Informacje

OŚWIĘCIM. Zmarł ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski prezes Fundacji im. Brata Alberta

Zmarł ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, duchowny obrządku łacińskiego i ormiańskiego, w PRL działacz opozycji antykomunistycznej i kapelan Solidarności, prezes Fundacji im. Brata Alberta, historyk, publicysta, zwolennik lustracji duchownych i rzecznik upamiętnienia ofiar ludobójstwa na Wołyniu. Miał 67 lat.

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, którego życie było wyjątkowym przykładem poświęcenia, ciepła i skromności. Jego odejście stanowi ogromną stratę nie tylko dla osób z niepełnosprawnością, którym służył z niezachwianym oddaniem, ale także dla całej społeczności Fundacji im. Brata Alberta, którą inspirował swoją pracą i osobowością.

Ksiądz Tadeusz był dla wielu nie tylko duchowym przewodnikiem, ale również bliskim przyjacielem i opiekunem. Jego ciepło i otwartość sprawiały, że każdy, kto Go spotkał, czuł się wysłuchany i zrozumiany. Był człowiekiem niezwykle skromnym, którego działania zawsze były ukierunkowane na dobro innych, a on sam nie szukał przy tym rozgłosu.

Jego życie było pełne poświęcenia i głębokiej wiary w ludzkość, co czyniło go filarem wielu społeczności i grup, które miały szczęście go znać. Jego wpływ na życie osób z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzin był nieoceniony, a jego dziedzictwo będzie kontynuowane przez tych, których nauczył miłości, troski i wzajemnego szacunku.

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski pozostawił po sobie świat jaśniejszy i pełen nadziei. Jego odejście jest dla nas wszystkich przypomnieniem o wartościach, które powinniśmy pielęgnować i przekazywać dalej: empatii, pokory i nieustającej służby dla innych. Pamięć o Nim zawsze będzie żywa w naszych sercach.

                                                                                                                                                                            Rodzina Księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego

                                                                                                                                                                            Rada, Zarząd, Pracownicy i Podopieczni

                                                                                                                                                                            Fundacji im. Brata Alberta


Zarejestrowane przez OświęcimOnline.pl

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

  1. Ksiądz Isakowicz-Zaleski był kapłanem, społecznikiem oraz obrońcą prawdy historycznej. Nie bał się upominać o naszych rodaków na Kresach i mówić o ludobójstwie Polaków na Wołyniu. Jego nieustraszona postawa w walce o sprawiedliwość zasługują na szczególne wyróżnienie. Dlatego też obecnie czynione są zabiegi o pośmiertne nadanie Orderu Orła Białego dla tego wyjątkowego Polaka

  2. Mam nadzieję że zainspirował wielu młodych duszpasterzy tak by bez strachu szli za Jego przykładem .

Send this to a friend