Informacje

OŚWIĘCIM. „Most Piastowski się sypie”

Most Piastowski w Oświęcimiu się sypie… Czekałem, czekałem na jakąś poprawę estetyki mostu, ale się nie doczekałem… Z pewnością władze Oświęcimia, bądź Powiatu Oświęcimskiego mają ważniejsze zadania niż stan techniczny mostu na Sole… No chyba, że Pan Prezydent i Pan Starosta w ogóle nie poruszają się tym mostem… Złożyłem dzisiaj zatem oficjalne pismo. Jego treść poniżej:

“Szanowny Panie Prezydencie, na podstawie zapisów Statutu Miasta Oświęcim, rozdział IV, §50, składam interpelację w sprawie remontu Mostu Piastowskiego na rzece Sole w Oświęcimiu.
Most Piastowski jest niewątpliwie wizytówką Oświęcimia, a w szczególności Starego Miasta. Most ma już około 100 lat. To właśnie w jego pobliżu znajduje się zamek, kościół parafialny, hotel, czy bulwary nad Sołą. Mostem przejeżdża codziennie wielu mieszkańców oraz turystów. Od jakiegoś czasu stan techniczny mostu drastycznie pogarsza się (przynajmniej wizualnie). Odpadają płytki, schodzi farba, a barierki rdzewieją.
W związku z powyższym proszę o odpowiedź na następujące pytania:
• Kiedy ostatnio odbył się remont mostu? Jaki był zakres prac remontowych?
• Z jaką częstotliwością dokonywane są przeglądy techniczne mostu? Proszę
o dołączenie do odpowiedzi kopii protokołu z ostatniego przeglądu.
• Kiedy zostaną usunięte wspominane usterki – głównie estetyczne?
• Jaki jest aktualny stan techniczny głównej betonowej konstrukcji mostu oraz dylatacji?
• Czy planowany jest kompleksowy remont mostu? Jeśli tak, to kiedy?

Jeśli Pan Prezydent nie posiada stosownych, konkretnych informacji, proszę o przekazanie mojej interpelacji do właściwego zarządcy infrastruktury. Z poważaniem”.

Źródło: www.jakubprzewoznik.pl

Poprzedni artykułNastępny artykuł

32 komentarze

 1. Odnośnie twojego ostatniego zdania musielibyśmy być braćmi a chyba tak nie jest .

 2. Czytam te wasze komentarze i ze zgrozą stwierdzam że przez fora, bo nie tylko to przelewa się fala co tam fala tsunami kretynizmu i nienawiści. Zajadłość i głupota liberalnych pożytecznych idiotów niestety wpisuje się w historię planu jaki mieli wobec Polski jej oprawcy . Polska skłócona = Polska zniewolona i nie musi nikt na nasz kraj najeżdżać bo wystarczy że mamy taką opozycję jaką mamy a obcy osiągna swoje cele nie brudząc sobie „rąk” .
  Nawiązując do obrony telewizji v ielkiej nienawiści to stwierdzam że na rynku były „nieprzebrane tłumy” jej obrońców . W artykule o tym zbiegowisku te tłumy były potęgowane ilością zamiesczonych zdjęć których w artykule było więcej niż uczestników tego pożal się Boże spędu „spontanicznego” garstki ******w

 3. Dotąd kupienie posła kosztowało pis ok. 40,000 złotych miesięcznie (posada w zarządzie spółki skarbu państwa), ale teraz stawki mocno pójdą w górę.

 4. Wstyd ze my jako naród dopuściliśmy takie zaprzańcze ,chciwe i kompletnie amoralne kreatury do władzy.Demolują ten kraj w każdym aspekcie tego slowa.Stajemy sie bezwstydnym sojusznikiem i poplecznikiem putinowskiej i bialoruskiej wizji swiata.
  Już chyba zapomnieli badz nie zgłebili ze kazda dyktatura konczy marnie i kazda popelnia ten sam blad .Zaklada ze bedzie trwała wiecznie.Nasi rodzimi prorosyjscy neokomuniści nie są tu wyjątkiem.
  Niestety dla nich i na szczescie dla nas wnioskow z historii nie wyciągnęli.
  A bylo dla wlasego dobra ksiazki czytać 😉

  A co do pracownikow resortow silowych ktorzy preza klaty i poniewierają ludzi w obronie tej dyktatury powiem tyko tyle ze argument o wykonywaniu tylko rozkazow nie przeszedl juz nawet w Norymberdze ponad 70 lat temu.
  Twarz ma sie tylko jedną.

