Informacje

POWIAT. Plaga pijanych kierowców w powiecie oświęcimskim

Seria zatrzymań pijanych kierowców w powiecie oświęcimskim: Kęty, Chełmek i Oświęcim.

Kęty. Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego rowerzysty

Mieszkaniec Kęt ujął, a następnie przekazał policjantom nietrzeźwego rowerzystę. 52 – latek wsiadł na swój jednoślad mając w organizmie 0,8 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w sobotę (15.10.2022) tuż przed godziną 11. Mieszkaniec Kęt  na parkingu sklepowym znajdującym się przy ulicy Konopnickiej w Kętach zauważył jadącego slalomem rowerzystę. W związku z tym natychmiast ujął mężczyznę,  następnie wezwał Policję dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Mundurowi podziękowali mieszkańcowi Kęt za wzorową reakcję, a następnie przejęli nietrzeźwego  52  – letniego mieszkańca Kęt. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 0,8 promila alkoholu.

Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat w wysokości 2500 złotych. W przypadku skierowania do Sądu wniosku o ukaranie sprawcy organ ten może nałożyć grzywnę w kwocie do 30 tysięcy złotych, a także orzec zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych.

Podziękowania za wzorową reakcję na zdarzenie.
Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługuje Pan Jan. Mężczyzna widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego nie dopuścił aby ten kontynuował jazdę. Dzięki takiej stanowczej postawie sprawca wykroczenia drogowego już wkrótce odpowie za swój czyn przed Sądem.


Oświęcim. Strażnicy miejscy przerwali jazdę pijanemu kierowcy

Oświęcimscy strażnicy miejscy wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę samochodu osobowego.   35 – letni obywatel Ukrainy wsiadł za kierownicę auta mając w organizmie 3 promile alkoholu.

W nocy z soboty na niedzielę (15/16.10.2022) strażnicy miejscy patrolowali rejon Starego Miasta w Oświęcimiu. Tuż po godzinie 22 na ulicy Królowej Jadwigi wypatrzyli peugeota, którego kierowca podczas manewrów skrętu nie używał kierunkowskazów, a także nie trzymał prostego toru jazdy. Strażnicy podejrzewając, że za kierownicą znajduje się nietrzeźwa osoba natychmiast pojechali za pojazdem dając sygnał do zatrzymania się. Po chwili pojazd zjechał na pobocze. Gdy tylko kierowca uchylił szybę strażnicy wyczuli od niego woń alkoholu. Na miejsce wezwali policyjny patrol, któremu przekazali  drogowego przestępcę. Badanie stanu trzeźwości 35 – letniego obywatela Ukrainy wykazało 3 promile alkoholu.
Za kierowanie pojazdem mechanicznym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.


Chełmek. Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę. Dostrzegli go inni uczestnicy ruchu drogowego.

Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku zatrzymali 36 – letniego obywatela Ukrainy  podejrzanego o jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Drogowy przestępca, który wsiadł za kierownicę mając w organizmie 2,4 promila alkoholu wpadł dzięki zgłoszeniu innych uczestników ruchu drogowego.

W nocy z soboty na niedzielę (15/16.10.2022) tuż po godzinie 3 operator numeru alarmowego 112 otrzymał anonimowe zgłoszenie dotyczące samochodu marki Fiat Punto za którego kierownicą  może siedzieć nietrzeźwa osoba. Informacja natychmiast trafiła do policjantów z Komisariatu Policji w Chełmku. Mundurowi opisywany pojazd dostrzegli na ulicy Krakowskiej. Kierujący natychmiast otrzymał sygnał do zatrzymania się. Badanie stanu trzeźwości kierowcy punto, którym okazał się 36  – letni obywatel Ukrainy,  wykazało 2,4 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi  kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Podziękowania za wzorową reakcję na przestępstwo.
Podziękowania za prawidłową reakcję należą się anonimowym zgłaszającym, którzy swoje spostrzeżenie przekazali operatorowi numeru alarmowego 112. W ten sposób wykazali się troską o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Widzisz? Reaguj.
Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków.  Natomiast osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa,  prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie pod numer alarmowy 112.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. Zatroskany stanem zaplecza platformy i tak jest lepszy od tego co się podpiął pod pojazd uprzywilejowani i nie poniósł żadnych konsekwencji. Immunitet zadziałał. Drugi orzeł spowodował wypadek i też nie został ukarany. W nagrodę został prezesem.

  2. Nie ma czegoś takiego jak anonimowe zgłoszenie bo operatorowi wyświetla się numer dzwoniącego. Nawet ukrycie numeru nic nie daje.

  3. Kolejny autorytet złapany na ulicach Krakowa. Czy oni uważają, że na trzeźwo nie da się opowiadać takich kocopołów?

Send this to a friend