Informacje

OŚWIĘCIM. Kolejny dzień ze smogiem, bardzo zła jakość powietrza

Poniedziałek 18 stycznia zostanie odnotowany nie tylko, jako jeden z chłodniejszych dni, ale dzień z bardzo złą jakością powietrza.

Minusowe temperatury na zewnątrz spowodowały, że w wielu przydomowych kotłowniach, piece pracują „pełną parą”. Czuć to i widać za oknem, kiedy smog, niczym londyńska mgła spowija okolice.

Pomiar zanieczyszczenia z godziny 11:00

Oświęcim:
ul. Kościelecka: PM10 przekroczenie o 600%
Rynek Główny: PM10 przekroczeni o 300%
Brzezinka:
ul. Brzozowa: PM10 przekroczeni o 450%
Babice:
PM10 przekroczeni o 530%
Zaborze:
ul. Grojecka: PM10 przekroczeni o 390%

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

17 komentarzy

 1. Drugiego sortu. I jeszcze o zdradzieckiej mordzie. Tako rzeczesz – Najprawdziwszy Polaku Katoliku Patrioto o nieskazitelnej linii genetycznej.

 2. @Z dziś, pomiar o 18:54
  Zanim coś napiszesz, sprawdź pomiary ze wskazanej przez ciebie godziny na terenie naszych Babic czy Brzezinki. Tam też rządzi PiS czy tylko udowadniasz jakieś chore tezy? W niedalekim Gorzowie też było ponad 250% normy. Tam PiS doszedł do władzy czy coś brałeś? Ludziom można wmówić wszystko, postawić stację pomiarową obok parku na Bema gdzie nie ma jednego prywatnego domu z kopciuchem i twierdzić że miasto Oświęcim winno się starać o dopisek „Zdrój” w nazwie miejscowości i opłatę klimatyczną. Porada telefoniczna ci nie wystarczy. Tylko oddział zamknięty przy takich urojeniach.

 3. Bema – 67% normy
  Rynek Główny – 104% normy,
  Mendelejewa – 104% .
  Tymczasem:
  Brzeszcze – 321%
  Jaki z tego wniosek? W gminach rządzonych przez pis jest ponad 3 razy smrodliwiej niż w tych rządzonych przez po.
  Ciekawe dlaczego.

 4. A na Zaborskiej koło supermarketów palą. Jednak nie wiadomo czym ? Jak zwykle lokalna władza z niczym sobie nie radzi.

 5. Chamska morda zdradziecka cholota fajne określenie i o wwszystkim świadczy ,paskudne lewactwo , brak jakiejkolwiek moralności pustogłowie .

 6. @ALLfred:) – coś nieprawda?
  Z nowości – 4 miliony złotych na Centrum Ochrony Praw Chrześcijan rydzykowej Fundację Lux Veritatis przeznaczy Ziobro z Funduszu Sprawiedliwości. 60 mln zł na rydzykowe Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. Jana Pawła II da Gliński z budżetu ministerstwa kultury. I tak dalej i tak dalej. To że ojciec inwestor naciąga staruszków na darowizny dla zbawienia duszy – ich sprawa. Ale że rząd kupuje w ten sposób za nasze pieniądze polityczną przychylność jego mediów – to już draństwo.

 7. @obatel rysio
  rysio, towarzysz szmaciak z wydziału propagandy pzpr byłby z ciebie dumny.

 8. Ile dofinansowania na wymianę pieców mogliby uzyskać ludzie gdyby rząd nie sponsorowal sumarycznie MILIARDAMI złotych klechy Rydzyka,wirtualnego Sasina,kolegów Szumowskiego czy dziure bez dna Kurskiego tylko na walkę ze smogiem?Na zabawki dla 4 ludzi wydano więcej niż potrzeba do wymiany pieców w całej południowej Polsce.Polityka wg pis w pigułce.

Send this to a friend