Informacje

POWIAT. Szpital przyjmie więcej pacjentów “niecovidowych”

Szpital Powiatowy im. Maksymiliana w Oświęcimiu przestanie być wiodącą placówką medyczną w Małopolsce Zachodniej w walce z COVID-19. Dotychczasową, wiodącą rolę oświęcimskiej lecznicy w walce z tą chorobą przejmie placówka w sąsiednim Chrzanowie. Oświęcimska lecznica przyjmie za to więcej pacjentów cierpiących na inne schorzenia.

– (…) Konsekwentnie włączamy się w kolejne działania związane z walką z COVID-19, także w oparciu o partnerską i solidarną współpracę ze Szpitalem Powiatowym w Oświęcimiu. W najbliższym czasie w takim tandemie, w ramach porozumienia z dyrektorem Edwardem Piechulkiem, wdrożymy model opieki nad pacjentami COVID-owymi i pozostałymi – mówi dyrektor Szpitala Powiatowego w Chrzanowie Artur Baranowski.

– Nasz szpital będzie wiodący w regionie w zakresie opieki nad pacjentami z koronawirusem, natomiast Szpital w Oświęcimiu będzie wiodący w pozostałych obszarach – dodał szef chrzanowskiej placówki.

Współpraca oba placówek opiera się na założeniu, że jeden ze szpitali w regionie będzie w głównej mierze opiekował się pacjentami z COVID-19, zaś drugi zabezpieczał będzie opiekę nad pacjentami zmagającymi się z innymi schorzeniami.

– Szpital w Oświęcimiu wraz ze szpitalem w Chrzanowie tworzą zgrany duet, co wielokrotnie potwierdzaliśmy w ramach działań związanych z epidemią. Dobro naszych pacjentów jest dla nas priorytetem. Dlatego też od początku lutego nasze placówki będą jeszcze ściślej ze sobą współpracować, niejako dzieląc się opieką na pacjentami COVID-owymi i wszystkimi pozostałymi. To w naszym przekonaniu na tym etapie najefektywniejszy model – powiedział dyrektor Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu Edward Piechulek.

– Zarazem trzeba powiedzieć, że jesteśmy dobrze przygotowani na każdy rozwój sytuacji – zarówno w zakresie sprzętu, jak i procedur. Najważniejsza jest dobra współpraca i elastyczność – dodał Piechulek

Źródło: ZOZ Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. Dzięki pisowskie głupiej władzy nasz szpital zrobiono „covidowym”, a pacjentów z Oświęcimia wożono do Chrzanowa. Cudowny pomysł.

  2. Ale by buły jaja lodowisko jako chłodnia dla trupów oczywiście bezpłatnie

  3. A ja słyszałam, że szpitale peło chce oddać Niemcom. Żeby trzeba było w nich w markach płacić. Tusk już to Merkel obiecał.

Send this to a friend