Informacje

OŚWIĘCIM. Kierowca zainteresował się losem zabłąkanego psa

Wyjątkową reakcją na los zwierzęcia wykazał się pan Mateusz, kierowca samochodu dostawczego marki Iveco. Zainteresował się losem zbłąkanego, zaniedbanego i  zziębniętego psa. Psiak szybko trafił pod opiekę pracowników schroniska.

Wczoraj (8.01.2024) o godzinie 19 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od  kierowcy, który na ulicy Oświęcimskiej w Zatorze zauważył idącego poboczem trzęsącego się z zimna, zaniedbanego psa. Mężczyzna natychmiast zabrał go do pojazdu, a następnie na jednym z parkingów oczekiwał na przyjazd policjantów. Mundurowi przejęli czworonoga, którego następnie przekazali pod opiekę pracowników schroniska. Psiak trafił do schroniska dla zwierząt w Chełmku, gdzie będzie oczekiwał na właściciela.

Podziękowanie za prawidłową reakcję

Na podziękowania za prawidłową reakcję i pomoc zwierzęciu zasługuje pan Mateusz. Mężczyzna zdawał sobie sprawę, że jeśli pies nie znajdzie schronienia, może nie przetrwać niezwykle mroźnej nocy.

Akcja „Zima” – Reaguj, gdy życie zwierzaka jest zagrożone

Apelujemy o niezwłoczne reagowanie na sytuacje, w których widzimy, że zwierzę jest zaniedbywane. W takich sytuacjach należy powiadomić inspektorów Ogólnopolskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Animals.  Natomiast pilnych przypadkach, kiedy życie zwierzaka jest zagrożone należy dzwonić pod numer alarmowy 112.

Policja Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

  1. Może policja zajmie się czymś takim: Brzezinka – ekstremalnie duże zanieczyszczenie powietrza! Normy przekroczone nawet o 1000%. To czym tam brzezinczanie ogrzewają swoje wielkie domy z pustaków, miałem węglowym?

  2. Gdzie jest ta co nigdy z nikim się nie dzieli tylko piastuje i kasę kasuje

Send this to a friend