Informacje

OŚWIĘCIM. Już za rok pierwsza część Parku Pokoju

Od kilku miesięcy w pasie zieleni, pomiędzy ul. Tysiąclecia, Słowackiego i Dąbrowskiego na osiedlu Chemików, prowadzone są prace związane z urządzeniem parku Pokoju. Wytyczono już przyszłe ścieżki spacerowe oraz miejsca do rekreacji. Widać zarysy stawu, na którym będzie też fontanna. Część alejek jest już wybrukowanych. Przy większości stoją słupy oświetleniowe. Robotnicy poszerzają też górkę, zwaną wielorybem i budują ogrodzenie. Park będzie gotowy w połowie 2021 roku. – Realizacja parku Pokoju to obecnie największa inwestycja miejska i jeden z ważniejszych projektów w tej kadencji – zaznacza Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia. – Wykorzystamy potencjał tego miejsca, aby przygotować przestrzeń publiczną z różnego rodzaju atrakcyjnymi propozycjami spędzenia wolnego czasu dla dzieci i starszych – dodaje.

wizualizacja

Na blisko 7 hektarach powstaną dwa place zabaw. Dla dzieci młodszych i starszych. Jedną z atrakcji będzie statek piracki, gdzie łącznie zmieści się blisko 100 dzieci. Do aktywnego wypoczynku będą zachęcać ścieżki rowerowe i piesze. Nowością będzie staw z fontanną. Całość zostanie wkomponowana w naturalną parkową scenerię. Zostanie oświetlona i będzie monitorowana. Powstaną nowe aranżacje zieleni, drzew, krzewów i kwiatów.  W tym miejscu stanie też budynek z zapleczem dla obsługi parku i toalety. Urządzenie parku kosztuje ponad 7,5 mln zł. Miasto pozyskało na ten projekt ponad 5,8 mln zł z pieniędzy unijnych.

Jeszcze w tym roku ruszy przebudowa ul. Tysiąclecia od skrzyżowania z ul. Słowackiego aż do ul. Chemików. Ulica zyska nową nawierzchnię. Nowa będzie też ścieżka rowerowa i chodnik. Wzdłuż ulicy powstaną miejsca postojowe. Inwestycję będzie realizował powiat przy finansowym udziale miasta.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

21 komentarzy

 1. Szanowny Panie Koczkodanie. Nie jest tak, że któraś ze stron ma monopol na mówienie prawdy i peło też ma coś tam za uszami. Ale kłamstwa w pisie są normą, stopień ich bezczelności dotąd w polskiej polityce niespotykany. Począwszy od superkłamstwa założycielskiego, czyli „zamachu smoleńskiego” (ze sztuczną mgłą, dobijaniem rannych, seryjnie wybuchającymi bombami i koszeniem przez aluminiowe skrzydła tupolewa drzew w tamtejszym lesie, itd.). A ja bardzo nie lubię być okłamywany.
  Oczywiście wielu ludzi poddanych starannie ukierunkowanej [1] propagandzie wylewającej się z tefałpe, powtarzanej stale i codziennie, w kłamstwa te wierzy. Pozostali z wyborców pis dają się nabrać na [2] nacjonalistyczne slogany o ultrapatriotyzmie, spiskach, wrogach czyhających wewnątrz (postkomuniści, lewacy, dżenderowcy, agenci, zdrajcy), jak i zewnątrz (Żydzi, Niemcy, Unia, a nawet dekadenccy Francuzi i bezczelne Brytole). Innych [3] pis po prostu przekupuje socjalnymi bonusami z pożyczanych i dodrukowywanych pieniędzy. Wykorzystując te trzy narzędzia Kaczyński ma około 50% poparcia i może rządzić w nieskończoność.
  Przywoływany tutaj Grodzki jest lekarzem, a takich lud pisowski nie lubi – zafajdany inteligent, elyta. Wystarczyło więc znaleźć dwóch-trzech pisowskich nienawistników, którzy bąknęli w sieci, że Grodzki bierze. Co prawda nie mieli na to żadnych dowodów, ale oszczerstwo poszło w świat, a pisowskie media i stada płatnych trolli zadbały, aby o tym nieustannie ludziom przypominać. Tak można załatwić praktycznie każdego.

 2. Dziwię sie tym wszystkim oszczerstwom ,wyzwiskom jednych na drugich .Czasami myślę ,że ludzie opluwają sie tak z przyzwyczajenia nawet nie majac racji w tym co mówią.
  Obserwuje i słucham ludzi, w rozmowie niektórzy nie potrafią zaargumentować dlaczego to i owo komuś sie nie podoba,nie jest za pisem, bo nie i tyle. Wydaje mi się, że sporo ludzi myśli ,że są lepiej postrzegani przez otoczenie jeżeli opowiedzą sie za PO, wtedy są super, są kul i czują się lepsi. Obłuda i jeszcze raz obłuda. Znajomy w Warszawie powiedział, że gdyby w wyborach prezydenckich startował koczkodan z zoo, to warszawiacy na niego oddaliby głos ,żeby tylko nie pis. Faktycznie a gdzie tu odpowiedzialnośc za kraj , za ludzi, poprostu żałosne myślenie.

