Informacje

OŚWIĘCIM. Konferencja prasowa premier Szydło i ministra Adamczyka ws. budowy S1

W środę 11 października odbyła się konferencja prasowa na temat budowanej obwodnicy Oświęcimia w ciągu drogi krajowej nr 44 oraz drogi ekspresowej S1 Mysłowice – Bielsko-Biała wraz z budową obwodnicy Oświęcimia i Brzeszcz.

W wydarzeniu wzięli udział minister Andrzej Adamczyk i b. premier, europoseł Beata Szydło, poseł Rafał Bochenek oraz lokalni samorządowcy Iwona Gibas, Małgorzata Sikora, Mariusz Krystian i Jarosław Jurzak.

 
Zdjęcia: Ministerstwo Infrastruktury

Poprzedni artykułNastępny artykuł

47 komentarzy

 1. Do @ Anonim
  A to Tusk odebrał Milicjantom i Policjantom emerytury??!! Doucz się nieuku Pisowski!!

 2. Do małpa anonim.
  Jakbyś nie wiedział ciemniaku to Niemcyod poniedziałku prowadzą już akcje odsyłania nielegalnych ” Polskich” wizowcow do Polski. Może chociaż domyślisz się kretynie kto teraz poniesie koszty deportacji tych ludzi do ich macierzystych krajów. Domyślisz się!!!!

 3. Do małpa anonim
  Łącznie są w 17- tu krajach, najwięcej w Niemczech i USA dokąd trafiło nielegalnie kilkanaście tysięcy Mexow. Przestań oglądać Pisdzielska TV to będziesz wiedział niedouczony kretynie.

 4. Do złoty dzban Tuska
  Ci wszyscy co ich wymieniłeś nie zajebali nawet 1%-nta tego co za wydanie 600 tysięcy lewych wiz zarobił niejaki Rau z kilkoma swoimi ” współpracownikami. A to tylko jedna z afer. Tak więc nie wysilaj się bo złodziei Pisowskich Pinokia nikt nie przebije przez dziesięciolecia

 5. Milicjant nie martw się macie kolodziejczaka on wszystkie te świńskie ryje polityków przyniesie na tacy! Napisz mi o grodzkim ,Gawłowskim, nowaku ,giertychu ,karpinskim!

 6. Do Kiszczu
  Właśnie takie czasy że jebana Pisowska mafia kradnie na potęgę o jeszcze mordę śmieje do obywateli w TV że gówna mogą jej zrobić. Słusznie powiedział Seweryn że trzeba łac w mordę bo nie innego już na tych Ponokiow nie działa

 7. – A co panie prezesie z brakiem paliw na stacjach benzynowych Orlenu?
  – Tusk, mlask, mlask, mlask, Tusk, mlask, mlask, mlask, Tusk, mlask, mlask, mlask, Tusk, mlask, mlask, mlask …
  – Czy zostaną wreszcie upublicznione informacje o ogromnych majątkach zgromadzonych przez pisowskich bonzów i poprzypisywanych na ich żony?
  – Tusk, mlask, mlask, mlask, Tusk, mlask, mlask, mlask, Tusk, mlask, mlask, mlask, Tusk, mlask, mlask, mlask …
  – Kiedy dowiemy się jaki jest rzeczywisty stan zadłużenia Polski, w tym też ukrywanego przez rząd i czy prawdą jest, że zbliża się ono do 2 bilionów złotych?
  – Tusk, mlask, mlask, mlask, Tusk, mlask, mlask, mlask, Tusk, mlask, mlask, mlask, Tusk, mlask, mlask, mlask …

 8. Jest i „specjalistka” od zaciskania zębów i głosowania na PIS. Szydło ty zaciśnij zwieraczeeee!!!! To Ci się przyda w ZK gdzie trafisz wraz z hochsztaplerem Toruńskim i resztą twojej złodziejskiej bandy Kaczorystów!!

 9. Droga @, co tam słychać na poddaszu? Szef założył już klime i wymienił linoleum?

 10. Panie Ryży Cwaniaku – czy czytanie tekstów ponad-jednozdaniowych przekracza pańskie możliwości? Odwróć pan laptopa o 180 stopni i spójrz w górę.

 11. „Okazuje się, że faktycznie Donald Tusk jako premier otrzymał w 2010 r. oficjalny prezent od Putina, wazon ze złoconego srebra, zdobiony marmurowymi elementami. Tusk wpisał ten podarek do tzw. rejestru korzyści” – podaje portal Fakt.
  Wazon to to niejedyna rzecz, jaka znalazła się w rejestrze. Jak w 2011 r. Tusk zgłosił tam także srebrne spinki do koszuli, które otrzymał od ówczesnego wiceprezydenta USA Joe Bidena oraz fragment meteorytu Morasko. Ten wręczyli Tuskowi przedstawiciele Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W sumie w trakcie czteroletniej kadencji otrzymał około 500 upominków – głównie albumy, książki, obrazy i stroje piłkarskie”

  W deklaracji Jarosława Kaczyńskiego znalazł się np. album od Siergieja Ławrowa.
  Beata Szydło najczęściej dostawała broszki, ale też trafiła się np. ekskluzywna apaszka marki Hermès.

  Premier Morawiecki dostaje wyraźnie mniej prezentów niż poprzednicy i poprzedniczki.

  Prawdopodobnie dlatego, ponieważ nikt go nie lubi

 12. Pisowska małpo: „Nowy koalicyjny rząd nie ma szans dojść do władzy” – to się okaże. Jak na razie np. 1/3 Polaków uważa, że za pisu stan opieki zdrowotnej w Polsce znacznie się poprawił (poważnie!), 1/3 ankietowanych uważa TVP za „wiarygodne źródło informacji”, itp, itd. Tu już nic się nie da zrobić.

  Ja jednak mam nadzieję, że o przyszłym rządzie będzie decydował głos pozostałych 2/3 Polaków.

 13. Panie Ciolo – ponieważ możesz być pan np. całkiem ogarniętym stróżem nocnym – za co szacun, bo żadna praca nie hańbi – dlatego wyjaśniam ponownie, prościej, w nadziei, że tym razem się uda.

  Po wejściu do Unii Polska otrzymywać miała corocznie wielkie środki na inwestycje drogowe. Ale nie można było wszystkiego zbudować od razu, natychmiast, zgadza się? Jak tam, panie Ciolo, czy taki argument trafia do pana?

  Przyjęto więc plan, harmonogram budowy kolejnych autostrad i dróg ekspresowych, rok po roku, zaczynając od tych najważniejszych dla Polski, np kończenia autostrad A-2 i A-1. Potem miano zabrać się za następne, w tym S-1 Bielsko – Mysłowice.

  Niestety od 2015 roku w Polsce rządzi pis, a jego nominaci, pisowscy urzędasy, przejawiają wyjątkową i szczególną niekompetencję, niezależnie od tego, za co się zabiorą. Krótko mówiąc – gdyby rządziła peło, wedle wszelkiego prawdopodobieństwa i biorąc poprawkę na wszelkie możliwe poślizgi, od roku S-1 byłaby już gotowa i to na całym odcinku do Mysłowic.

 14. „PiS dla Oświęcimia zrobił bardzo wiele” – pis przede wszystkim zabrał Oświęcimiowi ponad 1/3 wolnych środków budżetowych na inwestycje, podobnie jak i innym samorządom, zyskując w ten sposób pieniądze do rozdawania wedle swoich, politycznych kryteriów. W efekcie dofinansowanie rządowe projektów w innych powiatach wyniosło: Olkusz – 80 milionów złotych (rekordzista, skąd pochodzi pisowski wojewoda Kmita), propisowskie Wadowice – 60 milionów, Oświęcim – łaskawie – 12 milionów.
  Nowy koalicyjny rząd, aby sprawiedliwości stało się zadość, w kolejnych latach odwróci te proporcje.

 15. Podam kilka przykładów finansowania z funduszy rządu PIS. Wadowice -60 mln. Olkusz – 80 mln. Oświęcim – 16 mln. Przeciszów chyba – 14 mln. Zator – 15 mln.Oto jak władza rozdaje pieniądze swoim, a opozycji grosze.W przeliczeniu na jednego mieszkańca Oświęcimia 445 zł , niektóre gminy Pisowskie nawet 5 tyś. na jednego mieszkańca. Odrzucone projekty strefy gospodarczej, odrzucone projekty drogowe, odrzucony projekt zabytkowej mykfy żydowskiej.Ponad 7 lat ciągła się sprawą wypadku Szydłowej.Tak rząd PISU dzielił kasę. Wielka zasługa w tym procederze naszych lokalnych polityków Łozińskiego, Przewoźnika, Starca, który był wicewojewodą Małopolski. Macie okazję Państwo w niedzielnych wyborach to zmienić idźmy na wybory ,głosujmy na prawdziwych Polaków, Patryjotów.

 16. Małpa p……..j się w łeb! To za ryżego UE nie dawała kasy? Raczej tak tylko te głąbia nie potrafiły pewnie napisać wniosku!

 17. „Gdzie jest Chwierut?” – przypuszczalnie Chwierut jest w pracy. W przeciwieństwie do europosłanki Szydło, która rocznie bierze około pół miliona złotych diet (teoretycznie) za pilnowanie polskich spraw w Strasburgu. Teoretycznie, ponieważ jak widać ciągle siedzi na wsi pod Brzeszczami, pozuje do sesji zdjęciowych i intryguje z frakcją Ziobro – Obajtek przeciw innym frakcjom w pisie, żrącym się bezustannie ze sobą o pieniądze, stanowiska i władzę.

 18. W styczniu 2011 r. rząd peło przyjął plan budowy dróg krajowych do 2015 roku. Jako priorytetowe uznano najważniejsze: autostradę A-1 nan odcinku od Torunia do granicy z Czechami, autostradę A-2 z Krakoa do Tarnowa, itd, w sumie do 2013 r. osiemdziesiąt mniejszych i większych fragmentów autostrad i dróg ekspresowych. W kolejnym etapie – czyli od 2013/2014 roku miano zabrać się za czterdzieści osiem kolejnych zadań, w tym „Budowa drogi S-1 Kosztowy – Bielsko Biała”.
  Jednak rok później peło przerżnęła wybory. Trudno stwierdzić jak prędko – gdyby wynik wyborów był inny – zabrano by się za budowę es jedynki. Tym niemniej rząd pis i podległa mu GDDKiA popisał się zaiste wyjątkową nieudolnością potrzebując aż siedmiu lat za załatwienie potrzebnej papierologii. Szczęśliwie dzięki temu, że firmy budowlane mają już wielkie doświadczenie i zapewnione jest finansowanie z Unii Europejskiej, realizacja inwestycji idzie teraz jak widać sprawnie. Nie jest to jednak zasługą ani władz pis, ani biurokracji pisowskiego rządu, która doprowadziła do tego, że uzyskanie wszelkich zgód i przeprowadzenie przetargów zabrało rekordową w dziejach GDDKiA ilość czasu. Żadne przygotowanie dokumentacji do budowy drogi ekspresowej w Polsce nie trwało aż tak długo. Zainteresowani mogą sprawdzić to na forach w sieci, gdzie na ten temat wypowiadali się fachowcy.

 19. Cyt: PIS zrobił dla Oświęcimia wiecej niż PO .Tak oczywiście 4 razy odmówił finansowania żłobka, i przedszkola, odrzucił wniosek na remont kościoła Salezjańskiego, odrzucił wniosek na przebudowę rynku głównego, odmówił wiele innych wniosków, które miasto składało na dofinansowanie.A na obwodnicę Oświęcimia dała Unia Europejska (63 mln.euro) .Odrzucił wniosek na instalację przeciwpożarową na zamku.To gdzie te zasługi PISU bo ja ich nie widzę.

 20. Gdyby ostatnie 8 lat rządziło PO z PSL, na obwodnice czekalibyśmy dalej. Pamiętamy 😉

 21. PiS dla Oświęcimia zrobił bardzo wiele
  w przeciwieństwie do PO,
  które w Grodzie nad Solą ma
  tak wielu zwolenników
  z Panem Prezydentem
  Januszem Chwierutem na czele.

Send this to a friend