Informacje

OŚWIĘCIM. Na Zasolu powstaje nowa galeria handlowa Vendo Park

Na Osiedlu Zasole ruszyły prace budowlane związane z realizacją nowej galerii handlowej Vendo Park w Oświęcimiu.

Nowe miejsce handlowe pod szyldem Vendo Park powstaje na działce między stadionem MOSiR-u a Międzynarodowym Domem Spotkań Młodzieży przy ulicy Legionów, vis a vis sklepu Biedronka.  Jak informuje warszawski inwestor TREI Real Estate, łączna powierzchnia handlowa wyniesie 15 000 metrów kwadratowych. W parterowy parku handlowym otwartych zostanie co najmniej siedem sklepów. Dla zmotoryzowanych klientów Vendo Parku zaplanowano 116 miejsc naziemnych.

Pierwszy Vendo Park w województwie małopolskim przyjmie pierwszych klientów już w czerwcu 2021 roku.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

24 komentarze

 1. Bo jesli prawdą jest to co piszesz to galeria handlowa nie powinna tam powstać , no chyba ze na jej terenie zaprojektowane zostanie np. kino , albo kaplica lub kort do tenisa. W takim wypadku plan zagospodarowania nie pomoże. Taka nasza polska specyfika. Kombinacja.

 2. Oczywiście że może zakazać budowy,warunek jest jeden -plan zagospodarowania przestrzennego który ustala rada i prezydent miasta która od niepamiętnych czasów należy do PO.Np.Tereny przylegające do lewego brzegu rz. Soły przeznaczone są do zabudowy domów jednorodzinnych lub na placówki kulturalno – oświatowe lub infrastrukturę sportowo – rekreacyjną.

 3. A ty znowu swoje. Nie możesz przeboleć, że Niemcy si szkołę zburzyli.
  Na jakiej podstawie Chwierut miałby wydawać taką decyzję? Ponieważ mu się markety nie podobają? Prezydent miasta.burmistrz/wójt nie ma obecnie prawa zakazać budowy marketu, to w ogóle nie leży w jego kompetencjach. Zgodę wydaje starosta – tak jak zgodę np. na budowę domu jednorodzinnego, czyli jeśli developer ma papiery w porządku, pozwolenie jest tylko formalnością. W przeciwnym razie przedsiębiorca w sądzie bez problemu w takiej sprawie wygra.
  Marketów w Polsce jest w cholerę i trochę. Teraz to już jeden więcej lub jeden mniej nie robi wielkiej różnicy. Właściwie w mieście jest ich już tyle, że chyba niedługo te słabsze zaczną padać. Mieszkańcom to raczej obojętne, co najwyżej powinni się cieszyć z wojen cenowych i promocji.

 4. Przecież decyzja, co budować w Oświęcimiu należy do Chwieruta, nie rządu. Chwierut to ex ( he he ) PO, PO to Tusk, Tusk to Niemcy.

 5. Zresztą niedługo będziemy wszyscy znowu dużo zarabiać, jak na początku lat 1990-tych. Rząd właśnie planuje wprowadzenie nowego banknotu o nominale 1000 złotych (jak informuje NBP). Ciekawe dlaczego?

 6. Wycinanie Polaków z handlu trwa. Wszystko przez te zagraniczne markety. To dlaczego narodowy polski i superpatriotyczny rząd nie przetnie tego wszystkiego i nie powie: „stop marketom”? Wystarczyłaby przecież jedna ustawa. Widać jednak rząd nie jest wcale polski, ani patriotyczny.

 7. Jak był life festival słychać tu było jęki, że niepotrzebny, że pełowski, że za dużo pieniędzy kosztuje, itd. To zdecydujcie się.
  Pensje niskie. Poważnie? Oczywiście to Chwierut jest tu w Oświęcimiu pracodawcą i złośliwie płaci mało. Gdyby nie był złośliwy – płaciłby więcej, na przykład wszystkim po 10 000 miesięcznie.

 8. Remontu stadionu nie będzie. Kasa poszła na wybrukowanie betonowa kostką placów przed remizą i kościołem w Psiej Wólce i paru innych wiochach, gdzie pis ma 85% poparcia.

 9. Koszt renowacji lodowiska to około 80 milionów złotych. Jak masz – to daj. Zwłaszcza, że pisowski rząd rozdaje dotacje tylko tym gminom, w której u władzy jest pis. Można tez np. zlikwidować w Oświęcimiu szkoły i wtedy kasa na renowację lodowiska się znajdzie.

 10. @ Darek sprawdź kto i z im podpisano list intencyjny. Takich kwiatków może być więcej pozostawionych przez poprzednie władze.

 11. Niedziela obiecał remont stadionu przy technikum ale raczej nie dotrzyma obietnicy bo to POpaprancy

 12. Park na Osiedlu Chemików po stronie północnej sukcesywnie wycinany Kaufland?

 13. Zła wiadomość dla Zasola. Zamiast zmodernizować MOSiR pozwolono wybudować kolejne betonowe pudła i oczywiście parking. Jakim powietrzem oddychać będą dzieci i młodzież podczas zajęć sportowych i meczów? Zimą smog, wiosną i latem również.

 14. Tragedia. Już żadnego festiwalu muzycznego nie zrobimy w mieście. Na kamiencu strażaki nie dadzą zezwolenia (jedna droga dojazdowa), a innego miejsca już brak.

  To jest polityka włodarzy miasta. Miasto się rozwija, mamy już 15 supermarketów i niskie pensje w regionie! Głosujta na Chwieruta, który chce do emerytury doczekać!

 15. A stadion i lodowisko straszą, ale ważne że będzie nowa galeria w której dzieci wraz z rodzicami będą miło spędzać wolny czas!

Send this to a friend