 3. @Superpolak
  Nie taki znowu stary.

  Orędownikom kitchu (trzymajmy się oryginalnej pisowni) trzeba przyznać, że przywołują mocne argumenty.

  Jedni zasłaniają się świętym.
  Drudzy dziećmi. Dziecku odmówisz ?

  Ale jak na to spojrzeć w szerszej perspektywie, to dobra kondycja kitchu nie może dziwić. Wyższe aspiracje czy dobry smak zawsze były w mniejszości i w defensywie. Gdyby zdawać się na wolę ludu to nie powstałaby żadna opera ani żaden uniwersytet. Lud zawsze odbiera te rzeczy jako fanaberie.

 4. Przecież wszyscy pełowcy – aferzyści, masowo kradnący miliardy (jak twierdzi tefałpe info), siedzą już od dawna w więzieniach, a to wszystko dzięki zdecydowanym działaniom prokuratorów Ziobry, którzy zebrali przeciwko nim tysiące ton miażdżących dowodów i dziesiątki kilometrów obciążających akt.

 5. @hotin

  Nie jesteś też z krwi i kości.
  Juz szybciej z kartonu i dykty.

 6. @hotin

  W tyłku byłeś i kupę widziałeś…
  Nie jesteś PiSowcem
  Jesteś komuchem i tchórzem.
  Czymkolwiek popłyniesz to na bank zawadzisz o dno…

 7. Eh, oświęcimer, statek piracki i niebieski wieloryb to przecież tylko zabawki dla dzieci. Widać żeś stary pryk.

 8. Rzeczywiście, hotinie, jesteś genialny – Chwierut może przecież opylić ten statek pisiorom, ponieważ jako jedyny o tak małym zanurzeniu (obok łódek i kajaków) będzie mógł przez przekop przepłynąć. Pisiory po przekopaniu będą koniecznie chciały otrąbić sukces i pokazać w telewizji, że coś przez przekop jednak się przeciśnie (a innych takich małych statków na Bałtyku po prostu nie ma), więc nasz żaglowiec-zabawkę kupią za każdą cenę. Proponuję więc Chwierucie złożyć ofertę – 5 miliardów. Pisiory postawione pod ścianą kasę dodrukują (jak zwykle) i już. A wtedy za te pieniądze będziemy mieli w Oświęcimiu metro.

 9. @hotin

  To też nie ten kajak, który chciałem ci zasponsorować ale stchórzyles

 10. @Superpolak

  Sugerujesz, żeby zwalczyć kicz kiczem ? No jest to jakaś koncepcja.

 11. Generalnie świetny pomysł z tym że kondycja tego stawu to musi być priorytet jeśli mają tam bawić się dzieciaki.Po tym jak przejeżdżając przez Tysiąclecia widziałem w biały dzień golącego się gościa w fontannie można sobie dopowiedzieć co ta fontanna widuje i wchłania nocami.:)
  Jeśli ten staw zostanie zostawiony samemu sobie to nie mam złudzeń jaki tam zapach będzie latem:)

 12. Przecież Chwierut tylko odpowiedział na apel Dudy, który wczoraj propagował hasło „oczko wodne przy każdym bloku”. A tu jest już całkiem spore jeziorko.

 13. @oświęcimer – taa, zamiast statku pirackiego dla dzieci proponuję 27 pomników JPII dla uczczenia 27 lat pontyfikatu. Wpisz sobie do przeglądarki: „papież pancerny” albo „papież terminator”. Wtedy porozmawiamy o kiczu.

 14. Widzę, że Osw celuje w bycie polską stolicą kiczu.

  Czy kapitanem statku będzie kobieta z wąsami ?

 15. @ciekawski Może byś się skoncentrował na wpisie tutaj skierowanym do mnie? Wycięcie 1000 drzew to dla mnie kryminał, plac zabaw można było zaprojektować uwzględniając drzewostan. Tylko, że wtedy nie byłoby grubego biznesu na drewnie.

 16. A czy określenie.”zaprzaniec” to pisowski język milosci? Jeżeli tak to gratuluję.

 17. @ja Wiem dobrze, ze jesteś Chwierutowym ekologiem, stąd lampy zamiast drzew. Po dwóch latach nie będzie ani lamp, ani drew. Będą menela jak na betonie na Tysiąclecia.

 18. Już się odezwała jakaś pisowska gnida nieprzychylna władzy PO, wreszcie park będzie miejscem gdzie można będzie spędzić wolny czas z dziećmi, dotychczas można było tu jedynie nogi połamać. Byle tak dalej, niech wreszcie Oświęcim wygląda ładnie.

 19. Rozumiem, że druga część parku, między Tysiąclecia i Olszewskiego też zostanie zdewastowana?

Send this to a friend