  …Jeszcze Polska nie zginęła V V !

 5. Ciekawe co na to Leszek, nasz forumowy Katon. W ten sposób nasza Ojczyzna została zabezpieczona przed przejęciem polskich mediów przez handlarzy narkotykami i przez niedemokratyczny reżim Bidena. Taaak?

 6. Tow. Jarosław myśli, że wygrał ze Stanami. Przypomnę, że podobnie myślał Salvador Allende. Wiadomo jak skończył. Co prawda obecnie nie stosuje się tak drastycznych środków, ale podejrzewam, że niebawem opuszczą go wszyscy i zostanie sam na sam z kotem. Nawet za ochronę nie będzie miał kto zapłacić. Amerykanie potrafią bronić swoje interesy poza granicami kraju.

 7. Drodzy pisowcy proszę szykować kasę na odszkodowanie dla Amerykanów. O wizach do USA też możecie zapomnieć.

 8. Zastanawiają mnie kontakty z wywiadem rosyjskim jednego wysoko postawionego pana. Podobno od mafii i służb specjalnych nie można się uwolnić. Chyba, że się ucieknie w jesionce.

 9. Mam zdecydowanie wiecej szacunku do prawdziwej prostytutki niż posłów którzy kupczą teraz swoim tylkiem w zamian za suma summarum pieniadze i krzeselka. Ona w przeciwieństwie do nich nie udaje ze sprzedaje truskawki.
  Kukizowcy to oksymoron zasad i pryncypiów cywilizowanego parlamentaryzmu.Wstyd , obrzydzenie i hańba to jedyne z czym beda mi sie kojarzyć.

 10. Jeszcze nie wszystko stracone. Szacun dla posła kukizowca Jarosława Sachajko, który stwierdził, że się „niefortunnie pomylił”. Genialne! Więc teraz może żądać wszystkiego, tzn. teki wiceministra rolnictwa dla siebie i funkcji prezeski Banku Rozwoju Wsi Polskiej dla żony. Co, nie ma takiego banku? Żaden problem. To rząd taki bank utworzy. Np. z pieniędzy funduszu pomocy ofiarom przestępstw.

 11. Korupcja i prostytucja polityczna ktora ma obecnie miejsce w sejmie to ewenement na skale swiatowa .Moralna degrengolada osiaga wlasnie punkt krytyczny.
  Od kiedy rzady jednego zakompleksionego kurdupla zawiadujacego armia bezwolnych pacynek to demokracja???
  Jestesmy pchani prosta droga do glebokiej,siermiężnej komuny i socjalizmu.

  Nie dziwi was to ze jedyny kraj u ktorego Kaczor sobie nie grabi to Rosja??
  Zupelna cisza w temacie jakichkolwiek zatargow z Rosją ,zero nadepniecia na odcisk w najbłachszej nawet sprawie .Za to w kazdej mozliwej sprawie gramy na zwarcie z calym szeroko rozumianym zachodem.podobieństwo i styl rzadzenia również uderzajaco podobne.

  Przypadek? Tylko dla idioty.

  Won z komuną.!!!

 12. A przecież poseł Lech Kołakowski przystąpił ostatnio do pis zaraz po tym, jak dostał posadę w zarządzie Banku Gospodarstwa Krajowego. Nie rozumiem, dlaczego inni nie chcieli. Przecież kupę forsy w takim zarządzie się dostaje.

 13. To nie udało im się przekupić wystarczająco wielu posłów opozycji posadkami w radach nadzorczych spółek skarbu państwa? Dziwne,

 14. Zobaczylem wlasnie jak prorosyjskie neokomuchy dostaja w sejmie w py*k od wolnej demokratycznej Polski- bezcenne.Idzie dobre.

