Informacje

OŚWIĘCIM. Akcja: „Oświęcim. Wspieramy się wzajemnie”

Miasto inicjuje kampanię pn. Oświęcim. Wspieramy się wzajemnie. Na stronie internetowej można znaleźć wykaz lokali gastronomicznych, które mogą przygotowywać dla klientów dania na wynos i na dowóz. Taka forma obsługi pozwoli nadal funkcjonować niektórym firmom bez konieczności całkowitego zawieszenia działalności.

– Wspierajmy się wzajemnie w tym trudnym czasie – apeluje prezydent Janusz Chwierut. – Od ponad dwóch tygodni mierzymy się z zupełnie dla nas nową, nieznaną rzeczywistością. Jest to dla nas wszystkich czas wielkiej próby. Dlatego dziękuję oświęcimianom za wzorową postawę, za stosowanie się do sanitarnych zaleceń –  mówi.  –  Jako mieszkańcy Oświęcimia tworzymy jedną wspólnotę. Bądźmy więc  solidarni, wspierajmy się nawzajem pomocą sąsiedzką, dobrym gestem i słowem. Możemy także pomóc lokalnym podmiotom gospodarczym. Dla nich przetrwanie bez naszej pomocy będzie bardzo trudne. Wybór naszej lokalnej, małej firmy pozwoli uratować niejedno miejsce pracy  – podkreśla prezydent.

Miasto liczy, że oferta będzie coraz bogatsza. Zachęca też sklepy, oferujące dostawy artykułów żywnościowych do domów i mieszkań, aby dołączyły do projektu. Baza firm jest otwarta i każdy podmiot zainteresowany takimi usługami może do niej przystąpić.

Zapraszamy przedsiębiorców do przekazywania informacji o swojej działalności na adres: brm@um.oswiecim.pl lub pod nr telefonu: 33 842-91-28.

Link poniżej:

Oświęcim – wspieramy się wzajemnie

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

5 komentarzy

  1. Panie radny inne miasta sobie jakoś z tym poradziły. W Krakowie mieli podobny problem, ale wyborcy bardzo szybko pomogli im rozwiązać problem. Tyle tylko, że tam wiadomo wcześniej o takich numerach. W Oświęcimiu dowiadujemy się po fakcie.

  2. Panie Adamaszek ustawodawca zmienił przepisy, ale nie nakazał przerzucić kosztów na samotnych emerytów. Poszliście po linii najmniejszego oporu, bo tak wam wygodnie było. Przed następnymi wyborami wam przypomnę. To wy jesteście dla ludzi, a nie ludzie dla was. Skoro nie potraficie wprowadzić sprawiedliwych opłat, to proszę złożyć mandaty.

  3. Panie radny, nie popisałeś się pan tym tłumaczeniem. Pozdrawiam.

  4. … Radni mieli mnóstwo wątpliwości , zwłaszcza podczas odpowiednich Komisji , Radni z komisji Prawa , do której naleze mieli wiele zastrzeżeń , jednak przedstawiciele UM , argumetowali ze dobrze by było przegłosować ta Ustawe bo jeśli nie to nie będzie możliwości , żadnego pobierania opłat, czyli pisząc krótko, ta ustawa albo brak wpływów do kasy Miasta . Była też konkluzja aby jej się przyjrzeć jak ta propozycja opłat działa i aby po jakimś czasie nanieść poprawki . Ustawodawca dosyć rygorystycznie potraktował sprawa opłat za śmieci ! Nie jest latwo aby sprawiedliwie przygotować taka Ustawe . RIO zakwestinowalo tą Uchwale , więc możemy się spodziewać że przedstawiciele UM przygotują na najbliższą Sesję, inna propozycję naliczania opłat ??? Pozdrawiam

  5. Ja odnośnie pomocy. W dniu 26 lutego 2020 roku uchwałą nr XVIII/319/20 wprowadziliście nowy sposób płacenia za odbiór śmieci. Opłata jest naliczana od ilości metrów kwadratowych, a nie jak dotychczas od ilości osób. Miasto ułatwiło sobie w ten sposób życie. Niestety jest problem jest z samotnymi emerytami i osobami zamieszkującymi domy prywatne. Jest też wiele mieszkań w który właściciele nie mieszkają. To na nich przerzuciliście ciężar opłat za wywóz. Wychodzi na to, że czteroosobowa rodzina zapłaci mniej niż samotny emeryt. To jest ta pomoc dla mieszkańców? Ciekaw jestem, którzy radni głosowali za takim rozwiązaniem?

Send this to a friend