Informacje

OŚWIĘCIM. Po amfetaminie zapomniał zapiąć pasy

Policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali 23 – letniego mieszkańca Oświęcimia, podejrzanego o kierowanie samochodem pod wpływem środków odurzających.

W  piątek (11.03.2022) tuż po godzinie 17 w Oświęcimiu na ulicy Olszewskiego policjanci zauważyli, że kierowca samochodu marki Audi oraz jego pasażer nie mają zapiętych pasów bezpieczeństwa.  W związku z powyższym funkcjonariusze pojechali za pojazdem dając kierowcy sygnały do zatrzymania się. Kiedy auto zjechało na pobocze mundurowi przystąpili do kontroli drogowej.

Za kierownicą audi siedział 23 – letni mieszkaniec Oświęcimia.  Badanie stanu trzeźwości przy użyciu alkotestera w wydychanym powietrzu nie wykazało alkoholu. Pozytywny wynik dało jednak badanie przeprowadzone przy użyciu narkotestu. W ślinie mężczyzny wykazał on obecność amfetaminy. W związku z powyższym kierowca został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. W związku z podejrzeniem kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających kierowcy do badań toksykologicznych została pobrana krew.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz wysoka grzywna.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

11 komentarzy

  1. Amfetamina jest w stanie wypłukać każdy mózg tak jak marycha palona często

  2. W końcu zaczęły się masowe testy na narkotyki w naszej okolicy, ileż można udawać ze nie mamy problemu z naćpanymi kierowcami. Problem narkotykow dotyczy każdej grupy społecznej

  3. Andżelu – to fajnie że napisałaś. A ja byłem w sklepie. Również czekam:*

  4. Jestem pedagogiem, od lat widzę jak Marihuana niszczy młodzież , konsekwencje zażywania tego narkotyku są bardzo poważne, i często zauważane gdy już jest za późno, odebrane prawo jazdy to dopiero wierzchołek góry lodowej , problemy poznawcze, brak motywacji itd TESTY POWINNY BYĆ WYRYWKOWE!

  5. ku mojemu zaskoczeniu Oświęcimska Policja jednak działa , w ostatnim półroczu miałem dwukrotnie robiony test na narkotyki, wyrywkowo bez żadnego wykroczenia , w końcu się zorientowali że większość młodych teraz ćpa marychę a nie upija się w sztok.

  6. ku mojemu zaskoczeniu Oświęcimska Policja jednak działa , w ostatnim półroczu miałem dwukrotnie robiony test na narkotyki, wyrywkowo bez żadnego wykroczenia , w końcu się zorientowali że większość młodych teraz ćpa marychę a nie upija się w sztok.

  7. To Miasto jest opanowane przez kierowców po NARKOTYKACH , nie tylko w starych autach, mój mąż ostatnio był kontrolowany jadąc nowym służbowym autem, w późniejszej rozmowie funkcjonariusze stwierdzili , że obecnie kontrolują wszystkich bez względu na wiek auta czy kierującego. I BARDZO DOBRZE , OSWIECIM MIASTEM TRZEŹWYCH KIEROWCÓW , TESTY I JESZCZE RAZ TESTY!!!!

  8. Ale ty jesteś błyskotliwy. Napisałam na spotted oświęcim. Czekam :*

Send this to a friend