Informacje

OŚWIĘCIM. Nocne patrole Straży Miejskiej zawieszone

Od 1 maja zawieszone zostały nocne patrole Straży Miejskiej. Strażnicy pracują w systemie jednozmianowym od godziny 7 do godziny 19. Wyjątkiem są piątki i soboty. Wtedy strażnicy pełnią służbę całodobowo.

Komendant Straży Miejskiej Joanna Brania prosi mieszkańców, aby w godzinach wieczornych i nocnych – od niedzieli do piątku – wszelkie interwencje zgłaszali na Komendę Powiatową Policji w Oświęcimiu pod nr alarmowy 112.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

16 komentarzy

 1. @Karzeł. Za działanie straży miejskiej, za to co i jak robią odpowiedzialny jest No Kto panie stefanie?

 2. Hotin… ale z Ciebie jest zjeb kapuściany! Dziadziuś w NKWD, tatko w PZPR, a Ty nadal z ręką w nocniku PO Januszu 🙂

 3. Słusznie, bo nocą to strach. Ogólnie to przejadą wolniutko bulwarami – auto widać długo z daleko, jeszcze częściej postoją trochę w cichym zakamarku i koniec szychty. Zapomniałem, czasami trzymają sztandar.

 4. @strażnik miejski
  Jeżeli rzeczywiście jesteś strażnikiem to swoją wypowiedzią przynosisz wstyd mundurowi, który nosisz.
  Jeżeli nie, to jesteś tylko banalnym prowokatorem.

 5. Teraz dadzą głos wszystkie zgarniane przez nas menele oświecimskie.

 6. Zlikwidować to dołożyć kasę policji a resztę przeznaczyć na sport. Oświęcim jest zbyt małym miastem żeby utrzymywać te służby.

 7. @TutejszyII
  w teorii to brzmi pięknie, być może są miasta, w których to równie pięknie brzmi w praktyce. A u nas? Parkować można byle gdzie i byle jak, pić wódeczkę można wszędzie i pies z kulawą nogą ci uwagi nie zwróci, ślady po imprezkach są, na co drugim trawniku), Wulgarne napisy na ścianach budynków itp itd. A tak przy okazji zapytam, kiedy ostatnio przeczytałeś jakąś ciekawą informację, o tym co dobrego straż robi dla mieszkańców? Bo jedyne co mnie przychodzi do głowy, to publiczne wyznanie pani komendant, że nie zna przepisów prawa o ruchu drogowym. Więc im szybciej ta straż zostanie zlikwidowana, tym lepiej dla wszystkich.

 8. Straż miejska zajmuje się głównie prozaicznymi czynnościami w rodzaju wystawiania mandatów za nieprawidłowe parkowanie, drobniejszymi interwencjami, łapaniem i odwożeniem pijaczków do izb wytrzeźwień, itd., teraz jeszcze kontrolą noszenia maseczek. Z tego pierwszego powodu jest nielubiana, bo przecież Polacy uważają, że mogą parkować gdziekolwiek. Straże miejskie (prawie 500 w Polsce) mają prawie wszystkie duże i średnie miasta. W 2020 straż w Oświęcimiu miała kosztować budżet miasta 1,4 miliona złotych. Trudno mi ocenić, czy to dużo czy mało, w stosunku do odnoszonych korzyści.

 9. Rozpędzić nicnierobiące towarzystwo a wolne środki przekazać na dodatkowe patrole policji. Przynajmniej będzie z tego jakiś pożytek.

 10. Popieram głos ze likwidować powinni głownie patrole dzienne a nie nocne.

 11. @hotin Za Bugiem mamy Bundeswehrę? Na Ukrainie czy w Białorusi? Bo zawsze mi się wydawało, że Bundeswehra jest niemiecka… Jesteś typowym pisiorem, bez wiedzy, wykształcenia, kultury i przyzwoitości. Idź wypucować buty jarka albo podać długopis adrianowi. Celowo z małej litery, bo jaki człowiek taki szacunek.

 12. A ja uważam, że trzeba zlikwidować straż miejską i policję, gdyż ich miejsce może zająć wojsko. Jak postawią czołg, to nawet mucha się nie prześlizgnie, a co dopiero jakiś łotr i pijak! Zamiast wysyłać chłopaków na misje za góry i lasy, do jakichś Awganistanów i Iraków, niech poćwiczą u siebie, na ulicach. Po co ich dodatkowo narażać? No i ile oszczędności? Za tyle zaoszczędzonych milionów złotych można by uczynić coś pożytecznego, np. podnieść posłom pensje, żeby jeszcze godniej reprezentowali naród. Trzeba myśleć!

 13. Po polsku pisze się „Unii”, dopełniacz, ty tępy kibolu.

 14. uważam, że mądrzej by było gdyby SM pracowali od 19:00 do 07:00, bo w dzień to się tylko plątają bez celu po mieście.

 15. Taa, a na pseudozawodowców z Unii pieniądze się znalazły. Chwierut robi oszczędności kosztem bezpieczeństwa obywateli. Skandal.

Send this to a friend