Informacje

OŚWIĘCIM. Prezydent szuka oszczędności. Latarnie uliczne włączane są później

Prezydent Oświęcimia ogranicza wydatki, oświetlenie uliczne w mieście zapalać się będzie później.

Oświęcim jest oświetlony nocą. Przesunięte zostały jedynie o 30 minut godziny włączania lamp wieczorem i wyłączania ich nad ranem. Lampy zaczynają świecić około 20.45-20.50, a gasną około 4.20 – 4.30. Takie zmiany wprowadzono w ostatnim tygodniu. W trudnej sytuacji finansowej, spowodowanej przez pandemię koronawirusa, miasto ogranicza wydatki, a przesunięcie godzin zapalania i gaszenia lamp jest jednym z takich działań. Miasto płaci rachunki za 5289 punktów świetlnych.

Informuje Urząd Miasta Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

31 komentarzy

 1. Wycinka parku. Można zobaczyć, placyk 10mx10m cztery nowe latarnie w każdym rogu. To dla dzieci bawiących się w nocy.

 2. Jaki pożytek z rozgrywek hokeja? Wnoszą wiele wzorców zachowań, szczególnie ubogacają słownictwo, pełnią specyficzną rolę wychowawczą. Pokazują jak odnosić się do przeciwnika, że w spotkaniach towarzyskich musi brać udział uzbrojona policja z psami – bo tak dla atmosfery. Z pewnością warto wyłożyć każde pieniądze.

 3. Az tak czarno to tego nie widze…zaczynaja luzowac obostrzenia…wiadomo, ze wszystko sie nie utrzyma, ale jak nie bylo epidemii to jakies firmy tez padaly… a ze nie bedzie niczego? To dzieci mozna straszyc…upadnie jedna firma a bedzie popyt to jej miejsce zajmie ktos inny…troche pozytywnego myslenia dla zdrowia zycze.

 4. Może i miałbyś rację w normalnych okolicznościach, ale normalne one nie są. Kto mógł przewidzieć coś takiego? Ludzie tracą i jeszcze będą tracić pracę, upadną knajpy, hotele, biura podróży, wiele sklepów, może np. jedna lub nawet obie galerie handlowe, nie wiem co jeszcze. Daj Boże, żeby zakłady przetrwały, pewnie dostaną jakąś pomoc rządową, żeby nie zwalniać zbyt wielu pracowników, bo jeśli padną, to będzie prawdziwa katastrofa w Oświęcimiu. Wszyscy ci ludzie pójdą na zasiłek. I wobec tego wszystkiego miasto ma dopłacać do hokeja? Bez przesady. Spróbuj to wtedy wytłumaczyć tym zwolnionym.

 5. Kazdy mlody dzieciak uprawiajacy sport marzy zeby zagrac przed wlasna publika….a komplet kibicow to marzenie kazdego sportowca…bez nakladow nie da sie wychowywac dzieci w sportowym duchu…hokej tani nie jest, ale w naszym miescie to jedyna dyscyplina druzynowa na najwyzszym poziomie…

 6. W wyniku kryzysu w budżecie miasta pojawi się dziura wielkości 20-30 milionów. Wtedy Chwierut będzie miał do wyboru: zamknąć parę szkół, zwolnić 1/3 nauczycieli, zlikwidować połowę kursów mzk i zwolnić połowę kierowców, zrezygnować z ogrzewania tam gdzie się da, itd. Wycięcie wszystkich imprez kulturalnych, koncertów itd. to jasna sprawa. Więc wszystko pójdzie pod nóż, tylko hokeiści muszą bawić się krążkiem, bo to jest priorytet w Oświęcimiu, tak? Niech sobie znajdą prywatnego sponsora, a jak nie, to w hali lodowiska można zrobić np. giełdę warzyw i owoców.

 7. No i wyszły inwestycje z rozmachem którymi wszyscy się zachwycali. Teraz Oświęcim dolłączy do Krakowa . Ale Oświęcim platformą stoi no to czas szykować się na zaciskanie pasa.

 8. Sport masowy – tak, rekreacyjny – tak, sport dzieciaków z podstawówek i szkół średnich – też. Ale pakowanie mnóstwa pieniędzy w jedną z najdroższych chyba dyscyplin (poza wyścigami formuły I) – nie widzę takiej potrzeby. Może zmartwi się grupa kiboli i ze złości zdemoluje parę przystanków, ale dlaczego mam dopłacać do kibolskich rozrywek? Jeżeli koniecznie istnieje taka potrzeba, piłka nożna też jest sportem, tylko 100 razy tańszym.

 9. Hotin probuje uzywac „madrych” slow, ale jak zwykle skutek jest odwrotny od zamierzonego. Ostatnio przeczytalem o „trajektorni”poruszania sie pojazdow po drodze…haha

 10. Advoce. Czy nadal za rzekomą działalność w Radach Nadzorczych Spółek Miejskich sa pobierane apanaże za sam udział kolesi PO fachu?

 11. Hotin czy radni z PIS oddali swoje diety na walkę z koronawirusem? Odpowiedz merytoryczne tak czy nie? Bo mnie to interesuje…

 12. Nie naleze do zadnej partii. Ciebie powinni wywalic na zbity pysk bo dzialasz na niekorzysc pisu…

 13. Adc. Lepiej być obrzydliwym jak szczur,niż należeć do parti zaprzańców zwanej z nazwy Obywatelską!

 14. Oświęcim sie zwija,jak to niegdyś wieszczyła nasza wspaniała pani premier Beata Szydło.Nieudacznikom mówimy stanowcze NIE. Jak nie umiecie oszczędzać, to fora ze dwora.

 15. Nie oświetlać ulic, gdy jeszcze jest na nich ruch? Głupi pomysł. O wiele lepiej jest wyłączyć je pomiędzy północą a 4 rano, gdy ruch jest znikomy.

 16. To najlepsza decyzja janusza od początku jego ,”rządów”.Wowwww,wowww😀

 17. Proponuję żeby pisowscy muszkieterowie napisali jakiś list otwarty w tej sprawie, że to skandal i gdyby oni rządzili, to lampy paliłyby się przez cały dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Send this to a friend