Informacje

OŚWIĘCIM. Od 21 sierpnia ulica Ostatni Etap będzie zamknięta

Wykonawca budowy blisko 9-kilometrowej obwodnicy Oświęcimia wraz z mostem na Sole – firma Budimex – informuje, że od 21 sierpnia ulica Ostatni Etap będzie nieprzejezdna. Wyłączenie drogi z ruchu związane jest z budową tunelu pod torami kolejowymi w ciągu ulicy.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

24 komentarze

 1. @czytający w zbożu

  Niech zgadnę. Ekonomii uczyłeś się grając w eurobiznes???

 2. Bredzicielu kochany – przecież pisze jak byk: w przeliczeniu na 1 osobę. Co z Tobą?

 3. Bardzo ładna obwodnica można już jedzcić , użytkować – bo mi się spieszy

 4. @małpiciel
  cyt.”– zadłużenie Oświęcimia wzrosło do poziomu 1600 zł na mieszkańca miasta.
  – zadłużenie Polski natomiast doszło do poziomu ok. 62 000 zł na obywatela. Ciebie, mnie i wszystkich, z niemowlętami włącznie. Czyli jest prawie czterdziestokrotnie większe!!!”

  życzliwie zwracam ci małpicielu uwagę, że Polska (w zaokrągleniu) jest 993 razy większa niż Oświęcim.

  znaj proporcje mocium panie, zanim błyśniesz przedszkolną sofistyką.

 5. A może by sprawić by oznakowanie przejścia dla pieszych na ul. Zaborskiej było bardziej czytelne? Kierowcy w ostatniej chwili zauważają pieszych i nieraz gwałtownie hamują. Inni w ogóle nie widzą pieszych. Pisiory do roboty.

 6. Widzisz pisiorku, różnica jest następująca:
  – zadłużenie Oświęcimia wzrosło do poziomu 1600 zł na mieszkańca miasta.
  – zadłużenie Polski natomiast doszło do poziomu ok. 62 000 zł na obywatela. Ciebie, mnie i wszystkich, z niemowlętami włącznie. Czyli jest prawie czterdziestokrotnie większe!!!

  Ponadto: kiedy Oświęcim miał znacznie większe dochody budżetowe, branie kredytów inwestycyjnych było dość bezpieczne. Teraz jednak, gdy rząd w wyniku „reformy podatkowej nowego ładu” obrabował samorządy, miasto ma do dyspozycji znacznie mniej „wolnych” pieniędzy. Chwierut to rozumie (mam nadzieję) i zadłużenie Oświęcimia od 2-3 lat nie wzrasta, ale wręcz przeciwnie – systematycznie spada. Co oczywiście przekłada się na możliwości finansowania różnych inicjatyw, projektów i budów. Do pisiorka dotarło, czy mam tłumaczyć jeszcze prościej?

 7. Chciałeś pisiorze o Kobierzynie? To masz:

  ” 21 listopada 2020 roku wicewojewoda małopolski Zbigniew Starzec (PiS) przesłał do premiera Mateusza Morawieckiego prośbę o zwolnienie go z pełnionej funkcji. Premier przyjął jego dymisję.

  Bezpośredniego powodu rezygnacji wicewojewoda nie podał, ale jak nieoficjalnie się mówi, na drodze stanęła podobno trudna współpraca z nowym wojewodą Łukaszem Kmitą „człowiekiem Morawieckiego” a Starzec to z kolei „człowiek Beaty Szydło”. Oboje polityków nie przepada za sobą.

  Starzec długo nie został bez pracy. Z początkiem roku został jednym z zastępców dyrektora Szpitala Klinicznego im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie, zajmujący się lecznictwem psychiatrycznym. Zajmować się będzie sprawami współpracy i rozwoju. Co ciekawe, to zupełnie nowe stanowisko w tej placówce, dotąd takiego nie było”.

  Podobno jednak Starzec radził sobie w kobierzyńskim psychiatryku słabo i teraz dyrektoruje w spółce Małopolskie Dworce Autobusowe.

  Ciekawe jakie atrakcyjne posady obejmie w przyszłości? Może wicedyrektora w Polskiej Agencji Kosmicznej, gdzie prezeską jest ex szefowa młodzieżówki pis?

  Przypomnę, że Starzec jest z wykształcenia wuefistą.

 8. Od małpa – czyli uważasz, że galopującym wzrostem zadłużenia nie ma się co przejmować, tak? Kiedyś samo się spłaci. A tak w ogóle to długiem Polski powinni się martwić ci, którzy nam pożyczyli, hi, hi, hi.

 9. „Przerabane” mialobyc jak pisiory wprowadza pincet plus-druga Grecja, Argentyna itd…i co? I nic…

 10. Różnica pisiorku jest taka, że twój rząd zadłuża Polskę w tempie mniej więcej 5-6 razy większym niż wszystkie poprzednie. Ciesz się więc, jeśli masz pod dziewięćdziesiątkę, bo inaczej będziesz miał przerąbane. Jak i pozostali Polacy.

 11. Ko. – masz rację, trzeba będzie spłacić pierdylion pisowskich długów, przy czym Gierek to pikuś.

 12. Tusk dojdzie do władzy na nic nie będzie kasy skonc,a się wasz problemy !Putin czeka !

 13. W tych okolicach mieszka tak mało ludzi z lokalnych członków PO, że szkoda zachodu z jakimiś dodatkowymi tablicami. Dajcie spokój!

 14. 21 wiek, a ciągle nie można zorganizować pracy w taki sposób, żeby nie utrudniać życia.

 15. A moze tak tablice z informacja przy drodze postawic? Dzis tamtedy przejezdzalem i przygotowane bariery do zablokowania drogi stoja, ale kiedy to nastapi to nie wiadomo. Nie kazdy trafi na info w necie…

Send this to a friend