Informacje

POWIAT. Widzisz wyroby pirotechniczne w rękach dzieci reaguj natychmiast

Policjanci przypominają, aby podczas używania sztucznych ogni, zachować szczególną ostrożność. Większość tego typu produktów jest prawidłowo wykonana i oznakowana, ale nie przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas ich użycia, lub użycie ich przez dzieci, może doprowadzić do poważnego wypadku.

Należy sprawdzić czy obudowa nie posiada żadnych wad mechanicznych np. pęknięć, wgnieceń czy wybrzuszeń oraz czy nie wysypuje się mieszanina pirotechniczna. Czy elementy składowe są dobrze ze sobą połączone, nie przesuwają się i nie wypadają. Lont jest zabezpieczony pomarańczową osłoną lub opakowaniem. Podana jest nazwa producenta wraz z danymi adresowymi. Instrukcja obsługi napisana jest w języku polskim i zawiera co najmniej: informację o sposobie odpalenia oraz niezbędne ostrzeżenia.

Kiedy masz zamiar użyć sztucznych ogni upewnij się, że strzelanie w wybranym miejscu i czasie jest dozwolone. W wielu miejscowościach obowiązują lokalne rozporządzenia, które ograniczają możliwość korzystania z wyrobów pirotechnicznych.  Przeczytaj instrukcje i bezwzględnie przestrzegaj zaleceń producenta. Zwróć uwagę na ostrzeżenia. Zachowaj bezpieczną odległość – jest ona podana w instrukcji obsługi. Nigdy nie pochylaj się nad ładunkiem – stań z boku i trzymaj źródło ognia w wyciągniętej ręce.  Wybierz miejsce, w którym – korzystając z fajerwerków – nie zrobisz nikomu krzywdy i niczego nie zniszczysz. Sprawdź, czy na drodze ładunku nie znajdują się drzewa lub linie energetyczne.

Gdy widzisz wyroby pirotechniczne w rękach dzieci reaguj natychmiast.

Policjanci życzą udanego, a przede wszystkim  bezpiecznego Sylwestra oraz pomyślności w Nowym 2020 Roku.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend