Informacje

OŚWIĘCIM. Piroman spalił kosze i pojemniki na odpady za 14 tys. zł

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zatrzymali 36 – latka, który podpalał kosze i pojemniki do segregowania odpadów. Mieszkaniec Oświęcimia usłyszał 12 zarzutów zniszczenia mienia. W ubiegłym roku oraz na początku 2023 r., w różnych miejscach na terenie Oświęcimia płonęły kosze na śmieci oraz pojemniki na odpady. Kilka pierwszych przypadków służby traktowały jako przypadkowe zaprószenie ognia, jednakże kiedy dochodziło do kolejnych pożarów, było już wiadomo, że podpalenia są umyślnym
działaniem człowieka.
Policjanci w trakcie ustalania tożsamości sprawcy natrafili na ślad prowadzący do 36 – letniego mieszkańca Oświęcimia. Mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania, a następnie osadzony w pomieszczeniach dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Na podstawie zebranych dowodów przedstawiono mu 12 zarzutów zniszczenia mienia o wartości 14 tysięcy złotych. Mężczyzna przyznał się do podpaleń, lecz nie podał powodu, dla którego dopuszczał się tych czynów. Na poczet przyszłej kary policjanci zabezpieczyli ponad 8 tysięcy złotych należące do podejrzanego. Za zniszczenie mienia grozi kara od trzech miesięcy do pięciu lat.
Policja Oświęcim
Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

  1. Kiedyś Przeciszowian nazywano spolacami, bo ktoś spalił karuzelę. Tym czasem to w Oświęcimiu co jakiś czas pojawiają się seryjni podpalacze. I kto tu jest spolacem?

Send this to a friend