Informacje

OŚWIĘCIM. Prezydent zaapelował o zmianę terminy wyborów

Prezydent Oświęcimia w piątek, 27 marca, skierował pismo do  Komisarza Wyborczego w Krakowie. Wskazał  w nim zagrożenia, jakie stoją przed samorządami, które mają przeprowadzić w maju wybory prezydenckie i zaapelował o zmianę ich terminu. W obecnej sytuacji epidemii prawidłowe i rzetelne przeprowadzenie wyborów przy jednoczesnym zachowaniu sztywnych terminów kalendarza wyborczego powoduje realne zagrożenie dla wielu osób.

– Myślę tu zarówno o pracownikach przygotowujących wybory, jak i o wyborcach oraz członkach obwodowych komisji, pracujących w dniu wyborów – podkreśla prezydent Janusz Chwierut.  Wybory nie obejmują wyłącznie kampanii i dnia głosowania. To również związane z ich przygotowaniem prace techniczno-organizacyjne. Wiele z tych czynności realizują pracownicy urzędów miast i gmin.

Prezydent zaapelował do Komisarza Wyborczego o przekazanie informacji o sytuacji, w jakiej znajdują się samorządy do Państwowego Komisarza Wyborczego,  a także Kancelarii Premiera RP. Na premierze spoczywa konstytucyjna odpowiedzialność za życie i zdrowie Polaków i to on ma możliwość ogłoszenia jednego ze stanów szczególnych, który pozwali przełożyć termin zbliżających się  wyborów prezydenckich.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

27 komentarzy

 1. Jak widać tutaj większość fanatyków pewnej niepublicznej stacji telewizyjnej. Jakież to smutne 🙁

  Te pokłady nienawiści, strachu, które płyną z tej TV… (co potem przekłada się właśnie na „jakość” komentarzy choćby tutaj)… to ciągłe dzielenie Polaków… pokazywanie Polski w takim świetle, aby pasowała do jakiejś narracji?…
  Zastanawiacie się w ogóle, dlaczego tak się dzieje? Czy tu chodzi o dobro Polaków? Czy o władzę i o to, by Polska była czyjąś kolonią i rynkiem zbytu?
  No chyba, że niektórym z Was nie zależy na tym, by Polska była dumnym i silnym państwem, a jedynie miejscem na np. szemrane interesy.. więc wtedy rozumiem, że nienawiść trafia na podatny grunt.

  Każdy normalny człowiek, aby wyrobić sobie zdanie, czyta/ogląda wiadomości z kilku źródeł…

 2. @Informator

  Ale widziałeś co się działo w weekend w sejmie?
  Festiwal nieznajomości Konstytucji i prawa w wydaniu PiS…

  Zaprzeczysz faktom?

 3. Jak widać czas na komisarza w naszym mieście. Bubel za bublem i kasy brak. nie panuje nawet nad swoimi pieskami z PO w urzędzie. Lenistwo się pleni jak perz w UM Oświęcim.

 4. Sondaze nie po mysli,hehe. Najwięcej komunistów jest w PiS-ie. Jednego sekretarza PZPR nawet zrobili sędzią.

 5. @Obserwator

  No i w tym cala rzecz ze ogrywa. Mam dla ciebie nie najlepsze wieści. Nie „was” tylko „nas” – wszystkich. Dla ciebie też nie robi wyjątku. To co od PiSu dostajesz oddajesz w podatkach w ktorych podnoszeniu PiS sie wyspecjalizowal. Roznica miedzy nami jest taka, że my przynajmniej jesteśmy tego świadomi a ty wciaz zyjesz w bańce, ktora za jakis czas peknie. A wtedy bycie za PiS bedzie wywolywalo ten sam wstyd ci kiedys bycie za PZPR…

 6. Jak to mówił wasz PO-guru – szczaw i mirabelka marszałek Niesiołowski, „wygrajcie se wybory to będziecie rządzić”

 7. Skończy się tak, że fanatyczni pisowcy będą stanowili całość obsady komisji wyborczych, a w takich warunkach Duda ma szanse zdobycia nawet 110% głosów.

 8. To się nazywa intryganctwo. Tak, rzeczywiście w tym jest mistrzem. Więc go podziwiasz.

 9. Jak na razie wedle oficjalnych, optymistycznych prognoz w połowie kwietnia liczba zachorowań ma wzrosnąć do około 20 000.
  Z przecieków prasowych wynika też, że w związku z dalszym wzrostem liczby zakażeń i zgonów rząd ma właśnie wprowadzić zakaz oddalania się od domów na dalej niż 100-200 metrów i w ogóle zakaz wychodzenia z domów osób w wieku powyżej 65 lat.
  Czyli jak – lokal wyborczy w każdej klatce schodowej?

 10. Żenująca postać to jesteś ty. Takie zdjęcie redakcja miała i dała. A co miała dać?

 11. Wybory? Teraz? Kompletne szaleństwo. Kaczyńskiego chyba pogięło, że się na coś takiego decyduje. Rezultat będzie taki, że ogromna większość ludzi do wyborów nie pójdzie, a jedyny kandydat Duda otrzyma 99% przy 10% frekwencji. Nie trzeba być prorokiem, żeby to przewidzieć.

 12. A ten jak zwykle zadowolony, z uśmiechem na twarzy. Żenująca postać.

 13. I znów Prezes Kaczyński was ogrywa. A wy szczekacie dokładnie tak jak sobie zaplanował. Do pięt mu nie dorastacie!

 14. I tak POstkomuna przegra ,wiec licza na jakis cud.😂😂
  Ps.Te… ponizej ,nie wiem co bierzesz ,ale bierz polowe😀

 15. Chcieliśmy komuny to mamy.Obecnie nawet lekarzy się zastrasza żeby ukryć prawdę o wyposażeniu szpitali. Przed komuchopisem ostrzegali wszyscy. Z perspektywy czasu patrząc to chyba największym przekrętem komuny było stworzenie pisu i przejecie władzy jako polska prawica. To nawet nie powinno nazywać się wyborami.Więcej sensu ma granie podczas tornada w pilkę nożną bo też na upartego można a że paru porwie – co tam- życie. Nie mam złudzeń co do komuszej wizji Polski naczelnego kurdupla. To jedyna szansa żeby zdalny długopis wygrał w pierwszej rundzie bo w drugiej w normalnych warunkach polegnie.Tylko oszołomy pójdą głosować czyli docelowy,rdzenny elektorat.Potem zostaje już tylko cenzura i wykoszenie prywatnych mediów.Jego mokry sen to Korea Północna a z takim „światłym” społeczeństwem jak nasze, będzie to miało skalę trudności zabrania dziecku lizaka. Towarzysz Kurski już dawno wiedział że ciemny lud to kupi .. no i kupuje.Polskę niestety toczy pandemia i rak jednocześnie.

 16. Terlecki ps. Butapren niech się nie wymądrza, bo może zaliczyć sprawę karną po ustaniu immunitetu za narażenie zdrowia i życia. Zaniżanie danych na temat zgonów nic nie da i do wyborów nie dojdzie. Wirus nie pozwoli. Chyba, że wyniesie się z Polski na rozkaz emerytowanego zbawiciela Polski.

 17. „Niech samorządowcy, którzy tak buńczucznie zapowiadają, że złamią prawo i uniemożliwią przeprowadzenie wyborów prezydenckich, liczą się z tym, że stracą swoje stanowiska” – powiedział w poniedziałek wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

  B R A W O!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 18. Mam nadzieję, że hotin będzie komisarzem, tyle czasu trolował na forach i walczył za partię swojego małego guru. Może poznamy wreszcie jego prawdziwe oblicze…

 19. @hotin

  Póki co z piątku na sobotę złamano prawo w sejmie wprowadzając zmiany w kodeksie wyborczym…

  Bez zapowiedzi…

 20. @ hotin

  Art. 165. KK
  Sprowadzenie niebezpieczeństwa powszechnego
  § 1.
  Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach:
  1)
  powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej,
  2)
  wyrabiając lub wprowadzając do obrotu szkodliwe dla zdrowia substancje, środki spożywcze lub inne artykuły powszechnego użytku lub też środki farmaceutyczne nie odpowiadające obowiązującym warunkom jakości,
  3)
  powodując uszkodzenie lub unieruchomienie urządzenia użyteczności publicznej, w szczególności urządzenia dostarczającego wodę, światło, ciepło, gaz, energię albo urządzenia zabezpieczającego przed nastąpieniem niebezpieczeństwa powszechnego lub służącego do jego uchylenia,
  4)
  zakłócając, uniemożliwiając lub w inny sposób wpływając na automatyczne przetwarzanie, gromadzenie lub przekazywanie danych informatycznych,
  5)
  działając w inny sposób w okolicznościach szczególnie niebezpiecznych,
  podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
  § 2.
  Jeżeli sprawca działa nieumyślnie,
  podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
  § 3.
  Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób, sprawca
  podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
  § 4.
  Jeżeli następstwem czynu określonego w § 2 jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób, sprawca
  podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

 21. Hasło wyborcze PISu „zostań w domu idź na wybory”

 22. Jak ma pan prezydent odwagę to niech bierze przykład z burmistrza Kęt, najwyżej wsadzą zamiast niego komisarza, ale do tego trzeba mieć …. A tak na marginesie to myślę, że już niejeden z oświęcimskiego pis przebiera nóżkami, żeby zostać takim komisarzem…. Można obstawiać kto byłby takim wybrańcem

Send this to a friend