Informacje, Kultura

OŚWIĘCIM. Nowa wystawa, miejsc które warto zabaczyć

Na oświęcimskim rynku prezentowana jest nowa wystawa „Oświęcim – miejsca, które warto zobaczyć” przypominająca najważniejsze atrakcje turystyczne miasta Oświęcim. Na 32 planszach w ciekawej formie prezentowane są zdjęcia i opisy miejsc wartych odwiedzenia w czasie pobytu w Oświęcimiu. Wystawa przygotowana została przez Urząd Miasta Oświęcim przede wszystkim z myślą o turystach odwiedzających nasze miasto, dlatego też teksty prezentowane są w wersji polskiej i angielskiej wraz z danymi kontaktowymi do każdej z instytucji oraz poglądową mapą ułatwiającą orientację w terenie. Prezentacja tej wystawy na Rynku jest jednym z wielu działań prowadzonych przez Urząd Miasta Oświęcim oraz Miejskie Punkty Informacji Turystycznej w celu zainteresowania oświęcimskimi atrakcjami gości przybywających do miasta.

UM Oświęcim

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Patrzcie Państwo: oto kamienica z 1902 roku. Ma cztery ściany, okna i dach. Łoł! Takiej kamienicy prawdopodobnie nie ma nigdzie na świecie. A oto kościół z niewiadomoktórego wieku, bo tyle razy się palił i tyle razy był przebudowywany, Właściwie bezstylowy – co czyni go niepowtarzalnym. W dodatku brud od Dąbrowskiego nadaje mu dostojności. A oto inny kościół w miejscu, w którym dawniej stał inny kościół, ale go już nie ma i jest ten. Dobudowano do niego dwadzieścia lat temu nową część, którą łatwo rozpoznać, ponieważ ma miedziany dach. Jakie to interesujące i wspaniałe! Turyści – przyjeżdżajcie!!!
    Aha. W 1518 roku epokowe wydarzenie: zatrzymała się w Oświęcimiu królowa Bona. Było już ciemno i nie miała wyjścia, musiała się gdzieś zatrzymać. Jednak gdy rano popatrzyła na Oświęcim, pomyślała: Ma disgustoso!, a potem kazała natychmiast zaprzęgać i odjechała setką do Krakowa. Widocznie musiała o tym opowiedzieć w swoim dworzanom, ponieważ już nigdy więcej nikt z ważnych osobistości w Oświęcimiu się nie zatrzymywał.

Send this to a friend