Informacje

OŚWIĘCIM. Obezwładnili nastolatków i ich okradli

Oświęcimscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców, podejrzanych o dokonanie rozboju na małoletnich mieszkańcach Oświęcimia. Napastnicy obezwładnili nastolatków, a następnie skradli im … e-papierosa.

Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór (05.06.)  na jednym z oświęcimskich osiedli. Jak ustalili policjanci dwaj nastolatkowie po godz. 20 spotkali się przy jednym z bloków, aby zapalić e-papierosa.  W pewnej chwili podeszło do nich dwóch nieznanych im młodych mężczyzn, którzy obezwładnili ich, a następnie zabrali e-papierosa i uciekli.

Policjanci natychmiast zajęli się poszukiwaniami sprawców. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że z rozbojem ma związek 20 – letni mieszkaniec Chełmka oraz 22 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Jeszcze tego samego wieczora obaj zostali zatrzymani. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli skradzionego e-papierosa. Podejrzani trafili do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności

W trakcie dalszego postępowania policjanci zajmą się również ustaleniem w jakich okolicznościach osoby niepełnoletnie weszły w posiadanie wyrobów tytoniowych, ponieważ zgodnie z obowiązującymi przepisami, osobom które nie ukończyły 18 roku życia, nie wolno palić wyrobów tytoniowych oraz zabrania się udostępniania im takich wyrobów.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

  1. 12 lat za coś takiego to może lekka przesada, ale – jak mawiają – rok nie wyrok.

  2. Wykazali się spontanicznie właściwą postawą wobec postępowania małolatów i takie niezrozumienie.

Send this to a friend