Informacje

OŚWIĘCIM. Policjant ścigał na rowerze złodzieja piwa

Dyżurny oświęcimskiej komendy Policji podczas wycieczki rowerowej zatrzymał złodzieja sklepowego.  Mężczyzna z półki sklepowej skradł dwa piwa, a następnie zaczął uciekać. Dzięki reakcji policjanta amator cudzego mienia skradzionym trunkiem cieszył się tylko kilka minut.

W sobotę (8.07.2023) tuż po 17 dyżurny oświęcimskiej komendy Policji aspirant sztabowy Tomasz Kajdas wraz z żoną i dzieckiem przejeżdżali na rowerach oświęcimską Starówką. W pewnej chwili zauważyli, że z jednego ze sklepów spożywczych wybiega mężczyzna, a za nim ekspedientka, która krzyczała,  że to złodziej.

Policjant dysponując rowerem natychmiast podjął pościg za sprawcą. Po kilku chwilach zatrzymał uciekiniera przy którym znalazł dwie butelki piwa. Na miejsce wezwał policyjny patrol, któremu przekazał złodzieja oraz odzyskane mienie. Następnie dyżurny ponownie wsiadł na rower i razem z rodziną kontynuował wycieczkę rowerową.

W związku z faktem, iż zatrzymany 40 – letni mieszkaniec Oświęcimia był już karany za podobne kradzieże, materiały sprawy trafią do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu wraz z wnioskiem o jego ukaranie. Za popełnione wykroczenie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna.

Aspirant sztabowy Tomasz Kajdas jest mieszkańcem Oświęcimia. Do służby w Policji wstąpił 21 lat temu, a od siedmiu lat pełni służbę w Zespole Dyżurnych Wydziału Sztab w Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

Send this to a friend