Informacje

JAWORZNO. Ważny krok w sprawie budowy II etapu Drogi Współpracy Regionalnej

6 marca 2024 r.w Urzędzie Miejskim w Jaworznie odbyło się spotkanie Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta z samorządowcami zachodniej Małopolski w sprawie zapowiadanej budowy kolejnego etapu Drogi Współpracy Regionalnej (DWR), która łączyłaby Jaworzno z Oświęcimiem – a samorządy zachodniomałopolskie z węzłem autostradowym Jeleń i Jaworznickim Obszarem Gospodarczym.

Spotkanie odbyło się w związku z listem skierowanym do samorządów przez Marszałka Małopolskiego, który poinformował o zabezpieczeniu w budżecie Województwa kwoty 1 mln złotych na opracowanie dokumentacji projektowej i środowiskowej związanej z budową DWR. Równocześnie zainteresowane samorządy – Jaworzno, Libiąż, Chełmek, powiat oświęcimski, miasto i gmina Oświęcim – zostały poproszone o zabezpieczenie wkładu z ich strony (około 170 tys. zł na każdą jednostkę) jako udziału własnego.

W spotkaniu w Jaworznie wzięli udział Prezydent Jaworzna Paweł Silbert, Starosta Oświęcimski Andrzej Skrzypiński, Prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut, Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus oraz Burmistrz Libiąża Jacek Latko. Samorządowcy ustalili, że wspólnie zwrócą się do Marszałka Województwa Małopolskiego o podtrzymanie woli udziału ich samorządów w przedsięwzięciu oraz podejmą starania o zabezpieczeniu środków finansowych na wspomniany udział w swoich budżetach.

Prezydent Paweł Silbert poinformował, że na marcową sesję Rady Miejskiej skierowany zostanie wniosek o utworzenie zadania w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2025-2026 o nazwie “Budowa Drogi Współpracy Regionalnej – etap II”.

Foto: powiat oświęcimski

Źródło: Jaworzno.pl

Poprzedni artykułNastępny artykuł

11 komentarzy

 1. Czy będzie publiczne ważenie kandydatów na prezydenta?

 2. Chełmek juz raz przed laty został wyruchany w dupeczkę. Burmistrz Chełmka „Dołożył się” do modernizacji drogi do Jaworzna gdzie warunkiem partycypowania środków na te drogę było utworzenie zjazdu na autostradę ( wykonanie bramki) aby mieszkańcy Gminy nie musieli nadrabiać drogi jadąc na Śląsk. Bramki nie ma do dzisiaj!!! Żeby z ta tzw. „droga współpracy” nie było podobnie.

 3. Prezydent J.CH. szuka pracy u P.Silberta mogą razem malować chłodnię na E.Jaworzno 3,a ryży im pomoże ma wprawę wódz narodu.

 4. Tylko @ nie zmęczona 🙈
  @ to szef szefów w Oświęcimiu 🙈

 5. Po panach Łozińskim i Przewoźniku już coraz bardziej widać zmęczenie. Prawie 13 lat w opozycji …

 6. Nie sądzę, aby dla Oświęcimia potrzebna była taka droga do Jaworzna. Przyjmując, że będzie dwupasmówka S-1 do Tychów – Mysłowic – Katowic, droga taka praktycznie tylko by ją dublowała. Ważniejsze dla Oświęcimia jest lepsze skomunikowanie z A-4 w rejonie Chrzanów – Trzebinia w kierunku na północny wschód. To wymagałoby zrobienia obwodnicy Libiąża i obwodnicy Chrzanowa.

 7. Dobrze że zdjęcie udało się panom z PO zrobić. Mają sukces 🙈

 8. A pani Gibas miesiąc przed wyborami obiecała ścieżkę rowerową w zatorze. Za 17 mln.

 9. Zabrali sie za robotę za miesiąc przed wyborami i… zrobili fotkę.

Send this to a friend