Informacje

OŚWIĘCIM. Komisja Europejska zatwierdziła 63 mln euro na budowę obwodnicy Oświęcimia


Komisja Europejska zatwierdziła inwestycję o wartości ponad 63 mln euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na budowę 9,04 km obwodnicy Oświęcimia.

Droga odciąży centrum Oświęcimia od tranzytu komunikacyjnego. Oznacza to poprawę warunków życia mieszkańców dzięki zmniejszeniu hałasu, natężenia ruchu oraz wzrostowi bezpieczeństwa.

Projekt będzie stanowił ważne połączenie komunikacyjne na granicy województw śląskiego i małopolskiego.

Oczekuje się, że budowa zostanie ukończona w okresie programowania 2021-2027.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

33 komentarze

 1. Do Mohomet
  Co chcesz od Kołodziejczaka? Przynajmniej nie boi się nazywać złodziei- złodziejami. Rozumiem że dla Ciebie podwójny agent SB Wołoszański oraz Tajner co dwóch zdań nie umie sklecić po Polsku to są Ci ” dobrzy ” kandydaci? Bo oni też startują

 2. Mohomet – czyżby obiecani przez pis islamscy imigranci z Pakistanu już dojechali? Twój translator jest Mohammedzie prawie, prawie doskonały.

 3. Małpa i tam inni,gratuluję kolodziejczaka.na listach ,tacy ludzie,ie pchają się do władzy ja p……e.Marnie taPolska skończy!

 4. Masterkosa.
  Sęk w tym że ja nikogo nie oklaskuje bo wiem że żaden rząd ani też Unia nie mają własnych pieniędzy tylko te które wydoją od podatników i nie mam też nic wspólnego ani z pisowcami ani kodziarzami. Ja zadałem proste pytanie o finansowanie twej drogi i tyle.

 5. @Zenon

  I tu Cię mam.
  A ty myślisz, że pozostałą ( nie pochodzącalą z unii ) kwotę ktoś wyczarował? To twoje, moje, nasze pieniądze.

  Oklaskiwanie rządzących po otwarciu drogi jest jak oklaskiwanie bankomatu po wypłaceniu Ci twoich własnych pieniędzy.

 6. Masterkosa.
  Przecież ja o tym wiem że Unia finansuje tą budowę i nigdzie nie napisałem że tak nie jest.Ja pytałem o co innego ale widzę że jednak nie ogarniesz.
  ps. Zresztą Unia Europejska to my i łaski nie robią że finansują za nasze własne pieniądze.

 7. Dalem Ci czas abyś doczytal a Ty go zmarnowałeś. Wolałeś kolejny raz błysnąć niewiedzą.
  Jak widać w zderzeniu z faktami ponosisz klęskę.

  Warta ponad 2,2 mld zł inwestycja ws. odcinka trasy S1 Kosztowy – Bielsko-Biała będzie też finansowana w obecnej perspektywie z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko na lata 2021-27; łączne europejskie wsparcie przekroczy tu 1 mld zł.

 8. masterkosa
  Wysokość dofinansowania S1 a samej obwodnicy Oświęcim to chyba jednak drobną różnica panie inteligencie. Ja zadałem proste pytanie a ty mi ogólnikami walisz. Czyżby twój wybitny umysł nie ogarniał tak prostej rzeczy?

 9. @Zenon

  Chwyć się czegoś zanim przeczytasz poniższy tekst.ojdziesz

  WYSOKOŚĆ DOFINANSOWANIA Z UNII EUROPEJSKIEJ
  164 368 356,60 zł

  Jak dojdziesz do siebie to doczytaj o finansowaniu/dofinansowaniu budowy dróg w Polsce. Zanim ponownie błyśniesz ignorancją.

  Ps. Budowa trwa od 9 miesięcy. Prawie robi wielką różnice…

 10. Witam. Wariant S1 przez Brzeszcze obok torów tworzyłby obwodnicę Brzeszcz, ale ZZ kopalni i Becia z pro węglowymi radnymi miasta zdecydowali że kopalnia NAJ NAJ. Teraz trzeba wydać ponad 80 mln na drogę obwodnico podobną. Brzeszcze musi wydać 120 tys na prace projektowe. W przyszłości droga Brzescze – Oświęcim będzię zapchana autami. Węzeł OŚWIĘCIM pod Bojszowami z drogąS!, Z węzła Brzeszcze do bramy muzeum jadąc przez Węzeł OŚWIECIM to ok 17km, a przez Rajsko to ok 8km. Kierowcy wybiorą.

 11. @Masterkosa
  Naiwny człowieku, żeby Unia coś Ci dała to niestety najpierw trzeba zapłacić jej. Zresztą moje pytanie brzmiało: jakim cudem budowa już trwa prawie rok skoro pieniądze na nią z Unii mają dopiero teraz się pojawić?

 12. Do as
  Nie… nie przeszkadzają mi jak to napisałeś niedouczony kałmuku „sutostrady” do Niemiec

 13. To może As nam wytłumaczy jakie wspaniałe korzyści przyniesie nam Via Carpatia? Poza ułatwieniem życia litewskim kierowcom tirów, największym obecnie konkurentom polskich firm przewozowych.

 14. Rozum i milicjant? A na trzy ie się nie zarabia?No chyba że się jest tuskiem i się daruje!

 15. Do as.
  Człowieku ty masz rozum dziecka? Czy to po szczepionkach tak ci się stało. Bardzo dobrze że blokowali projekt Via Carpatia bo to najbardziej szkodliwy projekt w świetle ekonomicznego interesu polski w Historii. !!! Przez tą poroniona trasę Polska będzie wydymanym krajem tranzytowym na czym będą zarabiać przewoźnicy którzy będą rozjeżdżać Polskę dziesiątkami tysięcy tirów na dobę z krajów które uzyskają przez ta drogę połączenie docelowe ( bo bez Polski by ich nie mieli) dla swoich towarów. Polska nie potrzebuje żadnej Via Carpatii!!!!!

 16. Pełowcom można wiele zarzucić, ale nie spożywanie mocnych trunków z agentem KGB Anatolijem Wasinem. W tym był najlepszy jeden człowiek. Dokumenty na ten temat są w Sejmie i ABW. Tłumaczenia listy polskich agentów wywiadu i kontrwywiadu na język rosyjski też im nie da się zarzucić.

 17. Jak pamiętam, to niemieccy i ruscy europosłowie PO blokowali Via Carpatia. Jakieś jeszcze osiągnięcia?

 18. 44 od świateł w dół do ronda,wszyscy przejadą przez to rondo to tak trudno zrozumieć .Znowu narzekacie ,tusk i spółka + chwierut by wam tego nie zrobili !

 19. „Droga odciąży centrum Oświęcimia od tranzytu komunikacyjnego.”
  – ktoś mądrze może mi wytłumaczyć w jaki sposób systemowo ciężkie samochody zostaną skierowane na skrzyżowaniu w stronę obwodnicy?

  – ta obwodnica łączy się z S1 i pozostałymi tak, że samochody co będą jechać na Kraków (przez centrum w stronę ul. Krakowskiej) oraz na Tychy / Katowice będą kierowane na tą obwodnicę?

  Bo dobrze rozumiem, że chodzi tylko o samochody jadące od strony Brzeszcz i Kęt, tak?

 20. @Zenon
  @Ciolo
  @Misiu

  Ten moment gdy uświadamiacie sobie, skąd biorą się pieniądze na budowę obwodnicy Oświęcimia…

  @hotin

  No fajnie, że wróciłeś. Tęskniliśmy tu za tobą na portalu. Jak zdrowie???

 21. Na tunel łączący wyspy Wolin i Uznam Unia dała 97% środków z których został wybudowany ale Pisowskie fałszywe Chuje kaczorlandu przy otwarciu tunelu nawet słowem o tym nie wspomnieli sobie przypisując cała zasługę wybudowania tunelu.

 22. Lemingi kosy i @ piszą,że to Tfusk buduje nam obwodnicę.Dobre to 😂😂😂😂😂😂😂

 23. Nieprawda! To nie wyimaginowana Unia dała pieniądze, tylko PiS ze składek partyjnych ją zafundował?

 24. Komisja Europejska zatwierdziła teraz a budowa już jakiś czas trwa. I pytanie do @: budowali bo ktoś im obiecał że Unia da czy też ktoś dał żeby zaczęli budować?

 25. Niedawno jedna z użytkowniczek portalu napisała, że to PiS buduje obwodnice. Pewnie ją teraz d*psko piecze…

 26. Jak to? To rząd PiSu nie szukał i szukał tych pieniędzy, aż je znalazł, tylko wraża Unia Europejska nam obwodnicę sfinansowała?

Send this to a friend