Informacje

OŚWIĘCIM. Pomalował farbą elewacje kilku kamienic

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji ustalili, a następnie postawili zarzuty uszkodzenia mienia, 34 – latkowi bez stałego miejsca zamieszkania.  Mężczyzna jest podejrzany o namalowanie pseudograffiti na ścianach kilku kamienic oświęcimskiego Starego Miasta.

W połowie sierpnia br. oświęcimscy policjanci wszczęli postępowanie, mające na celu ustalenie chuligana, który przy użyciu farby w sprayu naniósł napisy na ściany kamienic znajdujących się na oświęcimskiej Starówce.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci zabezpieczyli, a następnie przeanalizowali nagrania z miejskiego monitoringu. Na tej podstawie ustalili, że do przestępstwa doszło w nocy z 18/19 lipca br. kiedy na ulicach Dąbrowskiego, Mickiewicza oraz Sienkiewicza, pojawił się zakapturzony mężczyzna mający związek z tymi karygodnymi czynami.

Posiadając wygląd sprawcy funkcjonariusze rozpoczęli jego poszukiwania w efekcie których, początkiem października br. policjantom udało się zidentyfikować personalia chuligana, którym okazał się 34 – latek bez stałego miejsca zamieszkania.

W ubiegłą środę (6.10.2021) mężczyzna stawił się oświęcimskiej komendzie Policji, gdzie  na podstawie zebranych dowodów zostały mu przedstawione zarzuty uszkodzenia mienia. Aktualnie funkcjonariusze weryfikują, czy 34 – latek ma związek z innymi podobnymi czynami.

Za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

10 komentarzy

  1. @obserwatorka Mylisz się Te malunki zawierają treść. Mam wszystkich w odwłoku, mogę niszczyć co chcę. I tak mi nic nie zrobicie.

  2. Na szczęście te malunki nie zawierają treści, o których natychmiast
    huczałby cały świat.

  3. @pytek jakby to zrobiły dzieci prze siedzibą jedynie słusznej opcji politycznej, to i technik kryminalistyki by się znalazł.

  4. A kto ocenia czy coś jest graffiti czy pseudograffiti ?

    Na plantach też jakiś palant pomalował chodniki i co ? I policja ma to w dupie.

  5. Z tego co przeczytałem o sprawcy to na pewno nie zrekompensuje strat spowodowanych pomalowania elewacji. Pewnie „golas” bez pracy i pieniędzy. Taki głupek nie zdaje sobie sprawy z kłopotu i kosztu jaki jest przy odnowieniu elewacji. Nie wystarczy byle jak zamalować jego „arcydzieła”. Trzeba robić cały element pobazgranej elewacji. To są koszty i zmarnowany czas. Mnie kiedyś tacy artyści pomalowali elewacje domu i wiem co to jest za kłopot i niepotrzebne wyrzucanie pieniędzy na naprawę. A swoją drogą to nie rozumiem tych pseudo artystów po co oni to robią. Jakaś manifestacja, demonstracja, czy celowa zazdrość takiego gołodupca? Do kamieniołomów takiego i niech odrabia to co zniszczył.

Send this to a friend