Informacje

OŚWIĘCIM. Kwarantanna na oddziale wewnętrznym szpitala powiatowego

Jeden z trzech oddziałów wewnętrznych szpitala powiatowego w Oświęcimiu został objęty kwarantanną z powodu wykrycia koronawirusa.

Prowadzone w Zespole Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu badania przesiewowe w kierunku koronawirusa  zarówno u pacjentów i pracowników,  wykazały dodatni wynik u jednego z pacjentów i jednego pracownika firmy zewnętrznej. Informuje dyrekcja szpitala.

Na mocy decyzji indywidualnych Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Oświęcimiu zostali objęci kwarantanną  pacjenci jak i personel jednego z Oddziałów Wewnętrznych.

Szpitalny Oddział Ratunkowy i Izba Przyjęć, oraz pozostałe Oddziały Szpitalne, w tym internistyczne, realizują świadczenia usług medycznych na zasadach uwzględniających ograniczenia wynikające z zaleceń epidemicznych wprowadzonych we wszystkich jednostkach medycznych na terenie kraju.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

5 komentarzy

  1. Józek. Dziękujemy za likwidację oddziału zakaźnego.

  2. @ anonim
    Cóż Ci z tych testów? Na chorobę i tak nie ma lekarstwa. Za jakieś pół roku będzie „szczepionka”. Niektóre wariaty będą się „szczepić” i napędzać kasę koncernom farmaceutycznym. Tyle, że TEGO wirusa już nie będzie.Będzie nowy, łagodniejszy, następnej zimy. Kolejny, równie podstępny, pojawi się za sto lat.Bo sto lat upłynęło od hiszpanki. Biologii się trzeba trochę poduczyć, zastosować szwedzkie rozwiązanie. Ale nasz rząd gdzieś ma biologię. Wolał położyć gospodarkę. A swój test włóż sobie do pustego garnka, w którym nie będziesz mógł czegokolwiek ugotować. Za dwa lub trzy miesiące, bo wtedy ostateczny krach nastąpi, spotkamy się pod okienkiem u Serafitek zgodnie żebrząc o łyżkę zupy…

Send this to a friend