Informacje

OŚWIĘCIM. Mężczyzna chciał targnąć się na swoje życie

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji w porę dotarli do 65 – letniego mieszkańca Oświęcimia, który  zamierzał targnąć się na własne życie. Udzielenie pomocy mężczyźnie było możliwe dzięki zgłoszeniu mieszkanki Rybnika, która poważnie potraktowała pożegnalną wiadomość od znajomego z Oświęcimia.

Do zdarzenia doszło  w ubiegłą sobotę (11.12.2021) tuż przed godziną 13 w Oświęcimiu na Osiedlu Zasole. Mieszkanka Rybnika otrzymała wiadomość typu sms,  w której jej 65 – letni mężczyzna sugerował, że zamierza rozstać się z życiem.  Kobieta natychmiast zadzwoniła na numer alarmowy 112 informując o swoich podejrzeniach.  Dzięki takiej reakcji już w kilka chwil na miejscu były dwa patrole. Mundurowi szybko dostali się do mieszkania 65 – latka, w rozmowie z którym potwierdzili, że znajduje się on w złym stanie psychicznym. Następnie na miejsce wezwali Pogotowie Ratunkowe, które przewiozło mężczyznę do szpitala.

Jesteś w kryzysie? Fachowcy od pomocy w rozwiązywaniu problemów czekają na Ciebie. 

Policjanci niejednokrotnie pomagają mieszkańcom w trudnych sytuacjach życiowych. Najpierw interweniując, a później inicjując pomoc fachowców z różnych ośrodków, udzielających wsparcia w kryzysie.

Przypominamy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji między innymi  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, zanim dojdzie do tragicznych w skutki wydarzeń.

Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje na stronie: https://liniawsparcia.pl/

Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informację na stronie https://stopdepresji.pl/

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

Send this to a friend