Sport

OŚWIĘCIM. Kapitan Re-Plast Unii Krystian Dziubiński powołany do reprezentacji Polski

foto: Jarosław Fiedor

Selekcjoner reprezentacji Polski Róbert Kaláber ogłosił ostateczny skład na Mistrzostwa Świata Elity, które biało-czerwoni będą rozgrywać w Ostrawie. W gronie powołanych znalazł się kapitan Re-Plast Unii – Krystian Dziubiński.

Skład hokejowej reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Elity w Ostrawie

Bramkarze:
John Murray (GKS Katowice), David Zabolotny (EHC Freiburg, DEL2), Tomáš Fučík (GKS Tychy).

Obrońcy:
Paweł Dronia (Ravensburg Towerstars, DEL2), Bartosz Ciura, Mateusz Bryk (obaj GKS Tychy), Kamil Górny, Arkadiusz Kostek, Patryk Wajda, Marcin Kolusz (wszyscy JKH GKS Jastrzębie), Maciej Kruczek, Jakub Wanacki (obaj GKS Katowice).

Napastnicy:
Kamil Wałęga (HC Oceláři Trzyniec, ekstraliga Czechy), Paweł Zygmunt (HC Litvinov, ekstraliga Czechy), Krzysztof Maciaś (Prince Albert Raiders, WHL), Filip Komorski, Alan Łyszczarczyk (obaj GKS Tychy), Dominik Paś, Maciej Urbanowicz (obaj JKH GKS Jastrzębie), Patryk Wronka (PZU Podhale Nowy Targ), Patryk Krężołek (Zagłębie Sosnowiec), Bartosz Fraszko, Mateusz Michalski, Grzegorz Pasiut (wszyscy GKS Katowice), Krystian Dziubiński (Re-Plast Unia Oświęcim).

Źródło: Re-Plast Unia Oświęcim / foto: Jarosław Fiedor

Poprzedni artykułNastępny artykuł

21 komentarzy

 1. @kibic w sedno. Mam wrażenie, że piszą tu odrealnieni frustraci, którym nie podoba się nawet to, że Unia zdobyła mistrza. A jak już zdobyła to że ma za mało zawodników w reprezentacji a jak nie to, to co innego, że brakuje papieru toaletowego i ciepłej wody. Fajnie ktoś napisał… Wyjedź. Wybory przegrane. Następne za 5 lat i też będą przegrane, bo szaleństwem jest robić wciąż to samo, a oczekiwać innych efektów.

 2. Tychy czy Katowice maja wiecej reprezentantow, bo ich na nich stac( maja kilkukrotnie wieksze budzety niz Unia). W Unii graja obcokrajowcy, ktorzy zarabiaja mniej niz reprezentanci Polski w innych klubach, a mimo to zdobylismy mistrza kraju…a miejskie spolki dorzucaja „grosze” w porownaniu z prywatnymi sponsorami…

 3. @ Kibic
  A w jakim aspekcie ? Jeśli napisałem coś niezgodnie z prawdą to napisz w którym miejscu, bo na tym polega merytoryczna dyskusja w temacie, a nie na stwierdzeniu że adwersarzowi brakuje wiedzy. Z treści twego wpisu wynika że masz się za encyklopedię „wiedzy hokejowej” a w rzeczywistości w twoich wpisach tej wiedzy nie wykazałeś, zaprezentowałeś jedynie swoje subiektywne zdanie z którym ja nie muszę się zgadzać, ponieważ jako Polakowi kibicującemu reprezentacji mojego kraju, interesuje mnie przede wszystkim wynik sportowy i kariera polskich zawodników grających w Unii Oświęcim, a w znacznie mniejszym stopniu kariery zawodników zagranicznych sprowadzonych do Oświęcimia na jeden lub kilka sezonów, którzy grając w Oświęcimiu mogą to traktować jako źródło zarobku lub trampolinę kariery zawodowej bez szczególnego przywiązania do tego miejsca. Dziś są tu jutro gdzie indziej, ale nie odmawiam im że dobrze wykonują swoje zdanie wyznaczone przez trenera.
  Przykre, że jako kibic twierdzisz że tylko kapitan Dziubiński i zagraniczni zawodnicy Unii są coś warci i od pozostałych dzieli ich taka przepaść w umiejętnościach i zaangażowaniu w grę.