 15. Stan taki sam jak remontowanego ciągle rynku. Jaki fachowiec z Januszka i jego ekipy, taki i wygląd miasta. jedynie potrafi robić fotki z szambiarzem z Warszawy z takimi samymi problemami. Przypominam Zaborska i kanalizacja fekalna.Co z tą koalicją

 16. @Sąsiad – idąc za pańską radą zajrzałem na blog radnego Przewoźnika. Pod tekstem o sypaniu się mostu kolejno są:
  – Sia-la-la-la-la-la-la-la-la-la, Sia-la-la-la-la-la-la-la-la-la, morza szum, ptaków śpiew, złota plaża pośród drzew, wszystko to w letnie dni… czyli wakacje nad Bałtykiem. Słoneczne pozdrowienia tym razem z plaż Województwa Zachodniopomorskiego.
  – A tutaj pozdrowienia ze stolicy polskiego ziemniaka – Bieskierza. Pomnik w wysokości 9 metrów, a sama bulwa mierzy prawie 4 metry.
  Jakoś dalej mi się czytać nie chce.

 17. Do Puk puk radny: po pierwsze radny jest samorządowcem, więc niech się zajmuje samorządem. Po drugie zachęcam „puk, puk radnego” do kontaktu z Panem Jakubem. Zawsze miło i merytorycznie. Jak chce Pan z radnym pogadać o S1 to nie widzę problemu.

  A który radny wedlug „puk, puk radnego” jest najlepszy w mieście i powiecie?

 18. Polecam blog pana radnego. Zawsze świeże, inne, odmienne od POwskiego spojrzenie na sprawy miasta! Gratulacje panie Jakubie!

 19. @Brawo radny – to może radny Przewoźnik napisałby do Chwieruta interpelację w sprawie skandalicznego załatwiania papierologii i nieudolnej organizacji przetargu przy S-1? Co prawda Chwierut nie jest od budowy dróg ekspresowych, ale może postulaty radnego przekazać dalej.

 20. Do Puk puk radny: właśnie działania radnego Jakuba Przewoźnika są prawidłowe. Jako radny Miasta nie może zwracać się do starosty, napisał zatem pismo do Prezydenta dodając „Jeśli Pan Prezydent nie posiada stosownych, konkretnych informacji, proszę o przekazanie mojej interpelacji do właściwego zarządcy infrastruktury”. Tyle w temacie. Pan Jakub to jedyny prawdziwy radny. Widocznie radnym powiatowym tez nie przeszkadza taki stan mostu.

 21. Radny Przeoźnik jak zwykle kulą w płot. To jest droga powiatowa 1892K. Most według ustawy o drogach publicznych (art. 4, pkt. 12) jest częścią tej drogi.

 22. Tow. Jarosław jest lepszym mistrzem w tej dziedzinie. Zapomniał, że Stany Zjednoczone potrafią bronić swoich interesów i w walce nimi polegnie. Kasa państwowa też świeci pustkami, a pieniądze z Unii mogą być nieosiągalne, więc znalazł pretekst do wcześniejszych wyborów jak to miało miejsce za czasów koalicji z Samoobroną. No i Gowin stał się świetnym pretekstem. Mam tylko nadzieję, że KO przyłoży ręki do wcześniejszych wyborów. Niech ludzie się dowiedzą iż król jest nagi.

 23. Czy miasto już oddało „pisowski podatek” firmom na których terenie są tory kolejowe? Może by tak z tych pieniędzy wyremontować most.

 24. Betonowe balustradyi out.
  Zróbcie to porządnie z kamienia a nie z jakichś tandetnych okładzin.
  Poza tym ten most wartałoby nie tyle wyrementować co dość gruntownie przebudować, by ułatwić na nim ruch pieszy co harmonizowałoby z rewitalizacją starego mista, np poszerzyć trakty dla pieszych.

  No i pomyśleć o jakichś wykończeniach, rzeźby, coś w tym stylu, żeby to nie było takie powiatowe. Tylko na Boga wynajmijcie do tego kogoś spoza Osw, bo po popisach na Rynku wszystkiego się odniechciewa.

Send this to a friend