Informacje

ZATOR. Pijana matka miała pod opieką swoje dziecko

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze prowadzą  postępowanie wobec 42 – letniej mieszkanki Zatora, która mając w organizmie 2,7 promila alkoholu miała pod opieką swoje dziecko. Kobieta została zatrzymana dzięki prawidłowej reakcji innych rodziców.

Do  zdarzenia doszło w sobotę (21.05.2022) po południu w Zatorze. Policjanci otrzymali anonimowe zgłoszenie dotyczące nietrzeźwej kobiety przebywającej na festynie rodzinnym i mającej pod swoją opieką małoletniego syna.  Na miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli. Mundurowi szybko zlokalizowali kobietę i jej dziecko. Badanie stanu trzeźwości 42 – latki wykazało 2,7 promila alkoholu.  Kobieta została zatrzymana i trafiła do komisariatu Policji. Opiekę nad jej 10 – letnim synem przejęła rodzina.

Wobec 42 – latki wszczęto postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia albo uszczerbku na zdrowiu małoletniego dziecka nad którym miała obowiązek opieki. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Materiały sprawy zostaną również przekazane do Sądu  Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, który dokładnie sprawdzi sytuację rodzinną dziecka. Odrębny wniosek zostanie przekazany do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zatorze w związku z podejrzeniem, iż zaniedbanie którego dopuściła się matka dziecka może świadczyć o jej uzależnieniu od alkoholu.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend