Informacje

OŚWIĘCIM. Nietrzeźwi rodzice opiekowali się dziećmi

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji, interweniowali wobec pijanych rodziców trójki malutkich dzieci. Karygodne zaniedbanie w opiece nad małoletnimi wyszło na jaw podczas interwencji związanej z zakłóceniem ciszy nocnej.

W nocy z 2/3 stycznia 2021 tuż  po godzinie 5.00 dyżurny oświęcimskiej komendy otrzymał zgłoszenie, dotyczące zakłócenia ciszy nocnej przez mężczyznę siedzącego na ławce przed jednym z bloków na Osiedlu Chemików w Oświęcimiu.

We wskazane miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli. Policjanci szybko zlokalizowali sprawcę, który krzycząc zakłócał spoczynek nocny mieszkańcom osiedla. Okazał się nim nietrzeźwy 31 – letni mieszkaniec jednego z bloków.  Mundurowi po legitymowaniu odprowadzili mężczyznę do miejsca zamieszkania.  Drzwi mieszkania otworzyła nietrzeźwa kobieta. Policjanci szybko zorientowali się, że oprócz niej w mieszkaniu przebywają jeszcze jej małoletnie dzieci w wieku 2 i 7 lat oraz dwumiesięczny niemowlak.

Policjanci powiadomili 25 – latkę oraz jej męża, że znajdując się w stanie nietrzeźwości,  w sposób nieprawidłowy sprawowali opiekę, co mogło realnie zagrozić życiu lub zdrowiu tak małych dzieci.  Następnie funkcjonariusze przeprowadzili badanie stanu trzeźwości, które u ojca dzieci wykazało 2,70 promila alkoholu, natomiast u matki wykazało 2,20 promila alkoholu.

W związku z powyższym dzieci trafiły pod opiekę rodziny, natomiast wobec ich rodziców zostało wszczęte postępowanie,  w związku z podejrzeniem narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia małoletnich,  nad którymi mieli obowiązek sprawowania opieki. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wkrótce sprawą nietrzeźwych rodziców zajmie się również Sąd Wydział Rodzinny i Nieletnich, którego zadaniem będzie dokładne zbadanie sytuacji rodzinnej małoletnich i podjęcie dalszych decyzji opiekuńczych.

Gmina Przeciszów. Asystentka rodziny ujawniła, policjanci zatrzymali nietrzeźwą matkę

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze prowadzą czynności w sprawie 31 – letniej mieszkanki Przeciszowa, która  będąc w stanie nietrzeźwości miała pod opieką swoje 9 – letnie dziecko. Fakt rażącego zaniedbania ze strony rodzica wobec małoletniego dziecka ujawniła asystentka podczas wizytowania rodziny.

Do zdarzenia doszło  w ubiegłą sobotę (2.01.2021) około godziny 19.00 policjanci otrzymali zgłoszenie od asystentki rodziny z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, dotyczące kobiety, która znajduje się pod mocnym wpływem alkoholu, a ma pod opieką swoją dziewięcioletnią córeczkę.

Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres gdzie zastali nadzorującą rodzinę asystentkę, 31 – letnią kobietę oraz jej małoletnia córkę. Funkcjonariusze poddali matkę badaniu stanu trzeźwości, które wykazało – 3,50 promila alkoholu.

Dziecko zostało oddane pod opiekę rodziny, natomiast wobec kobiety wszczęto postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Dodatkowo materiały sprawy trafią do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, który dokładne zbada sytuację rodzinną małoletniej i podejmie dalsze decyzje opiekuńcze.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. Kuratorzy sądowi działają na podstawie wyroków sądowych, a w opisanych przypadkach żadnych wyroków nie było. Złapano ich pierwszy raz i dopiero teraz sąd się nimi zajmie. Doucz się hotinku. A w ogóle to nie wiem o co dymisz. Przecież członkowie piss alkoholu nie piją i kobiet nie biją, więc śpij spokojnie.

Send this to a friend