Informacje

Doktor psychodietetyki już w Oświęcimiu! Innowacyjne metody leczenia otyłości

Leczenie otyłości jest procesem trudnym, często pomimo szczerych chęci nie udaje nam się osiągnąć wymarzonej masy ciała. Odchudzać się możemy na wiele sposobów, jedną z najskuteczniejszych metod jest wybranie opieki specjalisty. Ważne jest to aby osoba do której trafimy miała odpowiednie przygotowane merytoryczne i dobry kontakt z nami. Dietetyk to niestety zawód, który nie podlega regulacji prawnej. Każda osoba może otworzyć gabinet dietetyczny i cieszyć się powodzeniem wśród swoich pacjentów. Jednak gdy na naszych barkach dźwigamy choroby współistniejące z otyłością to duże ryzyko. Gdy chcemy leczyć cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, choroby nerek, serca, niedoczynność tarczycy czy inne schorzenia dietą konieczne staje się abyśmy udali się do dietetyka klinicznego. To on specjalizuje się w leczeniu chorób dietozależnych. Taka osoba powinna być absolwentem studiów wyższych o kierunku dietetyka. Jeśli natomiast chcemy zredukować nadmierną masę ciała, schudnąć i czujemy, że nie potrafimy sami sobie z tym poradzić, że mamy niskie poczucie własnej wartości z powodu nadwagi, jemy podczas stresu i nie potrafimy nad tym zapanować musimy udać się do psychodietetyka.

Czym różni się dietetyk od psychodietetyka?

Dietetyk to osoba która ułoży nam ścisły jadłospis, wyliczy dokładnie kaloryczność wszystkich posiłków, wartość odżywczą. Dostosuje on dietę do naszych chorób, upodobań. Natomiast tu pacjent musi włożyć mnóstwo zaangażowania w realizację jadłospisu. Diety te muszą być bardzo skrupulatnie przestrzegane. Psychodietetyk ma zupełnie inne podejście do pacjenta i w tym jest największa różnica. Każda z wizyt u psychodietetyka powinna odbywać się co tydzień, są to dłuższe spotkania na których oprócz przekazania jadłospisu i wykonania analizy składu ciała dietetyk pracuje z pacjentem. Jest to swego rodzaju terapia. Na wizytach wykonuje się szereg ćwiczeń motywacyjnych, cała współpraca jest oparta na szczerości i otwartości. Diety zazwyczaj to proste schematy żywieniowe, różne proste przepisy. Psychodietetyk na wizytach uczy i tłumaczy pacjentowi jak je można modyfikować by każdemu smakowały. Psychodietetyk uczy pacjenta samokontroli, wytrwałości w procesie odchudzania. Pracuje z pacjentem nad zmianą jego negatywnych przekonań.

Centrum Leczenia Otyłości Paleta Diet w Oświęcimiu!

Naszym dietetykiem jest dr Patrycja Kłósek, doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, która jest dietetykiem klinicznym a także psychodietetykiem. Ukończyła ona psychodietetykę na Uniwersytecie Społeczno-Humanistycznych w Katowicach i zdobyła tytuł magistra dietetyki klinicznej na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Jest autorką licznych publikacji naukowych, prelegentką konferencji. Wykładowcą akademickim. Stworzyła własny model terapeutyczny redukcji masy ciała u pacjentów otyłych. Prywatnie uwielbia jeść i gotować. Jej pacjenci zrzucili już wspólnie kilka ton kilogramów! Prowadzi sieć gabinetów dietetycznych cieszącą się ogromną popularnością.

Zapraszamy do odwiedzenia gabinetu:

Paleta Diet Centrum Leczenia Otyłości
Ul. Dąbrowskiego 4 Oświęcim
Tel.: 690 442 833

www.paletadiet.pl

https://www.facebook.com/paletadietdietetyk

 

art. sponsorowany

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend