Informacje

OŚWIĘCIM. Miasto porządkuje teren wokół krytej pływalni

W rejonie hotelu Olimpijskim rozpoczęły się prace, które mają uporządkować przestrzeń wokół obiektu oraz poprawić dostępność komunikacyjną do krytej pływalni od strony ul. gen. Jarosława Dąbrowskiego. Inwestycja wiąże się z Igrzyskami Europejskimi 2023, a miasto jest jedną z aren sportowych rozgrywek. Od 21 czerwca na krytej pływalni rozgrywane będą zawody w pływaniu artystycznych. Inwestycja zostanie sfinansowana z budżetu Województwa Małopolskiego. –

Podobnie jak wiele innych miast, które są współorganizatorami Igrzysk Europejskich pozyskaliśmy pieniądze na poprawę infrastruktury  i otoczenia wokół obiektów, które służyć będą zawodnikom oraz naszym mieszkańcom. Zagospodarujemy nieuporządkowaną przestrzeń pomiędzy pływalnią, ulicą Dąbrowskiego i hotelem. Są to tereny, przez które kiedyś przebiegała ulica Dąbrowskiego. Poprawimy standard chodników i ulic, stworzymy nowe miejsca parkingowe, połączymy ten odcinek bezpośrednio z parkingiem przy hotelu Olimpijskim. I co bardzo ważne to miejsce jeszcze bardziej się zazieleni, chcemy posadzić tu drzewa, krzewy i inne rośliny – wymienia prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut. – Udało się nam przekonać władze województwa małopolskiego i podpisać umowę na realizację tego przedsięwzięcia. To jest ta korzyść, która płynie z faktu naszego udziału w Igrzyskach Europejskich. Z jednej strony będzie to  promocja miasta, pływalni, ale też możliwość zwiększenia atrakcyjności tej przestrzeni. To zostanie z nami na wiele lat – podkreśla.

Województwo Małopolskie dofinansowało tę inwestycję kwotą ponad 1,75 mln zł.

Inwestycja obejmuje remont jezdni na odcinku od pływalni do placu do zawracania przy hotelu Olimpijskim wraz z drogą łączącą układ z ul. gen. J. Dąbrowskiego oraz dojazdem do zaplecza hotelu. Wyremontowany zostanie też chodnik, powstaną nowe stanowiska postojowe dla autobusów oraz samochodów. Nowe będzie też oświetlenie uliczne. Planowane są też nasadzenia zieleni na przebudowanym terenie.

Prace mają zakończyć się z końcem maja, na kilkanaście dni przed rozpoczęciem zawodów w pływaniu artystycznym.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

12 komentarzy

 1. Napiszcie jeszcze,że to Chwierut remontuje Oświęcim za swoje,a KODziarze i tępekosy w to uwierzą 😂😂😂😂

 2. „Już nie 160 mln, a ponad 1,1 mld zł ma wynieść maksymalna kwota wydatków z budżetu centralnego na organizację Igrzysk Europejskich 2023. Środki udało się zwiększyć dzięki poprawce wprowadzonej pod płaszczykiem zmian w ustawie… o służbie więziennej i przyjętej w piątek przez Sejm. PiS dosypuje dodatkowe środki na imprezę, bo czas nagli, a wciąż nie wiadomo, czy uda się rozegrać wszystkie zaplanowane konkurencje”.

 3. @Dba oj dba

  PiS dba o miasto*

  * – nie dotyczy miast, w których nie rządzi.

 4. PiS dba o miasto. S1, dofinansownie sosw, atom, igrzyska europejskie, muzeum pamięć. Rewelacja

 5. hotin nie umiesz czytać?
  „Inwestycja zostanie sfinansowana z budżetu Województwa Małopolskiego.”

  Widzisz tam gdzieś nazwisko Sowa ?

 6. Nie ważne z czyjej kasy, ważne żeby na koniec pierdyknąć se fotkę na tle odnowionego terenu.

 7. Cieszę się, ze Prawo i Sprawiedliwość dba o miasto Oświęcim i sponsoruje nam mieszkańcom tak piękne tereny. Mam nadzieję, że nasz prezydent Janusz Chwierut podziękuje na miejskich bilbordach władzom Prawa i Sprawiedliwości za otrzymane środki pieniężne.

 8. Tiaaak. Miasto i PJCH porządkuje za pieniadze PiSSoskiego Marszałka Województwa! A może jeszcze poseł Sowa te pieniadze załatwił?

Send this to a friend