Biznes, Informacje

OŚWIĘCIM. Projekt Oświęcimskiej Tarczy Antykryzysowej

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Miasta Oświęcim przygotował realny projekt Oświęcimskiej Tarczy Antykryzysowej wraz z najpilniejszymi wnioskami. Dziś wszystkie dokumenty zostały skierowane do Urzędu Miasta w Oświęcimiu.

Jak informują twórcy pakietu wsparcia, cały czas prowadzone są konsultacje z przedsiębiorcami i mieszkańcami Oświęcimia poprzez e-maila oraz media społecznościowe.

(kliknij aby powiększyć)

Poprzedni artykułNastępny artykuł

16 komentarzy

 1. Chociaż właściwie dziś pisowscy aparatczycy zupełnie nie wstydzą się swoich kłamstw, a przyłapani – po prostu idą w zaparte. Lub udają, że nie rozumieją o co chodzi. Albo zamiast się tłumaczyć, natychmiast usiłują zrzucić winę na innych.
  Kłamstwem założycielskim pisu jest przecież kłamstwo smoleńskie, które ewidentnie przyniosło Kaczyńskiemu korzyść.
  Dlatego nie spodziewam się, że oświęcimscy pisowcy podpisani pod tym „pakietem wsparcia” kogokolwiek przeproszą.

 2. Otóż pisowcu z Oświęcimia.
  Proszę: niech mowa twoja będzie tak, tak, nie, nie.
  W dzisiejszych czasach rządzący często nie mówią – „kłamstwo”, lecz mówią – „mijanie się z prawdą”.
  Nie mówią – „oszustwo”, lecz mówią – „agresywny piar”.
  Ja jednak nazywam rzeczy po imieniu.
  Poza tym:
  art. 115
  „1. Kto przywłaszcza sobie autorstwo albo wprowadza w błąd co do autorstwa całości lub części cudzego utworu [,,,] podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.
  Za plagiat pracy licencjackiej lub magisterskiej student wylatuje z porządnego uniwersytetu jak z procy.
  Z kłamstwa trzeba się też spowiadać, bo to grzech. Nie jesteś przecież z kolegami autorem tego gniota. Po prostu. Tylko kłamiesz, że sami to wymyśliliście.
  Czy stać cię na to aby przyznać się przed wyborcami i ich przeprosić?
  Jesteś z pisu – no to wątpię.

 3. @Antyplagiator otwartych drzwi się nie otwiera a dobre pomysły się realizuje. Czy wiesz co to jest rejestracja wzoru użytkowego??? Dlatego to nie jest plagiat manipulatorze.

 4. @Dobry dowcip @Antyplagiator

  Dokladnie tak

  Tzw. „Metoda prof. Kopiego Pejsta”

 5. Kochany j-23. Nie jestem przedsiębiorcą i aż tak bardzo się nie znam. Ale prosto i uczciwie rzecz biorąc Chwierut powinien bezzwłocznie wywalić z budżetu wszystkie zbędne wydatki:
  – jakieś dni miasta, jarmarki kasztelańskie, festiwale folklorystyczne ziem górskich i takie tam.
  – zamrozić albo przenieść na późniejsze lata wszelkie nowe inwestycje: remonty dróg, chodników, wsparcie dla otbs, hokeistów i innych naszych „zawodowych” sportowców. Kontynuować tylko już inwestycje rozpoczęte, gdzie zerwanie umów może spowodować poważniejsze straty, lub takie, na które jest finansowanie zewnętrzne.
  Następnie mając orientację ile będzie mógł w ten sposób zaoszczędzić – o tyle obniżyć wszystkie możliwe podatki i daniny tym przedsiębiorcom, którzy mają szansę po epidemii wyjść na prostą. Nic więcej jednak Chwierut nie może zrobić. Jeśli to za mało – a najprawdopodobniej tak – to bez pomocy rządu te firmy po prostu padną. Chwierut nie ma swojej własnej drukarni pieniędzy.

 6. Nasi drodzy radni z prawa i lewa i środka opamiętajcie się, nie potrzeba nam teraz polityki, weźcie się do roboty, czas jest taki, że trzeba zakasać rękawy i solidnie popracować. Róbcie to do czego zostaliście wybrani. My przedsiębiorcy oczekujemy od Was, że rozwiążecie przynajmniej część problemów. Nie patrzcie za siebie zostawcie kompleksy i nienawiść na boku i róbcie to co powinniście robić. W tym trudnym czasie nie ważne jest czy jesteś z PIS-u czy PO czy z LEWICY, ważne jest co zrobicie dla lokalnej społeczności i Polski. Rozmawiajcie ze sobą o problemach, które nas dotykają tu i teraz a nie aby tylko dowalić przeciwnikowi politycznemu. Jak ktoś ma dobry pomysł to rozważcie go, a nie odrzucajcie od razu bo jest z innej opcji politycznej.Teraz liczy się tylko porozumienie, a nie Wasze animozje. Jak się jest z opozycji to łatwiej obiecać gruszki na wierzbie, bo to nic nie kosztuje. A jak się jest przy władzy to trzeba niestety iść na kompromis. Kiedyś i Wy będziecie opozycją. Ludzie opamiętajcie się i dogadajcie ze sobą bo czas ucieka. Obserwujemy Was i będziemy pamiętać, po owocach Was poznamy.

 7. Na przykład takie trudne zdanie: „odroczenie płatności podatku bez naliczania odsetek oraz opłaty prolongacyjnej” – zerżnięte słowo w słowo, przecinek w przecinek, z programu burmistrza Stalowej Woli.
  Albo dalej: „po okresie odroczenia indywidualny wniosek podatnika o umorzenie części podatku lub rozłożenie na raty” – to samo.
  Czy ewentualnie: „Całkowite zwolnienie od podatku od nieruchomości za okres od kwietnia do grudnia 2020 roku” – identycznie zerżnięte od tego burmistrza ze Stalowej Woli.
  I tak dalej.
  Oznacza to ni mniej ni więcej, że nasi drodzy pisowscy przywódcy usiłowali oszukać, bezczelnie okłamać 30 tysięcy wyborców w Oświęcimiu twierdząc, że sami przygotowali ten projekt, po konsultacjach z oświęcimskimi przedsiębiorcami.
  Sto lat temu polityk przyłapany na takim ordynarnym oszustwie palnąłby sobie z pistoletu w łeb. Ze wstydu. Nie wymagam tego od pisowskich orłów. Ale powinni się niezwłocznie podać do dymisji.

  Ha, ha.

 8. @hotin

  Ty tez mnie z kims mylisz.
  Mylic sie jest rzeczą ludzka. Ty trwasz w błędzie…
  Cały ty…

 9. Idźmy dalej tym tropem. Burmistrz Stalowej Woli, pisowiec zresztą, też na orła mi nie wygląda. Stawiam więc dolary przeciw orzechom, że ten „pakiet przeciwkryzysowy” wymyśliła jakaś agencja piarowska wynajęta przez pis i porozsyłała mailem po pisowskich radnych samorządowych. Bo przecież ekonomicznie żadnego sensu to nie ma: „obniżyć podatki” i „zwiększyć wydatki”. Poważnie? Gdybym tak gospodarował swoim budżetem domowym, żona rozwiodłaby się ze mną po miesiącu. I zabrała dzieci.

 10. Przeczytawszy doszedłem do wniosku, że kto jak kto, ale przecież nasze pisowskie orły oświęcimskie nie potrafią budować aż tak skomplikowanych zdań. To niemożliwe.
  Zapytawszy wujka googla otrzymałem odpowiedź.
  Dziwnym trafem – całe frazy zerżnięte przez wspomnianych pisowskich orłów z programu burmistrza Stalowej Woli. Nawet szyku zdań nie chciało im się pozmieniać.
  Dziecinne.

 11. Czy „masterkosa” to przedstawiciel „sokuzburaka” na Oświęcim.

 12. Hehe , to dobre :bla bla bla …utrzymanie budżetu, utrzymanie inwestycji kontra powszechne zwolnienia z zusu,czynszu itp:):) Serio ktoś to kupuje że to niby troska o przedsiębiorców a nie polityka:):)Puk,puk jest tam kto??

 13. #zostań w domu idź na wybory nowe haslo PiS…

  Na pierwszy rzut oka widac pakietu wsparcia dla gospodarki posłużono się metodą ” prof. Kopiego Pejsta”

Send this to a friend