Informacje

OŚWIĘCIM. Kolejny domowy agresor z zarzutami i prokuratorskimi zakazami

Policjanci zatrzymali 31 – letniego mieszkańca Oświęcimia podejrzanego o znęcanie nad żoną. Agresor oprócz zarzutów dostał prokuratorski zakaz kontaktu i zbliżania się do pokrzywdzonych oraz policyjny dozór.

Do zdarzenia doszło w piątek (07.10.2022)  na jednym z oświęcimskich osiedli.  W ciągu kilku godzin policjanci dwukrotnie interweniowali pod jednym adresem. Pierwsze anonimowe zgłoszenie pod  numer alarmowy 112 dotyczyło nietrzeźwego mężczyzny, który dobija się do drzwi jednego z mieszkań. W trakcie interwencji policjanci ustalili, że 31 – latek siłą próbował dostać się do mieszkania żony, wbrew jej woli. W związku z powyższym mężczyzna został przewieziony do swojego miejsca zameldowania. Kilka godzin później policjanci zostali wezwani pod ten sam adres. Wtedy okazało się, że mężczyzna pod nieobecność żony wyważył drzwi do mieszkania, gdzie w wyniku upojenia alkoholowego zasnął.  Mundurowi przerwali sen nietrzeźwego, którego  poinformowali, że zostaje zatrzymany. Mężczyzna trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

W trakcie prowadzonego postępowania  funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego zebrali dowody świadczące o tym, że uszkodzenie mienia to nie jedyny akt agresji którego dopuścił się 31 – latek. Okazało się, że  od roku  stosuje przemoc wobec żony w obecności dwójki małoletnich dzieci. W związku z powyższym postawiono mu zarzuty znęcania fizycznego i psychicznego. Mając na względzie ochronę pokrzywdzonych funkcjonariusze wystąpili do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny środków zapobiegawczych.

W sobotę (8.10.2022) podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszał  prokuratorskie zarzuty.  Ponadto prokurator wobec podejrzanego zastosował środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z rodziną.

Po opuszczeniu prokuratury   mężczyzna  został poinformowany  przez policjantów, że naruszenie prokuratorskich zakazów może skończyć się osadzeniem w areszcie śledczym.

Rodzina została objęta procedurą Niebieska Karta, dzięki której pokrzywdzeni uzyskają pomoc specjalistów z Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy domowej, natomiast sprawca zostanie objęty nadzorem dzielnicowego.

Za znęcanie się nad rodziną grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Reaguj na przemoc.
Apelujemy do mieszkańców o reagowanie, gdy za ścianą słychać  awanturę domową lub wołanie o pomoc.  Powiadomienie służb i ich szybka interwencja przyczyni się do pomocy pokrzywdzonym w ich trudnej rodzinnej sytuacji, a niejednokrotnie pozwoli na uniknięcie tragicznych zdarzeń.  Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112 i poinformować o zdarzeniu.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. Piękny apel w końcówce artykułu. OGROMNE BRAWA(!) dla osoby zgłaszającej pierwszą interwencję na numer alarmowy. Pamiętajcie, bohater nie musi nosić peleryny, wystarczy jeden anonimowy sygnał, który ratuje sytuację, a w skrajnych przypadkach nawet zdrowie i życie.

Send this to a friend