Informacje

Oświęcim: Policja zatrzymała nietrzeźwego kierowcę z Ukrainy

Policjanci z Oświęcimia zatrzymali nietrzeźwego kierowcę z Ukrainy. Mężczyzna miał 1 promil alkoholu w organizmie. Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo na drogach! Przeczytaj więcej i podziel się swoją opinią.

Policjant kontrolujący stan trzeźwości kierowcy na ulicy w Oświęcimiu
Policjant kontrolujący stan trzeźwości kierowcy na ulicy w Oświęcimiu

Oświęcim: Policja Zatrzymuje Nietrzeźwego Kierowcę z Ukrainy

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 44-letniego obywatela Ukrainy za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał w organizmie 1 promil alkoholu.

Kontrola Drogowa i Zatrzymanie

6 czerwca 2024 roku, policjanci pilnowali bezpieczeństwa na osiedlu Chemików w Oświęcimiu. Tuż po godzinie 5, na ulicy Dąbrowskiego, zauważyli samochód marki Opel, którego kierowca nie trzymał prostego toru jazdy. Funkcjonariusze włączyli sygnały uprzywilejowania, dając kierowcy sygnał do zatrzymania się. Po zjechaniu pojazdu na pobocze, przystąpili do kontroli drogowej. Za kierownicą opla siedział 44-letni obywatel Ukrainy. Mundurowi, wyczuwając woń alkoholu, poddali go badaniu, które wykazało 1 promil alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany.

Konsekwencje Prawne

Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna. W przypadku, gdy badanie stanu trzeźwości wykaże co najmniej 1,5 promila alkoholu, grozi również konfiskata pojazdu lub jego równowartości.

Apel Policji

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenia telefonicznie pod numer alarmowy 112.


Podsumowanie

Policja w Oświęcimiu dba o bezpieczeństwo na drogach, regularnie kontrolując stan trzeźwości kierowców. Zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy to kolejny przykład skuteczności działań policji w walce z pijanymi kierowcami. Dbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo i reagujmy na przypadki nietrzeźwości za kierownicą.

Podziel się komentarzem

Zachęcamy do dzielenia się swoimi opiniami i doświadczeniami w komentarzach poniżej. Czy uważacie, że kary za jazdę pod wpływem alkoholu są wystarczająco surowe? Jakie są Wasze propozycje na poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Poprzedni artykułNastępny artykuł

9 komentarzy

  1. Jak to jest, że na terenie jednostki wojskowej w bunkrze leżą zwłoki i przez dwa lata nikt ich nie ujawnił? Podobno służby tow. Błaszczaka pilnie poszukiwały zaginionego żołnierza. Tak PiS dbał o żołnierzy. Przepisów też nie zmienił by żołnierze na granicy mogli się skutecznie bronić. Teraz ubolewają na śmiercią żołnierza hipokryci.

  2. W związku z informacjami o rozpoczęciu rozlokowywania najeźdźców w Polsce ponawiam pytanie do radnych, czy planowana jest alokacja do Oświęcimia i ilu.

  3. W weekendy rajdy samochodowo-motocyklowe bez tłumików po Oświęcimiu też robią obywatele Ukrainy?

  4. Deportacja na front jeśli nie umie przestrzegać przepisów kraju do którego uciekł.

Send this to a friend