Informacje

OŚWIĘCIM. Piroman się mści, drugi raz podpalił samochód

73-letni piroman po tym jak 3 maja został zatrzymany przez policję za podpalenie samochodu, dziś w nocy, w ramach zemsty podpalił drugi raz ten sam samochód osobowy.

Dziś w nocy około godziny 1:00 straż pożarna otrzymała informację, że przy ulicy Dąbrowskiego płonie samochód osobowy. Okazało się że to ten sam samochód, który palił się kilka dni temu. Świadkowie informują, że 76 letni piroman przed drugim pożarem samochodu przebywał w jego okolicach.

73-letni piroman, emerytowany milicjant od kilku miesięcy terroryzuje jedną z dzielnic Oświęcimia. Policja i straż pożarna regularnie interweniują, gasząc kolejne podpalenia i zatrzymując podpalacza. Piroman zawsze po przesłuchaniu na policji, wychodzi na wolność. Najczęściej udaje się na swoją zaśmieconą i częściowo już spaloną działkę rekreacyjną. Kilkadziesiąt metrów dalej znajduję się ciąg kilku garaży, którego właścicielem jest także piroman. Podjazd przed garażem, a także jego wnętrze jest zaśmiecone już częściowo spalone.

Podpalenie z 5 maja.

 

Podpalenie z 2 maja 2020.

 

Podpalenie z 19 kwietnia 2020.

 

Podpalenia z 5 kwietnia 2020. Zdjęcie udostępnione dzięki uprzejmości www.oswiecim112.pl

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

19 komentarzy

 1. Po takiej niekończącej się kompromitacji pisowski komendant policji i pisowska prokurator rejonowa powinni być natychmiast odwołani. Ale w postkomunistycznym tekturowym państwie pis – jak zobaczycie – nic takiego się nie zdarzy.

 2. Bezkarność kolesi z kasty nadludzi, pozostałość po Kiszczaku i Jarozelskim

 3. @Obatel Rysiu
  „Państwo pis w pigułce” – a ty jak ten pies Pawłowa 🙂

 4. Dla pełnej jasności. Ten człowiek był badany przez psychiatrę, jest w pełni normalny. To nie choroba jest przyczyną wszystkich podpaleń, a jego piękna i szlachetna dusza (charakter).

 5. Państwo pis w pigułce: Silni wobec słabych, słabi wobec „swoich” i silnych. Tekturlandia.
  Stary dziadek gra wszystkim na nosie haha. Niedługo w samo południe przyjdzie i naleje wam na wrota komendy i wyjdziecie je tylko szmatą powycierać 🙂 Wstyd.
  Koty z drzew ściągać a nie za bezpieczeństwo się brać:)
  Jedyne co „potrafita” skutecznie zatrzymać to rozwój tego kraju:)

 6. Czy my żyjemy w średniowieczu, żeby psychicznie chory człowiek terroryzował dzielnicę miasta, koniec świata!!!

 7. Uprzejmie proszę szanowną policję i prokuraturę w Oświęcimiu o poradę: jeśli on przyjdzie przed mój dom i będzie chciał podpalić mój samochód, to co mam robić?

 8. Prawda jest taka ze on z naszą Policja robi co chce… Byłam jednego razu uczestniczą jednej z interwencji dotyczącej tego Pana… Młoda Pani policjantka… zwyzwana najgorszym epitetami jakie może usłyszeć kobieta,po tym jak wysłuchała tego co ma Pan jej do powiedzenia.. poszła z nim oglądać rybki w akwarium.Żenada. Palące sie śmieci z usmiechem gasiła wlasna wodą mineralną… Mowiąc „co my z nim mozemy zrobic… nic” Pogotowie które przyjechało na miejsce…zbadalo Pana „psychatrycznie” pytając o datę i nazwisko… Po poprawnej odpowiedzi stwierdzono,że Pan jest zdrowy… Opieszałość naszych służb co do tego człowieka jest nie do pojęcia i szczerze powiem… Wstyd mi ,że o nasze bezpieczeństwo dbają tacy ludzie…

 9. Prawdopodobnie ktoś mu donosił paliwo i alkohol. Może ma wspólników, którzy jego kosztem mają z tego zabawę.

 10. Donos na opieszałość komendant policji do ministra Błaszczaka napewno nie zaszkodzi sprawie 🙂

 11. Czy ktoś musi dokonać linczu by nastał porządek? Pewnie Policja chce drugiego Włodowa. Jak spali kogoś żywcem cała komenda powinna trafić do pierdla.

 12. Na stacjach benzynowych, nietrzeźwym nie sprzedaje się alkoholu, ciekawy czy ten człowiek może kupić paliwo do kanistra?

 13. Do policji. Postawcie tam na noc swój najnowszy, nieoznakowany radiowóz, skoro dalej brakuje wam powodów do jego zatrzymania. Bohaterzy…

 14. Wróżbitą nie jestem ale na zdjęciu widać, że tył auta jeszcze nie został spalony. Chyba mogę przewidzieć czego będzie dotyczył jeden z kolejnych newsów w temacie piromana.

  Ten samochód na naszych oczach staje się swoistym pomnikiem bezsilności prawa wobec podpalacza.

Send this to a friend