Informacje

OŚWIĘCIM. Osiedle Szpitalna jest już po kompleksowej przebudowie

W tych dniach zakończyła się modernizacja osiedlowych ulic i chodników. Inwestycja kosztowała blisko 5,5 mln zł, z czego 3,6 mln zł miasto pozyskało z funduszy zewnętrznych. – Staramy się realizować projekty w sposób kompleksowy, aby rozwiązać problem całego osiedla, nie tylko jednej ulicy. Tak, aby efekt końcowy był jak najlepszy – mówi prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut. Podkreśla też, że mieszkańcy od dawna czekali na tę inwestycję. – Wymagało to jednak przygotowania wielu dokumentów, a także uzyskania pozwolenia na inwestycję, co w przypadku tego osiedla było bardzo długim procesem. Widzimy jednak, że takie podejście do inwestycji, konsultacje z mieszkańcami, Radą Osiedla dają dobre efekty, satysfakcjonujące wszystkich rozwiązania – podkreśla. – Przygotowujemy się już do do kolejnych realizacji. Myślimy o modernizacji S-Centrum, osiedla Pileckiego czy też w rejonie dzielnicy Stare Stawy – dodaje prezydent.

Po trwającej blisko dwa lata inwestycji na osiedlu Szpitalna wiele się zmieniło. Mieszkańcy mają teraz więcej miejsc parkingowych, są też nowe chodniki, nawierzchnie ulic. Dla dzieci przygotowano trzy place zabaw. W ramach inwestycji wykonano również nasadzenia zieleni oraz drzew i krzewów. Na osiedlu jest nowe, estetyczne oświetlenie. Wykonano też przebudowę kanalizacji deszczowej, sieci elektrycznej, telekomunikacyjnej, wodociągowej, parkingów, altan śmietnikowych oraz placów pod altany śmietnikowe i pod trzepaki.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

9 komentarzy

 1. czy ktos policzyl ile przybylo na SZPITALNEJ miejc parkingowych dla inwalidow

 2. @Jan Adamszek

  No czepia się pan…

  Od zawsze mówiło się „na szpitalnej”, ” na budowlanych”, „na błoniach”, „na fika”, „na zasolu”, na domkach szeregowych” i każdy wiedział, że chodzi o konkretne osiedle lub jego część…
  Czsem warto odpuścić sobie „badanie pisma” i skupić sie na treści.

 3. Mieszkańcy płacą podatki od nieruchomości i gruntu więc nikt im łaski nie robi.

 4. Panie Janku,

  Mógłby Pan jeszcze raz dać swój wpis ale wcześniej poprawić go gramatycznie ? Chwilami nie wiem o co Panu chodzi. Radnym Pan jest. To trochę zobowiązuje.

 5. Tak, najbardziej podobalo mi się, jaj wykopywali dobre słupki pod znaki drogowe i betonowali nowe.

 6. …… chyba się czepiam 🤪 , ale ulica Szpitalna to nie osiedle , no chyba że osiedle Chemików !? 👍🙂 ……natomiast na zdjęciach prezentuje się imponująco ,muszę podjechać na rowerze i obejrzeć na własne oczy . Miasto powinno właśnie inwestować, przede wszystkim w poprawę infrastrukturę drogowo-chodnikowo- parkingowa, tego mieszkańcy oczekują . To są wydane właściwie pieniądze PUBLICZNE ….. A nie na …….. wiemy o jakie „inwestycje ” chodzi 😱🤮

Send this to a friend