 4. @Anonim
  Katowice mają 8x więcej ludności i 12x większe przychody a przede wszystkim:
  – kwitnący rynek pracy (to my jeździmy do nich do pracy a nie oni do nas),
  – dobre szkolnictwo, od podstawowego po uniwersyteckie (to nasze dzieci jeżdżą tam do liceów i na uczelnie a nie ich dzieci do nas),
  – rozbudowaną służbę zdrowia (to my leczymy się w Katowicach a nie Katowiczanie w Oświęcimiu),
  – liczne instytucje kultury (to my jeździmy na Koncerty i do teatru w Katowicach a nie na odwrót),
  przykłady można by mnożyć.
  Zanim chwierut zamachnie się na „ligę mistrzów” to niech może najpierw zadba o ciepłą wodę i papier toaletowy w szkolnych toaletach, bo pracuje nad tym problemem już od dekady i rozwiązania nie widać. O innych rzeczach z listy nawet nie piszę bo to w jego przypadku science fiction.

 5. @Tutejszy
  Raków Częstochowa jest mistrzem Polski w piłce nożnej i ilu ma reprezentantów?

 6. Tak ci się tylko wydaje 5,19 dotyczyło roku 2022, a nie dzisiaj.

 7. Przeciwnie. Mnie bardzo interesuje i jestem dumny, że miasto wspiera sport. A dotacja na hokej powinna być zwiększona, bo przed nami hokejową liga mistrzów. W Katowicach czy Tychach dotacje na sport sięgają kilkunastu milionów.

 8. Najwidoczniej Oświęcimia nie interesuje co chwierut robi z ich pieniędzmi. Głupi dwa razy traci.

 9. Tutejszy tubylec Musisz jeszcze zgłębić nieco swoją hokejową wiedzę

 10. @Kibic nie wiem komu ty kibicujesz bo powinieneś Polakom – zwłaszcza jeśli Unia sięgnęła po mistrzostwo to w naszej reprezentacji powinno grać kilku Polaków z Unii, a gra 1 (!), który na otarcie łez jest kapitanem. Pozostali obcokrajowcy z Unii i ich wynik w reprezentacjach ma trzeciorzędne znaczenie. To turniej reprezentacji a nie drużyn klubowych. Można im kibicować gdy Polska będzie poza turniejem, ale mam nadzieję że to szybko nie nastąpi

 11. Ale jak Orlen wspierał, i sponsorował wielu sportowców,i drużyn ,Kubicę to było ok .Setki milionów złotych na sponssoring.. Potem Polacy dziwią , że takie mamy ceny przy dystrybutor
  ach .

 12. Nie interesują mnie prywatni sponsorzy. Ich sprawa co robią ze swoją kasą .
  Przekazywanie funduszy przez miejskie spółki oraz miasto uważam za co najmniej nieetyczne.

 13. Nemo a o pozostałych sponsorach zapomniałeś czy celowo manipulujesz? A co do dotacji na sport zobacz ile dają w innych miastach.

 14. Unia Oświęcim sponsorzy

  Partner główny – Miasto Oświęcim

  Partner strategiczny – Składowisko Odpadów Komunalnych w Oświęcimiu Sp. z o. o.

  INNI SPONSORZY :

  POWIAT OŚWIĘCIMSKI

  Zakład Usług Komunalnych Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Oświęcimiu

  Miejski Zakład Usług Komunalnych Spółka z o.o.
  w Oświęcimiu

  PEC Oświęcim Sp. z o.o.

  Oświęcimskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.

  Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Oświęcimiu

  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu

  Miejskie spółki sponsorują hokej ?

  To dlatego ciągle podwyższają ceny ?

 15. Dziubek i Kamil, ale on dopiero rok gra w polskiej lidze. Musi jeszcze rok czekać. Widać, że są w Oświęcimiu ludzie, którzy słyszeli, że zdobyliśmy mistrza ale meczu chyba nie zobaczyli na oczy.

 16. Ale gracze Unii grają też w reprezentacjach innych krajów Kalejnikovas, Denyskin. Ogólnie to muszę przyznać, że marne pojęcie o hokeju mają czytelnicy tego portalu. Kto niby od nas miałby jeszcze grać w kadrze?

 17. Only One z drużyny Mistrza Polski?
  Krystianowi oczywiście gratuluję (chociaż boję się o niego w szatni:), ale ogólnie to jakieś jaja – z Tychów 5, z Jastrzębia 6, z Katowic 6 z Oświęcimia 1 (słownie: jeden)!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Send this to a friend