Informacje

OŚWIĘCIM. „Laboratoria Przyszłości” w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym

Szkoła Podstawowa Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Oświęcimiu w  ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 60 000 złotych  na zakup nowoczesnego wyposażenia technicznego rozwijającego kompetencje przyszłości.

W ramach programu zostały między innymi zakupione: drukarka 3D z akcesoriami (w tym aplikacjami, slicerami etc.), mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami, sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony, oświetlenie etc.) oraz stacje lutownicze (do mikrokontrolerów).

Sprzęt będzie wykorzystywany w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej oraz umiejętności radzenia sobie w życiu codziennym.

Źródło: powiat oświęcimski / foto: Portal OświęcimOnline.pl

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. Możesz się rozwijać ale pewnie nie chcesz lub nie umiesz i jeszcze winisz za to innych. To dopiero ironia.

  2. Mój Boże, co za ironia. Wychodzi na to, że w tym mieście tylko ludzie z niedorozwojem mogą się rozwijać. Dla całej reszty gumofilc przewidział kwiatki na rondach.

Send this to a friend