Informacje

OŚWIĘCIM. Kolejny zakup laptopów do szkół

Oświęcim pozyskał drugą transzę pieniędzy na zakup laptopów. Tym razem jest to blisko 105 tys. zł z programu operacyjnego Polska Cyfrowa projekt Zdalna szkoła +. Dotacja pozwoli na zakup około 50 sztuk sprzętu, który trafi od oświęcimskich szkół podstawowych. – Cena w przetargu okazała się korzystna i mogliśmy zakupić 32 laptopy za niespełna 80 tys. zł. Pieniędzy mamy więcej, dlatego dokupimy jeszcze kolejne. Myślę, że łącznie będzie ich około 50 – informuje Krzysztof Kania, zastępca prezydenta Oświęcimia. Zdalna szkoła+ to program, który jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, Działanie 1.1. „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”. Program ma pomóc uczniom i nauczycielom w dostępie do sprzętu niezbędnego do zdalnych lekcji. – Laptopy będą wypożyczane dzieciom z rodzin wielodzietnych, aby ewentualnie w sytuacji, gdy pojawią się kolejne problemy z koronawirusem i rozwojem pandemii miały ułatwiony dostęp do nauki. Podkreślam, że sprzęt będzie wypożyczany na czas nauki, a potem zwracany do szkół. Dyrektorzy będą nim dysponować w zależności od potrzeb uczniów – mówi Krzysztof Kania, zastępca prezydenta Oświęcimia.

Łącznie na zakup sprzętu w dwóch transzach miasto pozyskało ponad 200 tys. zł. W maju zakupiono pierwszą partię. 31 laptopów i 4 tablety trafiło do 9 oświęcimskich szkół podstawowych. Urządzenia kosztowały ponad 99, 5 tys. zł.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

  1. Niegłupi pomysł. Z tym, że bardziej palące jest nauczenie nauczycieli korzystania z tego sprzętu i przede wszystkim z oprogramowania.

    Trochę żenujące jest gdy 13-stolatkowie muszą uczyć nauczycielkę korzystania z zooma. A to w ubiegłym semestrze niestety było normą.

    Wygląda na to, że te wszystkie „kursy za unijne fundusze” poszły psu w dup..ę.

  2. A w jakiż to sposób walczysz oprócz pyskowania i produkcji obornika. I tak a, propos nikomu nie włażę w zadek – jak ty….
    . Daj sobie luz i nie kompromituje się a może weź się do jakiejś wymiernej pracy bo narazie to tylko pyskujesz i to na jazdy temat… a podejrzewam, że asior to ty nie jesteś tak normalnie wśród społeczeństwa. Pyskować anonimowo można bez końca. A ty daj dowód co tobie społeczeństwo zawdzięcza… pochwal się….

Send this to a friend