Informacje

OŚWIĘCIM. Nowy rozkład jazdy autobusów MZK

kliknij aby powiększyć

Od 1 marca zmieni się rozkład jazdy komunikacji miejskiej. To pierwsza od lat modyfikacja wynikająca ze zmian zachodzących w mieście, która ma zapewnić pasażerom Miejskiego Zakładu Komunikacji wzrost częstotliwości kursowania, lepszą dostępność przewozów oraz więcej bezpośrednich połączeń. Część linii została wycofana, a trasy niektórych z nich uległy zmianie. Są też dwa nowe połączenia 0 i 12. Konsultacje nowego rozkładu jazdy były przeprowadzone pod koniec ubiegłego roku.

W marcu zmianie ulegną trasy linii nr 1, która kursować będzie: Leszczyńskiej Pętla – Błonie – Monowice – Stawy Monowskie

linii nr 3, która kursować będzie: Oświęcim Ośrodek Zdrowia Zasole – Dworzec PKP – Dwory Pętla – Oświęcim Pasternik

linii nr 8, która kursować będzie: Oświęcim Ośrodek Zdrowia Zasole – Dworzec PKP – Szpitalna – Słowackiego I

linii nr 24, która kursować będzie: Oświęcim – Rajsko – Wilczkowice – Skidziń – Zasole

linii nr 25, która kursować będzie: Oświęcim – Rajsko – Brzeszcze – Przecieszyn – Wilczkowice – Skidziń – Zasole

linii nr 26, 27 i 29, która kursować będzie:  Oświęcim – Brzeszcze – Jawiszowice – Kaniówek

linii nr 28, która kursować będzie: Oświęcim – Rajsko – Brzeszcze – Jawiszowice – Zasole

 

Od marca nie będzie już linii 4, 5, 6, 7, 9, 23, 42 i 43. Dla pasażerów korzystających dotychczas z tych linii zapewniono nowe połączenia.

Trasy linii 16, 17, 18, 19, 20, 22, 32 i 46 pozostaną bez zmian.

Nowe połączenia to linia nr 0, która będzie kursować trasą: Oświęcim Kamieniec Pętla – Błonie – Carrefour – Oświęcim Kamieniec Pętla i nr 12, która będzie kursować trasą: Oświęcim Ośrodek Zdrowia Zasole – Błonie – Oświęcim Lodowisko – Oświęcim Ośrodek Zdrowia Zasole.

 

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

17 komentarzy

 1. Jechałam dzisiaj ,,1,,z Zasola do Multimedu na rehabilitację, jedynka miała kurs do Dworów.Niestety nie jechała w kierunku lodowiska tylko na rondzie skręciła do Dworów. Mnostwo starszych ludzi wysiadło i szło do ośrodka, była osoba o kuli..Przykry widok..

 2. Jak najbardziej ,,3,,z dworca przez Zasole, przez Lodowisko powinna jechać dalej do Dworów. Najlepsza linia i najszybsza, żeby dostać się do pracy i do ośrodka zdrowia. Podobnie ,,1,, wystarczyło tylko zmodyfikować, przedłużyć trasę . Jak zwykle z Zasola będzie problem się wydostać skoro nawet niektóre autobusy rozpoczynają trasę z dworca a nie z Zasola pętli. Koszmar zgotowali nam włodarze miasta.

 3. Też mam takie rażenie: powinny zostać jako główne i najczęściej jeżdżące na dotychczasowych trasach jedynka i trójka z czymś uzupełniającym do Starych Stawów. Najprostsze rozwiązania są najlepsze.

 4. Linia nr 3 najlepsza linia ,linia nr 1 załatwiała resztę , teraz jakiś bezmózgi zmieniły ,parafrazując bezmózgi nie korzystają z komunikacji miejskiej ,która linia dojeżdża Chwierut ?

 5. Proszę nie zabierać linii nr 1 ze Starych Stawów. Będziemy 10-tką objeżdżać wszystkie zakamarki, aż w końcu nas kierowca na Kamieńcu wyrzuci z autobusu.Najbardziej rozwijające się osiedle, kpina.

 6. Przeciez to sa jakieś jaja. Dzieciaki do szkoly chyba z godzinę pojadą.Za co ja place podatki w tym chorym mieście? Nakupowali autobusów a teraz wymyślają linie ktorymi nikt nie bedzie jeździł. Na mosirze nowa galeria sie buduje, to deb…le wycofali autobus, tym miastem rzadzą idioci

 7. Poza emerytami też uczniowie i inni mieszkańcy, nie wszyscy mają po 2 auta w rodzinie. Ale masz rację, autobusy powinny jechać na prostych odcinkach, aby podróż trwała krótko. Ludzie mogą podejść sobie trochę do przystanku, jeśli zyskają na krótszym czasie przejazdu.

 8. Przecież przez Zasole będą wszystkie linie poza 1 – 0, 2, 3, 8, 10 i 12. Jeszcze mało?

 9. My, autobusy MZK Oświęcim, zdecydowanie sprzeciwiamy się wprowadzeniu nowego głupiego rozkładu naszej jazdy. Odnosimy wrażenie, że ambicją twórców tego planu jest, abyśmy zabierali każdego pasażera niemal spod każdej klatki schodowej każdego bloku w mieście. W efekcie będziemy krążyć, kluczyć, robić pętle i półpętle, tracąc czas i zużywając benzynę. A jesteśmy przecież duże i nie możemy się przeciskać przez wąskie uliczki, zwłaszcza na Chemików i Zasolu. Gdyby nam pozwolono jeździć szerokimi ulicami i prostymi odcinkami, chętnie dowozilibyśmy pasażerów na miejsce prędko i na czas. Krótko mówiąc Chierucie, jesteśmy wk****wione. Zrób coś z tym.

  Komitet protestacyjny żółtych autobusów
  [36 podpisów]

 10. Będą przewozić emerytów i powietrze. Nawet gdybym chciała zostawić auto na oko widzę same autobusy objazdowe po mieście, więc szybkie dotarcie do pracy będzie problemem.

 11. Z ,,1,, jest podobnie, początek z dworca pkp jakby nie mogła jeżdzić z Zasola pętla. Komu te autobusy maja służyć .

 12. 20 – początek ,dlaczego nie z Zasola pętla tylko z dworca ,dla kogo ten autobus .My z Zasola będziemy pędzić na dworzec, żeby skorzystać z tego autobusu, ewentualnie wsiadać na ul. Konarskiego. Na dworcu wsiadają w większości mieszkańcy z Zasola.
  Trzeba przyznać oj mądrze myśleli nad tym rozkładem.

 13. Dlaczego linia nr.3 jadąc do Dworów nie skręca z ul. Dąbrowskiego na Chemików, przystanek przy lodowisku, dużo osób jeżdzi do Multimedu i przystanek przy biurowcu Synthosu. Teraz z przystanku na Dwory mnóstwo starszych ludzi podąża do przychodni choćby na rehabilitację .

Send this to a friend