Informacje

OŚWIĘCIM. Kolegium elektorów wybrało rektora Małopolskiej Uczelni Państwowej

W czwartek, 7 marca 2024 r. w Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu odbyły się wybory na funkcję rektora. Decyzją Kolegium Elektorów, Rektorem Uczelni na kadencję 2024-2028 została wybrana ponownie dr Sonia Grychtoł, prof. MUP.

JM Rektor Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu dr Sonia Grychtoł, prof. MUP jest absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach (obecnie  Śląski Uniwersytet Medyczny) gdzie uzyskała stopień doktora nauk o zdrowiu. Jest także specjalistką Medycyny Społecznej oraz dyplomowanym Tutorem.

Pani Profesor z Małopolską Uczelnią Państwową związana jest od 2014 r., gdzie od 2015 do 2016 r. pełniła funkcje Dyrektora Instytutu Pielęgniarstwa. Natomiast w latach od 2016 do 2020 objęła funkcję Prorektora ds. Studentów.

Od 2020 r. pełni funkcję Rektora oświęcimskiej Uczelni, a także zasiada w Prezydium Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych.

Dr Sonia Grychtoł, prof. MUP posiada bogate doświadczenie zawodowe pracownika naukowo-dydaktycznego. W działalności naukowo-badawczej koncentruje się m.in. na społecznych i psychologicznych aspektach zachowań zdrowotnych człowieka, adaptacją człowieka w chorobie przewlekłej oraz nowych wyzwaniach zdrowotnych dla zdrowia publicznego, a także współczesnych problemach społeczno-psychologicznych zawodów medycznych. Dysponuje wieloletnim doświadczeniem zawodowym w zakresie zarządzania zespołem i organizacją uzyskanym również poza szkolnictwem wyższym.

W swoim programie wyborczym podkreślała jak ważne jest rozwijanie nowoczesnych metod nauczania oraz znaczenie integracji nauki z praktyką. Uważa że uczelnia jest integralną częścią społeczności lokalnej, która nie powinna działać jedynie jako ośrodek edukacji i źródło wiedzy, ale również jako miejsce szeroko pojętej kreatywności i rozwoju.

Materiały prasowe MUP

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. No cóż. Za 200 lat historycy będą pisać o okresie kierowania uczelnią przez prof. Stankowskiego i dr. Grychtoł jako o okresie kryzysu analogicznym do zmierzchu Akademii Krakowskiej w wiekach XVII i XVIII 😉

  2. Wg bazy Web of Science jeden artykuł sprzed prawie 10 lat. Jest moc!

Send this to a friend