Informacje

OŚWIĘCIM. Prezydenci sprzeciwiają się „deklaracji anty-LGBT”

Prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut wspólnie z prezydentami Krakowa i Tarnowa zaapelował do władz województwa małopolskiego o wycofanie się z deklaracji w sprawie „sprzeciwu wobec wprowadzenia ideologii LGBT do wspólnot samorządowych”, zwanej potocznie „deklaracją anty-LGBT”. W 2019 roku została ona uchwalona przez radnych województwa.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

22 komentarze

 1. Nudne są te bezustanne zarzuty o brak ścieżek rowerowych w Oświęcimiu. Oczywiście można je jeszcze rozbudować, ulepszyć Ale porównajcie sobie pod tym względem Oświęcim z innymi podobnymi miastami Małopolski. Czytałem ostatnio o wniosku o dofinansowanie na budowę takich ścieżek z Chrzanowa i Wadowic, które też chciały by je mieć i za wzór podawano właśnie Oświęcim.

 2. @ccc

  Podaj czas i miejsce. Przyjadę rowerem górskim. Ty przyjedź na „elektryku”. Pojeździmy od przejazdu w dworach do przejazdu w harmężach. Ścieżką rowerową… 5 razy tam i z powrotem (nieco ponad 100km) A jak ci już prądu braknie to zaczniemy rozmowę o ścieżkach rowerowych. Pozdrawiam.

 3. Teraz zrozumiałem dlaczego w mieście ścieżki rowerowe są tak beznadziejne, wręcz zniechęcające do

 4. ..”Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem. Nie byłem socjaldemokratą.

  Kiedy przyszli po liberałów, nie protestowałem. Nie byłem liberałem.

  Kiedy przyszli po profesorów, nie protestowałem. Nie byłem profesorem.

  kiedy przyszli po LGBT nie protestowałem. Nie byłem LGBT

  Kiedy przyszli po sędziów ,nie protestowałem. Nie byłem sędzią.

  Kiedy przyszli po dziennikarzy nie protestowałem. Nie byłem dziennikarzem

  Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.

 5. @wyborca – oczywiście, najlepiej zyskuje się głosy przekupstwem i czarną propagandą.

 6. dziadek pamientam naloty na ige farben to niebo było pokryte kolorowymi pasmami widziane oczami dziecka prezydenci w domu mogą umajic dom według uznania biada jak się pun robi z dziada

 7. Ho, ho, ho, panie Chwierut, razem z Majchrowskim? To trzeba się spodziewać, że codziennie w Gazecie Krakowskiej będzie jakiś atak.

 8. A ten facet nadal reklamuje firmy. Pewnie coś z tego ma. A co do tej deklaracji to mnie jest to obojętne ale jak będą wywrzaskiwać na ulicach, robić zadymy i utrudniać życie innym to będzie trzeba ich pozamykać i tyle w temacie.

 9. Brawo radny – pomimo coraz wyższej inflacji waloryzacja pensji w budżetówce decyzją rządu została wstrzymana. To słuszne zdaniem rządu posunięcie: urzędnicy, nauczyciele, służba zdrowia itd. – to przeklęte wykształciuchy, które na pis z zasady nie głosują. Dlatego dostaną figę, a zaoszczędzone pieniądze trafią do klasy próżniaczej, naturalnego zaplecza wyborczego pis.

 10. Zamiast dać ludziom zarobić w urzędzie, jednostkach i spółkach… to prezydent zajmuje się lgbt. Bez sensu! Zamiast zająć się rozpadającym się mostem, to zajmuje się tematem lgbt. Ale temat.

 11. Poniżej tekst deklaracji.

  „Sejmik Województwa Małopolskiego wyraża zdecydowany sprzeciw wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na promowanie ideologii ruchów LGBT, której cele naruszają podstawowe prawa i wolności zagwarantowane w aktach prawa międzynarodowego, kwestionują wartości chronione w polskiej konstytucji, a także ingerują w porządek społeczny. Podejmowane w ostatnim okresie działania przez niektórych przedstawicieli samorządowej, jak i krajowej sceny politycznej ukierunkowane są na wywoływanie fundamentalnych zmian w życiu społecznym. Działania te zorientowane są na anihilację wartości ukształtowanych przez wielowiekowe dziedzictwo chrześcijaństwa, ważnych szczególnie dla mieszkańców Małopolski. Jako Radni Województwa Małopolskiego deklarujemy wsparcie dla rodziny opartej na tradycyjnych wartościach oraz obronę systemu oświaty przed propagandą LGBT zagrażającą prawidłowemu rozwojowi młodego pokolenia.

  Deklarujemy, że Sejmik Województwa Małopolskiego w realizacji swoich publicznych zadań będzie wierny tradycji narodowej i państwowej, mając w pamięci tysiącletnią tradycję chrześcijaństwa w Polsce oraz wielowiekowe przywiązanie Polaków do wolności”

  Dokument nie „narusza”, nie „dzieli”, nie „naraża”, nie „aprobuje niewiedzy i społecznych fobii”, na nic nie „przyzwala” i nie jest formą zgody na „naruszanie granic prawa”. Jest raczej mocno spóźnionym działaniem obronnym przed wpływami ideologii, której totalitarne oblicze ujawniło się ostatnio chociażby w przypadku skazania przez niemiecki sąd Ks. Dariusza Oko.

  Gdyby nie powaga sytuacji za wręcz zabawną można uznać zbieżność publikacji przez Państwa apelu z dzisiejszymi protestami w obronie „wolnych mediów”. Jednym z promotorów protestu jest portal OKO.press, który opisując sprawę skazania Księdza bynajmniej nie stanął po stronie wolności słowa, lecz tych, którzy kneblują ją w imię ideologii gender.

  A reakcja oświęcimskiego urzędu na ujawnione jakiś czas temu na murze Cmentarza Parafialnego obraźliwe napisy doskonale pokazuje jak koniunkturalny charakter ma apel podpisany przez Pana Prezydenta Janusza Chwieruta.

 12. Panie prezencie. Zamiast zajmować się pierdołami moze ujmie się pan u siebie za swoimi pracownikami ktorzy zaraz dobiją do minimalnej pensji miesięcznej?

Send this to a friend