Informacje

OŚWIĘCIM. Pijani rodzice opiekowali się dziećmi

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali poszukiwanego 36 – letniego mieszkańca Śląska oraz jego 31 – letnią konkubinę. Oboje byli pijani mając pod opieką małoletnie dzieci.

W nocy z 5/6 stycznia 2022 tuż po godzinie 1.00 policjanci podjęli interwencję w jednym mieszkań znajdujących się na terenie Starego Miasta w Oświęcimiu. Podczas czynności policjanci ujawnili, że 36 – letni mieszkaniec Śląska będąc pod wpływem alkoholu (3,1 promila) ma pod opieką dwoje dzieci swojej partnerki. Ponadto podczas jego legitymowania okazało się jest również poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Rudzie Śląskiej do odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo niealimentacji.

W trakcie czynności do mieszkania weszła 31 – letnia matka dzieci wraz z 12 – letnim synem. Kobieta również była pod silnym wpływem alkoholu. Badanie jej stanu trzeźwości  wykazało 2,9 promila alkoholu. Kobieta oświadczyła, że właśnie wraca z pobliskiego baru gdzie spożywała alkohol.

Policjanci poinformowali parę o zatrzymaniu w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź  życia albo uszczerbku na zdrowiu małoletnich nad którymi mieli obowiązek opieki. Dzieci w wieku 3, 7  i 12 lat zostały oddane pod opiekę rodziny.

W piątek (7.01.2022) przed południem 36 – latek został osadzony w jednym z zakładów karnych w którym spędzi następne 8 miesięcy.

Za tego rodzaju zaniedbanie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5,  lecz  to nie wszystkie konsekwencje, które może ponieść nieodpowiedzialny rodzic lub opiekun. Materiały sprawy zostaną przekazane również do Sądu  Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich w celu ustalenia dokładnej sytuacji rodzinnej dzieci. Dodatkowo w związku z podejrzeniem uzależnienia matki od alkoholu odrębny wniosek zostanie skierowany do Komisji Rozwiazywania Problemów Alkoholowych.

Apelujemy o reagowanie na przypadki przemocy lub zaniedbania wobec dzieci.

W przypadku podejrzenia, że dziecko doznaje krzywdy lub jest zaniedbywane wystarczy powiadomić służby powołane do interweniowania w takich przypadkach.  Można skontaktować się z  pracownikiem socjalnym, nauczycielem, pedagogiem,  kuratorem sądowym oraz dzielnicowym. W pilnych przypadkach należy interweniować natychmiast dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

KPP Oświęcim

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

  1. Na szczęście rząd już myśli jak zwiększyć płodność w takich patriotycznych rodzinach i dać im jeszcze po 12 tysięcy plus.

  2. No za 1500zł to mamy 300 jaboli… Jest czym się raczyć cały miesiąc, tylko strach świeczkę zdmuchnąć

Send this to a friend