Informacje

OŚWIĘCIM. Na wiosnę pojawi się wypożyczalnia rowerów miejskich

Na wiosnę 2020 roku na terenie miasta Oświęcim i Gminy Oświęcim będzie można wypożyczyć rower miejski. W drugim przetargu Urząd Miasta w Oświęcimiu wyłonił doświadczonego, warszawskiego operatora.

Zaplanowano dziewięć wypożyczalni. Wszystkie jednoślady będzie można wypożyczać na specjalnie przygotowanych stacjach. Każda będzie składać się z terminala oraz 10 stojaków i elektrozamków. W Starym Mieście rowery staną na Rynku Głównym i bulwarach, na osiedlu Chemików przy Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz krytej pływalni, a na osiedlu Zasole przy dworcu PKP i w parku na Zasolu. Będzie je można wypożyczyć również w parku Pojednania Narodów na Kamieńcu. W gminie Oświęcim stacje planowane są przy Centrum Obsługi Turystów w Brzezince i w Harmężach przy Centrum św. Maksymiliana.

Koszt stworzenia pierwszego „oświęcimskiego roweru aglomeracyjnego” od początku maja do końca października przyszłego roku wyniesie ok. 550 tys. zł.

red.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

9 komentarzy

 1. tak widocznego podniecenia z nowego pomysłu , brawo , to już nie teren Muzeum , , to już Brzezinka i wąskie drogi , może wysiedlić wszystkich i zostawić tylko bergson , tu już czysty handel , tak z was wychodzi wyrachowanie i bezwględność jak z muzeum wódki , może ministerstwo razem ze śledziem ,

 2. Nie uda się. Oświęcim jest zbyt małym miastem, ci którzy chcą jeździć rowerami mają własne.

 3. Brzezinka ma wąskie drogi, nie ma miejsca nie scieżki rowerowe, jedynie można by połaczyć obozu z muzeum scieżka rowerową.Trudno żeby konarskiego rowerzysci jezdzili drogą, nie ma co narzekać i tak osw na tle innych miast wypada niezle jesli chodzi o sciezki rowerowe

 4. Ciekawe jak turyści będą jeździć z Brzezinki, przecież tam nie ma ścieżek rowerowych. Zagraniczni rowerzyści nie jeżdżą między autami w swoich krajach. U nas jest wolna amerykanka, większość rowerzystów jeździ po chodnikach np na ul. KONARSKIEGO.

 5. I bardzo dobrze, bo w przeciwnym razie mieli byśmy tu towarzystwo wzajemnej adoracji. To że ludzie o odmiennych poglądach dyskutują to normalny proces działający w społeczeństwie obywatelskim.Byle by odbywał się w jakichś cywilizowanych granicach…
  Tymczasem, prawda li to że w tym roku sylwestra miejskiego nie będzie?
  Oby miasto zostawione w ten sposób same sobie, nie zamieniło się w pole walki dzikich pirotechników…

 6. Przydałaby się stacja przy OCK. To jest faktyczne centrum miasta. W jej braku, dla mnie projekt jest martwy i nie skorzystam z niego. Mieszkam we wschodniej części osiedla Chemików. Od biblioteki mam dość spory kawałek do domu. Pomysł jednakże należy pochwalić, co niniejszym czynię.

 7. hotin to tyko czeka gdzie by tu przywalić Peowcowm , nie ważne że coś jest dla dobra mieszkańców, przywalić komentarz pełny nienawiści ,to on potrafi, i czuje się lepszy…

 8. hotin nie cieszysz się że tyle dodatkowych pedałow będzie w mieście?:):) Tu jakoś nie widzę Twoich protestów:) Teraz Chwierut spoko nie??:):)

Send this to a friend