Informacje, Kultura, Sport, Wideo

„Eko-Oświęcim. Moje Miasto Przyszłości”. Konkurs plastyczny Synthos

Synthos ogłosił konkurs plastyczny o nazwie „Eko-Oświęcim. Moje Miasto Przyszłości”. Inicjatywa ma na celu zachęcenie uczniów szkół podstawowych oraz dzieci i wnuki pracowników firmy do wyrażenia swoich wizji zrównoważonego i ekologicznego miasta poprzez sztuki plastyczne. Prace konkursowe będą przyjmowane do 12 kwietnia 2024 roku. Dla zwycięzców konkursu przewidziano atrakcyjne nagrody, w tym niezapomniany wyjazd do Paryża, obejmujący m.in. pobyt
w Disneylandzie.

Synthos chce zachęcić dzieci i młodzież do wyrażenia, jak mogą przyczynić się do stworzenia ekologicznie świadomego miasta oraz jakie zmiany chcieliby zobaczyć w swoim otoczeniu.

Zorganizowaliśmy ten konkurs, aby promować zaangażowanie społeczne w kształtowaniu przyszłości naszego miasta. Chcemy, aby dzieci i młodzież miały możliwość wyrażenia swoich pomysłów na ekologiczną przyszłość Oświęcimia oraz aby ich głos był brany pod uwagę w procesie podejmowania decyzji dotyczących środowiska naturalnego. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa przyczyni się do rozbudzenia kreatywności oraz świadomości ekologicznej wśród młodego pokolenia mieszkańców Oświęcimia – mówi Zbigniew Warmuz, Prezes Synthos S.A.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas od I do VIII szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Oświęcim oraz dzieci i wnuków pracowników Synthos. Prace konkursowe będą przyjmowane do 12 kwietnia 2024 roku. Zakończenie konkursu i wernisaż prac w Oświęcimskim Centrum Kultury zaplanowano na 20 kwietnia 2024 roku.

Wystawa prac konkursowych „Eko-Oświęcim. Moje Miasto Przyszłości” będzie nie tylko okazją do podziwiania talentu młodych artystów, ale również do refleksji nad tym, jak możemy działać na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Wierzę, że prace prezentowane na wystawie będą nie tylko estetycznie piękne, ale także pełne głębokich przesłań ekologicznych. Mam nadzieję, że ta wystawa będzie inspirującym wydarzeniem dla całej naszej społeczności i przyczyni się do podjęcia kolejnych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju naszego miasta – podkreśla Monika Świętek-Smrek  Dyrektor Oświęcimskiego Centrum Kultury.

Dla zwycięzców konkursu przewidziano atrakcyjne nagrody, w tym wyjątkowy wyjazd do Paryża, obejmujący m.in. pobyt w Disneylandzie oraz zwiedzanie ogrodów Giverny. Szczegóły oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej organizatora:

https://www.synthosgroup.com/konkurs_plastyczny

W odpowiedzi na otrzymane prośby organizator poszerzył grupę uczestników konkursu o uczniów szkół podstawowych z gminy Oświęcim oraz zdecydował o przedłużeniu terminu składania prac plastycznych do 12 kwietnia 2024 r. 😊 Więcej informacji w regulaminie.

art. zlecony
Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend