Informacje

Kredyt gotówkowy szyty na miarę – jak ustrzelić najlepszą ofertę?

Popularność kredytów gotówkowych nie maleje – Polacy chętnie sięgają po takie wsparcie finansowe. Na rynku można znaleźć wiele ofert tych produktów. Każdy bank kusi promocjami i atrakcyjnymi warunkami. Pytanie jednak, w jaki sposób znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy? Oto kilka podpowiedzi, które pozwolą Ci w łatwy i szybki sposób odszukać najlepszą dla siebie ofertę.

Każdy bank ma swoje zasady odnośnie do udzielania kredytów. Dlatego różnice w ostatecznej cenie tego produktu mogą być naprawdę znaczące. Warto więc wcześniej dokładnie poznać koszty kredytowe – to pozwoli uniknąć wydatków. Potrzebujesz dodatkowych pieniędzy? Dowiedz się, jak znaleźć najlepszą ofertę dla siebie!

Kredyt gotówkowy – czym dokładnie jest?

Kredyty gotówkowe mogą być udzielane tylko przez banki. Zasady ich przyznawania reguluje Prawo bankowe. Przepisy wskazują zasady, na jakich jest możliwe zawieranie umów kredytowych. Najważniejsze reguły, o których warto wiedzieć to m.in.:

  • czas spłaty zobowiązania jest ściśle określony w umowie
  • kredyt jest udzielany na konkretny cel przedstawiony przez kredytobiorcę
  • kwota przekazanych pieniędzy musi być konkretnie sformułowana
  • kredytobiorca zobowiązuje się do zapłacenia prowizji od udzielenia kredytu oraz spłaty zadłużenia wraz z jego odsetkami

Kredyt nie może być zawarty na drodze umowy ustnej. Wszystko musi być zapisane, a obie strony: kredytodawca i kredytobiorca, powinny wyrazić zgodę warunki współpracy – wyjaśnia ekspert finansowy Ekredyt24.

Jakie są koszty kredytu gotówkowego?

Kredyt gotówkowy udzielany jest odpłatnie. W związku z tym kredytobiorca musi oddać nie tylko pożyczoną kwotę pieniędzy, ale również zapłacić za to określoną cenę, na którą składa się kilka elementów.

W reklamach ofert kredytowych na pewno zauważyłeś, że banki często kuszą klientów atrakcyjnym oprocentowaniem, brakiem prowizji i małą kwotą ubezpieczenia.  Czy poznanie wysokości tych parametrów wystarczy? Zobacz, dlaczego są ważne przy porównywaniu bankowych ofert.

Duży wpływ na wysokość kosztów ma prowizja, czyli opłata za udzielenie kredytu. Ta kwota jest zazwyczaj wliczana do kredytu i może być spłacana w ratach.  W niektórych bankach prowizja może sięgać rzędu nawet kilku tysięcy złotych – wiele zależy od sumy, na jaką opiewa umowa.

Do kosztów kredytu dochodzą również różne koszty ubezpieczenia oraz oprocentowanie, które może być stałe lub zmienne.

Jednak z punktu widzenia kredytobiorcy najlepsze rozwiązanie to wzięcie pod uwagę RRSO, czyli rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. Dzięki temu wskaźnikowi możesz dowiedzieć się, jaki będzie realny koszt kredytu. Do RRSO wliczają się wszystkie opłaty – oprocentowanie, prowizja, ubezpieczenia oraz inne. Nie musisz więc sprawdzać każdego parametru osobno – wystarczy, że spojrzysz na ten jeden.

Uwaga! Kiedy będziesz porównywać oferty, sprawdź, dla jakiego okresu są przedstawione łączny koszt kredytu i jego RRSO.

Gdzie znaleźć dobry kredyt gotówkowy?

Samodzielne wędrowanie od banku do banku to dość czasochłonny sposób na poznanie warunków udzielania kredytów przez każdą z tych instytucji. Nie marnuj niepotrzebnie nerwów i pieniędzy – w zamian wykorzystaj internetowe porównywarki kredytowe. Porównaj kredyty gotówkowe na ekredyt24.com.pl – tam znajdziesz wszystkie atrakcyjne oferty banków wiodących na rynku.

Specjaliści przygotowali specjalne rankingi kredytów, w których wyszczególniono wysokość oprocentowania, RRSO oraz prowizję. Na końcu wyliczeń znajduje się podsumowanie, czyli przedstawiona łączna kwota kredytu do spłaty oraz prognozowana miesięczna rata.

Oprócz tego na stronie porównywarki kredytowej znajduje się również kalkulator kredytów. Tam porównasz dostępne oferty w kilka minut. Wystarczy, że:

  1. określisz, jakiego kredytu potrzebujesz, czyli na co przeznaczysz pieniądze, ile gotówki chcesz pożyczyć oraz jak długo będziesz spłacać zadłużenie,
  2. podasz informacje o sytuacji finansowej, czyli o tym, jakie jest Twoje źródło dochodu oraz w jakiej sytuacji rodzinnej jesteś.

Na tej podstawie otrzymasz pełną ofertę kredytową z najlepszymi opcjami dla Ciebie. Jeśli któraś Cię zainteresuje, możesz złożyć wniosek online, uzupełniając wymagane dane. Pozostanie Ci czekać na kontakt od przedstawiciela banku, który pomoże dopełnić formalności.

Zatem jeśli potrzebujesz dodatkowych pieniędzy, nie wybieraj przypadkowej oferty. Zbyt pochopna decyzja może kosztować Cię nawet kilka tysięcy złotych. Decyduj mądrze, znając wszystkie możliwości, które masz do dyspozycji.

art. powstał we współpracy z partnerem

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend