Informacje

MAŁOPOLSKA. Już 10 osób z powiatu oświęcimskiego zakażonych koronawirusem

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. W tej grupie jest 6 kobiet i 2 mężczyzn, w wieku od 46 do 90 lat, z powiatu myślenickiego (4 osoby), brzeskiego (2 osoby), limanowskiego (1 osoba), oświęcimskiego (1 osoba). Aktualnie 1 osoba jest hospitalizowana, pozostałe przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 638 osób.

Z radością przekazujemy, że otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o 12 nowych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 6 mężczyzn i 6 kobiet, w wieku od 8 miesięcy do 71 lat, z Nowego Sącza (6 osób), Tarnowa (1 osoba), powiatu krakowskiego (2 osoby) oraz powiatów: myślenickiego, limanowskiego i tarnowskiego (po 1 osobie).  W większości przebywali oni w izolacji.

Źródło informacji: WSSE w Krakowie.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

15 komentarzy

 1. Aktualne dane o ilości osób chorych, na kwarantannie, w szpitalu w powiecie Oświęcimskim, związanych z koronawirusem znajdują się na stronie sanepidu w Oświęcimiu. Nie wiem, czy to są kompletne ilości, ze względu na małą ilość przeprowadzanych testów. Zarażonych bez objawów może być dużo, dużo więcej. Musimy być nadal ostrożni i zabezpieczać się.

 2. @Czasem tu zaglądam
  Nie masz się czego obawiać, wszelkie znaki na niebie i na ziemi wskazują, że szczepionka może być gotowa najwcześniej za rok.
  Chyba, że uważasz, że cała ta pandemia została celowo wywołana przez Chińczyków, Żydów, Gates’a (akurat nie Chińczyk ani Żyd), względnie Sorosa (Żyd), którzy maja już schowaną w zanadrzu odpowiednią szczepionkę. I gdy tylko Świat odpowiednio mocno się przestraszy, ogłoszą oni, że oto ją mamy! Którą sprzedadzą potem rządom za tryliardy dolarów. Może być?

 3. Spokojnie, biuro prasowe rządu podało informację o spadku ilości zakażeń , w stosunku do dnia poprzedniego. Ma to być kontrą do krytyki bezpodstawnego luzowania dyscypliny narodowej kwarantanny. Statystyka to piękna rzecz. Statystycznie licząc chłop z psem na spacerze mają po trzy nogi …

 4. @Obywatel właśnie liczę na to że wirus zacznie samoistnie znikać. Niestety takie sytuacje jak pandemia często są wykorzystywane przez ludzi dla zrobienia po prostu biznesu. Tu może być sprzedaż szczepionki … a na marginesie to jestem w trakcie specjalizacji z wirusologii, immunologii jak większość społeczeństwa w obecnym czasie 😉
  Spokojnego dnia życzę bez epidemii strachu w tle.

 5. Czy jesteś naukowcem, wirusologiem, czy też tylko powtarzasz kompletne bzdury wyczytane gdzieś w sieci? Epidemie w rodzaju czarnej ospy wygasły samoistnie i masowe szczepienia nie miały z tym nic wspólnego, tak?

 6. Mam nadzieję że szczepionka przeciwko temu wirusowi nie będzie obowiązkowa. Przygotowana w pośpiechu, główny sponsor Bill -słabo to wygląda.

 7. Szanowny xyz, rząd skapitulował w imię partykularnych interesów. Na pewno wygrane wybory ponad dobro obywateli. Świetnie to opisuje te kilka innych komentarzy …

 8. Do Obywatela:
  Jak chcesz tak wiedzieć to ci co mieszkają na osiedlu Blonie niech lepiej się pilnują.

 9. Miejmy nadzieję ,że po ściągnięciu restrykcji wychodzenia na spacer ,do parków,lasów, i innych miejsc epidemia się nie nasili w co osobiście wątpię,przed 10 maja pewnie będzie już prawie wszystko otwarte więc wirusek będzie miał pole do popisu co na pewno mu się uda i to na większą skalę niż jest to teraz,niestety tak będzie a wtedy kraj stanie na dobre jak włochy czy niemcy,Młodych łebów nikt nie upilnuje zajęć w szkole nie ma będą latać po mieście i schadzki robić po mieszkaniach,dziś było już można widzieć jak po zasolu grupki łebków jeździły rowerami bez masek ,starsi nie lepsi bez masek też chodzą,także od 20 maja gwałtowny wzrost zachorowań i
  a bezrobocie sie zacznie dopiero na koniec roku daje 15 % w powiecie,pomału można znosić ograniczenia z myślą o tym ze taki schemat może nadejść…..no ale cóż,plebiscyt się zbliża więc trzeba popuścić….

 10. Panie: stefanB. – proszę o rozwinięcie stwierdzenia: „Rząd PIS skapitulował w walce z COVID.”, także w odniesieniu do bardzie rozwiniętych gospodarczo krajów.

 11. Niestety obywatelu na brak rozumu nie ma rady. I co chcecie zrobić? Malować białe krzyże na drzwiach domów zakażonych?
  Nawet jeśli i do tego by zaczęło dochodzić, co w tym zamordystycznym systemie wcale by mnie nie zdziwiło , to i tak nic nie da, bo wirus kluje się nawet 2 tygodnie zanim da objawy,a już zaraża następnych , zatem jakiekolwiek próby wykluczania zakażonych i tak nic nie dadzą.
  W krótce wybory, do tego czasu będą usuwane kolejne restrykcje i zabezpieczenia, więc obywatelu raczej bądzcie przygotowani na wszystko…
  Od jutra zaczną na ulicach pojawią się grupki młodocianych, nładowanych energią przez brak zajęć w normalnej szkole, zapełnią się sklepy etc.
  Rząd PIS skapitulował w walce z COVID. Może sięjedynie pochwalić sukcesami w walce z własnymi obywatelami. Tak to wygląda niestety.

 12. Uważam, że władza powinna podać gdzie znajduje się to ognisko zakażenia: w Oświęcimiu, Zatorze, Brzeszczach czy Pisarzowicach? Ludzie reagują na zakazy różnie, widziałem wczoraj w Oświęcimiu takich bez masek na ulicach (rzadko, ale byli), gadających w grupkach w kolejkach przed sklepami, itd. Gdyby podano, że to np. Oświęcim, ze strachu może przestaliby kozaczyć.

Send this to a friend