychylne obecnej władzy blokuje się możliwość pisania komentarzy? Jak widać kto nie jest z władzą jest jej wrogiem. Tak przynajmniej uważali komuniści.

  2. Hotin tak się składa, że z Prezydentem jak i z żadnym politykiem nie jest mi po drodze. To, że jesteś niewolnikiem ślepo zapatrzonym we władzę dla której jesteś tylko zwykłym mięsem armatnim, to twoja sprawa. Mnie do tego nie mieszaj.

  3. @Ula. A może tak twój prezydent miasta by tak te parkingi zrobił płatnymi? Przecież to POwski ekonomista z wykształcenia,gdzie pieniadz PO-datników jest dobrem nadrzednym dla takowych.

  4. Jak tylko PiS skończy modernizować tory parking będzie pełny. O ile coś znowu im nie przeszkodzi. Obecnie bilet do Krakowa kosztuje 12,50 zł, gdy dojdzie to tego krótki czas przejazdu nie będzie się opłacało do Krakowa jechać samochodem.

  5. Może czas zacząć w miejscach gdzie jest to możliwe budować parkingi dwupoziomowe.

  6. Czy Państwo właściciele portalu zdają sobie sprawę, że umieszczanie tekstów promocyjnych obok informacyjnych BEZ WYRAŹNEGO tego zaznaczenia jest złamaniem prawa prasowego ?

  7. Super ….. A na Park&Ride jest 303 miejsca !!!! Brawo p. Prezydencie 🤪🤪🤪🤪😜😜😜😅😅😱😱😱😱

Send this to a friend