Informacje

OŚWIĘCIM. Kierowca autobusu był pijany

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji czuwając nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym na terenie całego powiatu, codziennie eliminują tych uczestników, którzy okazując totalny brak poszanowania prawa, stwarzają poważne zagrożenie na drodze. Przekonał się o tym 62 – letni kierowca autobusu, który wsiadł za kierownicę mając w organizmie 0,8 promila alkoholu.

W miniony wtorek (12.10.2021) o godzinie 7.50 na jednym z przystanków autobusowych przy ulicy Olszewskiego w Oświęcimiu,  funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej autobus wiozący kilkunastu pasażerów na trasie Osiek – Oświęcim,  wśród których znajdowała się duża grupa młodzieży, dojeżdżającej do oświęcimskich szkół ponadpodstawowych.  Kontrola stanu trzeźwości 62 – letniego kierowcy autobusu wykazała 0,8 promila alkoholu.  Mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy  Policji.

Wczoraj przed południem zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie na podstawie zebranych dowodów, prokurator przedstawił mu dwa zarzuty:  kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz stworzenia zagrożenia dla życia lub zdrowia podróżnych.

Za stworzenie zagrożenia dla życia lub  zdrowia człowieka, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi nawet do 15 lat oraz grzywna.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

Send this to a friend