Informacje

OŚWIĘCIM. Otrzymali już komplet pozwoleń na budowę gazociągu Racibórz – Oświęcim

Wojewoda Małopolski wydał decyzję o pozwoleniu na budowę na terenie województwa małopolskiego ośmiokilometrowego odcinka gazociągu Racibórz – Oświęcim. GAZ-SYSTEM  posiada już pozwolenia na budowę pozostałych odcinków tego gazociągu na terenie woj. śląskiego. Tym samym spółka ma wszystkie decyzje administracyjne umożliwiające budowę gazociągu.

Gazociąg Racibórz – Oświęcim o łącznej długości 116 km wraz z systemową stacją redukcyjno-pomiarową Suszec zwiększy przepustowość sieci przesyłowej na terenie województw śląskiego i małopolskiego.  Razem z funkcjonującymi już połączeniami Korytarza Północ-Południe utworzy pierścieniowy układ przesyłu gazu, zwiększając bezpieczeństwo energetyczne regionu. Gazociąg zostanie połączony z budowanym obecnie gazociągiem Oświęcim – Tworzeń oraz planowanym do realizacji gazociągiem Kędzierzyn-Koźle – Racibórz. Inwestycja umożliwi również przyłączenie do sieci przesyłowej bloku gazowo – parowego w Rybniku.

Na potrzeby etapu uzyskiwania decyzji pozwolenia na budowę, projekt gazociągu Racibórz – Oświęcim został podzielony na cztery odcinki – trzy na terenie województwa śląskiego i jeden na terenie woj. małopolskiego tj.:

  • gazociąg DN700 od Raciborza do Rybnika o długości 38,7 km
  • gazociąg DN700 od Rybnika do granicy województw śląskiego i małopolskiego w gminie Bojszowy o długości 58,8 km
  • gazociąg DN 300 do Suszca o długości 10,5 km
  • gazociąg DN700 na terenie województwa małopolskiego o długości 8 km.

Zakończenie inwestycji planowane jest w 2026 roku.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. @hotin

    hotinku, błagam, ogarnij się i doczytaj o tym „rurociongu” bo to nie „pisoskie” ani „pełoskie”.

  2. Te PiSiory to mają rozmach,ale antypolska oPOzycja i tak to nazwie po swojemu. Brawo PiS!

Send this to a friend